Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Így tényleg túl lehet élni...

Így tényleg túl lehet élni egy vadállattámadást?

Figyelt kérdés

Tegnap este olvastam egy amerikai fórumon, hogy egy fegyvertelen csávó állítólag úgy élt túl egy pumatámadást, hogy a karját szó szerint belenyomta az állat torkába. Aztán, mivel állítólag ez automatikusan kivált a támadó (emlős) állatban egy menekülési reflexet, az állat elmenekült, s a csávó -bár a karja megsérült, de- túlélte a támadást.

Aztán egy másik történetet is olvastam, hogy egy 70+ éves indiai (vagy afrikai?) farmer szintén így "hatástalanított" (karját belenyomta a párduc torkába) egy támadó leopárdot, és ő is túlélte a támadást.


Ez nagyon durván hangzik, de tényleg működik?



2018. okt. 21. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Max öklendezni kezd, de dugja le a torkán a fene. :/ Mi van, ha a fogaival felsérti hosszában az ereket? Kb 2 perc alatt elvérzek... Túl kockázatos.
2018. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Nekem még lélekjelenlétem se lenne erre a mutatványra - inkább menekülnék, reflexből elrántanám minden végtagom, nemhogy felé nyúlkálnék.


Plusz bele se találnék. Az állat meg rögtön harapna rá a karomra, nem lenne időm lenyomni az öklöm a torkán.


Fegyver nélkül két megoldás van: Vagy eljátszod a fszagyereket: minél nagyobbnak tűnsz, és hangosan üvöltözöl, ergo elhiteted vele, hogy nem érdemes veled harcolni.


Másik a behódolás, elismered hogy ő a főnök, és te nem akarsz rosszat.


Nyilván egyik sem 100% biztos, és ismerni kell a szituációt.

2018. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban, így meglehet menekülni, én is olvastam már, hogy ezt ajánlják. De ahogy előttem is írták, lélekjelenlét és szerencse is kell azért és még akkor is te sérülhetsz meg, ha sikerül is a mutatvány. Ha egy ilyen ragadozó komolyan támadni akar, akkor mindegy is mit csinálsz, mert esélytelen a dolog. Főleg ha lesből támad egyből nyakra megy és kész. De ha mondjuk, csak úgy "össze találkozol" valami nagyragadozóval, akkor határozott viselkedéssel, de lassan kezdj el eltávolodni. Ezt szokták mindig javasolni. És persze semmi nem 100% és szituáció függő.
2020. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!