Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a véleményetek a vadon élő...

Mi a véleményetek a vadon élő vörös róka tyúkkal való etetéséről?

Figyelt kérdés

A ház közelében erdő van. Vörös rókák is lakják. Szeretném őket időnként tyúkkal etetni, hogy odaszoktassam a ház köré. Nem szelídíteni akarom, nem simogatni, nem magamhoz szoktatni. Azt szeretném elérni, hogy ne féljenek a ház körül, néha "látogassanak el" arra, és én tudjam őket akár az ablakból, akár az udvarról figyelni. Nem akarok nekik semmi rosszat, tehát a rendszeres etetés ki van zárva. Időnként nyers húst dobnék a kerítésen túlra ( ami egy bokros, mező jellegű terület ) pl.: tyúkfejet nyakkal. Egy kis könnyen szerezhető csemege. A tyúkokat én tartom.

( Szomszéd nem tart állatokat, és nem is közvetlenül mellettem van. )


2019. máj. 3. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Azt gondolom, hogy ez hülyeség. Odaszoktatod a ház köré őket, aztán majd jönnek a vadászok és könnyűszerrel kilövik őket. Az ott lakók is biztosan örülni fognak majd, hogy a környéken rókák ólálkodnak és a pincékbe kölykeznek majd le (a környékünkön tavaly volt ilyen).
2019. máj. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Remek ötlet. Más örül, ha távol tudja tartani a rókákat a ház környékétől. Te meg egyenesen odacsalogatod őket a zsákmányhoz. Ugyanis hidd el, hogy csali nélkül is odavonzák majd a tyúkok őket, pláne, ha időközönként etetnéd is a rókákat.
2019. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Neked elment az eszed?

Te tartasz tyúkokat nem?

Vagy azt hiszed nem fogják az odacsalogatott rókák széttépni a tyúkjaid?

Mert akkor tévedsz, még fel is hívod a figyelmüket a könnyű prédára...

2019. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

XDDDDDDDDD

Besírtam ezen a kérdésen :"DDD


Szerintem Vukék nem fogják beérni a könyöradománnyal, majd kiszolgálják magukat :DDDD

2019. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarsz nekik rosszat, de a legrosszabbat teszed velük. Egyrészt előbb utóbb a tyúkjaidat fogják dézsmálni, főleg ha fiak lesznek náluk. A szomszédokat előbb utóbb zavarni fogja hogy látják őket, elkezdenek tartani tőle hogy veszettek, mert túl bátrak. Előbb utóbb vadász lesz értesítve, aki kilövi őket. És ha ezek el is maradnak, a rókák rászoknak az etetésre, ami nem mindig fog fent állni (gondolom nem fogsz naponta 3-4 tyúkot vágni és az aprólékját nekik dobni), tehát ha megszűnik az etetés, amit megszoktak, éhezhetnek is akár.
2019. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!