Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek megszeliditheto a...

Szerintetek megszeliditheto a sun?

Figyelt kérdés
Sziasztok a mai nap folyaman fogtam egy sunit a kertben.Nem tul nagy es nagyon aranyos eddig meg kezzel nem mertem megfogni de ha pl: egy bottal nyulok hozza csak szagolja es nem huzodik ossze .Szerintetek meglehetne szeliditeni ? Minden egyeb tanacsot elfogadok.

2019. máj. 4. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lenne egy tanácsom.

Engedd el ott a kertben ahol találtad.

Magyarországon védett állatnak minősül.

Elhiszem, hogy cuki meg minden, de neki a saját élőhelyére van szüksége, nem pedig egy kibélelt cipősdobozra vagy esetleg ketrecre.

Ha pedig beteg, legyengült vagy sérült állapotban van, akkor kérj segítséget valami süni mentő csoportban vagy állatorvostól.

Ha még kicsi keresni fogja a szüleit és a szülei is őt.

2019. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el.


2 éve egy nagyon pici sünit találtam egy bicikli úton. A szeme sem volt nyitva.

Cuki volt, aztán ahogy nőtt és nem volt megszeppenve úgy fújt, a macskát harapta. Védett állat. Ha sérült akkor állatkert, állatorvos tud segíteni vagy a sunbarat.hu.


Ha sünt akarsz tartani vegyél Afrikai fehérhasút.

2019. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Jsbsnaj ***** válasza:
43%

Engedd el. Az írásodbol ítélve kb 12 éves lehetsz.

A sün Magyarországon védett állat (eszmei értéke 50000ft)

Ja és azt remélem tudod, hogy meg tudják nézni IP cím alapján, hogy ki írta. Szóval irány elengedni. Ha pedig beteg akkor állatorvoshoz kell vinni.

2019. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit is szeretnél "megszelíditeni" rajta? simizni nem fogod tudni, mert nem olyannak teremtette az Isten, mint akit simizni lehet :)))

Ha meg a kertedben mászkál úgyis, akkor minek befogni: néha este kiülsz, és várod hogy felbukkan-e aznap. Ha sünbarát a kert (vannak bózotosabb részek), akkor lakhat a telkeden, anélkül hogy gondoznod kéne és szerencsés esetben láthatod majd minden nap, meleg estéken.


Emellett jól mondják a többiek, védett állat.

2019. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, a szinte vak kortól kézzel nevelt süni se lesz szelíd. Most engedtem el a tavaly nyáron kb két hetesen, alig kinyílt szemmel, nyüves füllel talált sünimet. Piciként nagyon helyes volt, amíg kézből kellett etetni hanyat feküdt, hagyta a pociját simizni, barátságos volt, ahogy nőtt, úgy puffogott, fújt, vadult, és ez így is volt jó, lassan meg is lett szakítva vele a kapcsolat, hogy el lehessen engedni. Áttelelt, mostanra már teljesen úgy viselkedett, mint egy vad süni, így megérett az elengedésre. Védettek és akármilyen helyesek, vadon van a helyük. Ha sünit szeretnél, akkor tarts fehérhasú törpesünt, de felkészülten, mert őket is mindenki cirógatnivaló cukiságoknak hiszi, pedig közel sem lehet annyira babázni velük, mint azt szeretnék az emberek.
2019. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el, nem való neki a "megszelidített" élet. Ez neki nagyon rossz.
2019. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Védett állat, tilos fogságban tartani!!! Engedd el.

Ha sünt akarsz, vegyél fehérhasú törpesünt.

2019. máj. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet megszelidíteni. A sün vadállat, és attól, hogy néha megjelenik a kertedben, még nem szeretne a házikedvenced lenni. Szabadságra van szüksége, és olyan táplálékra, amit te nem tudsz neki megadni. Ha fogságban tartod úgy, hogy nem értesz hozzá, megbetegszik és elpusztul.
2019. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben megertettem , mar szabadon is van ereszte :D
2019. máj. 4. 18:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!