Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tigrist, oroszlánt lehetne...

Tigrist, oroszlánt lehetne macskatáppal etetni?

Figyelt kérdés
Csak nagyobb mennyiségben :)
2019. júl. 19. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
2019. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Macskát is csak azért etetünk táppal, mert az gyors, kényelmes, olcsó. Macskák is ha tehetik nyers húst esznek. Apám macskája napokig hordta haza a hetes kiskacsákat és úgy ahogy volt megette. Egereket szintén fejestől-szőrösen megeszik.

Tehát nem lenne célszerű tigriseket meg más vadmacskakat táppal etetni, mert előjönne a vitaminhiány és nem lenne neked annyi táp amennyivel jól tudna lakni. Na meg a tápszem mérete is kicsi lenne nekik, úgyhogy akkor már kutyatápot kellene adni, de az meg megint szintén nem az ő szervezetükhöz igazodik. Nincs olyan táp amivel sokáig eléldegélne egy vadmacska.

2019. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2019. júl. 19. 10:39
 4/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez csak elméleti kérdés, így elegendő mennyiségű minőségi macskatáp áll rendelkezésre.


Így is vitaminhiányuk lesz?


A szemcsék mérete viszont tényleg problémás.

2019. júl. 19. 10:45
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg macskával.
2019. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméleti síkon nézve igen. Ha lenne elég tápod akkor is rosszul néznének ki. Na meg kezdjük azzal, hogy megenné-e a tápot. :D

Csak gondoljunk bele, hogy egy állatkertben milyen sok jófajta húsra van szükségük az oroszlánoknak, és a legtöbb még így is cudarul néz ki. Tiszta fakó a sörényük meg a bundájuk, meg tisztára legyengültek. Legalábbis amikor én voltam állatkertekben mindig ilyen állapotban voltak az oroszlánok.

2019. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!