Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Vadállatok

A kérdés

Tigrist, oroszlánt lehetne macskatáppal etetni?

Csak nagyobb mennyiségben :)

júl. 19. 10:25  Privát üzenet  

A válaszok
Nem

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont júl. 19. 10:31 Privát üzenet

Macskát is csak azért etetünk táppal, mert az gyors, kényelmes, olcsó. Macskák is ha tehetik nyers húst esznek. Apám macskája napokig hordta haza a hetes kiskacsákat és úgy ahogy volt megette. Egereket szintén fejestől-szőrösen megeszik.

Tehát nem lenne célszerű tigriseket meg más vadmacskakat táppal etetni, mert előjönne a vitaminhiány és nem lenne neked annyi táp amennyivel jól tudna lakni. Na meg a tápszem mérete is kicsi lenne nekik, úgyhogy akkor már kutyatápot kellene adni, de az meg megint szintén nem az ő szervezetükhöz igazodik. Nincs olyan táp amivel sokáig eléldegélne egy vadmacska.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont júl. 19. 10:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm :)

# 3/6Időpont júl. 19. 10:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mondjuk ez csak elméleti kérdés, így elegendő mennyiségű minőségi macskatáp áll rendelkezésre.

Így is vitaminhiányuk lesz?

A szemcsék mérete viszont tényleg problémás.

# 4/6Időpont júl. 19. 10:45 Privát üzenet
Tau bácsi nevű felhasználó válasza:

Esetleg macskával.

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont júl. 19. 11:10 Privát üzenet

Elméleti síkon nézve igen. Ha lenne elég tápod akkor is rosszul néznének ki. Na meg kezdjük azzal, hogy megenné-e a tápot. :D

Csak gondoljunk bele, hogy egy állatkertben milyen sok jófajta húsra van szükségük az oroszlánoknak, és a legtöbb még így is cudarul néz ki. Tiszta fakó a sörényük meg a bundájuk, meg tisztára legyengültek. Legalábbis amikor én voltam állatkertekben mindig ilyen állapotban voltak az oroszlánok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont júl. 19. 12:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy oroszlánt vagy tigrist kölyök kora óta nevelnék akkor felnőtt korában nem bántana, gazdaként tekintene rám?
Van Magyarországon olyan hely, ahol tigrist, oroszlánt esetleg medvét lehet simogatni?
Miért hivják az oroszlánt az állatok királyának?
Szerintetek hogy lehet hogy én valamelyik nap láttam egy pingvin félét? Elég fura volt, minha egy pingvint, egy oroszlánt, egy majmot és egy embert összekevertek volna. Új fajt fedeztem volna fel?
Mi történne ha egy tigrist, oroszlánt, barna medvét, jeges medvét, krokodilt, gorillát, kafferbivalyt, bölényt és egy vízilovat egymásnak eresztenénk?
Hány hiéna szükséges ahoz hogy egy éhes oroszlánt elkergessenek a táplálékjától?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Vadállatok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!