Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem hagyományos esküvő?

Nem hagyományos esküvő?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eljegyzett a párom. Nagyon örülök, mert szeretjük egymást. Beszéltük, el fogunk szökni és titokban összeházasodni. Viszont lagzit szeretnénk tartani. Ez így nem lenne fura? Vagy tartanunk kéne egy jelképes ceremóniát?


Ez a megszökés nagyon tetszik mindkettőnknek, de az idősebb családtagok között lehet (sőt...) botrányt szítana. Még persze ezerszer átgondoljuk, de gondoltam kikérem más véleményét is.



2019. dec. 13. 07:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Elszökni nem kell, bárhol lehet sima két tanús eskövőt tartani. Utána meg lehet lagzi, ahol még el is lehet játszani, hogy ott házasodtok.
2019. dec. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem kicsit gyerekes, mondom ezt úgy, hogy Maldivon szeretnénk esküdni a tengerparton. De előre tudni fog róla a család és utólag otthon is megünnepelnénk.
2019. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Szökés alatt mit értesz? A 19. századi romantikus regényekben ez onnan jön, hogy Angliában magasabb volt az a korhatár, ameddig kellett a szülői engedély a házassághoz, ezért szökdöstek át a szerelmes tinik Skóciába, de mai magyar körülmények közt ennek nincs jelentősége, bárhol lehet két tanúval házasodni, ha elmúltatok 18, viszont mindenhol be kell jelentkezni 30 nappal előtte.
2019. dec. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Átvitt értelemben gondoltam a szökésre, elnézést ezt nem írtam le.

Egy városban élünk a család nagy részével, nyilván fel Pestre vagy valamelyik másik városba, mi és a 2 tanú :D

2019. dec. 13. 07:46
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Valami szép szigetre, pl. Hawaii-ra szoktak szökni a jegyespárok házasodni a két tanúval. Amikor hazajönnek, akkor lagzi. Szerintem ezt kevered a koszos Budapesttel.
2019. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Pestre nem szoknek el, max maldiv, lasvegas. Nekunk 10 fős volt, lagzi nélkül, és a nászútra költöttünk inkább.
2019. dec. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
A kettő üti egymást. Az elszökni romatikája, intimitása, és meghittsége, vagy a nagy családi cécó.
2019. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha ezt akarjátok, csináljátok. Ha utólag csinálnám, én bizonyos családtagoknak el sem mondtam volna, hogy esküvőnk lesz, annyira megkeserítették fél évig az életünket, hiába nem hagytuk. Már megtanultam, hogy azt kell csinálni, amit szeretnél, nem azt amit elvárnak, ha ez egy 2 tanús esküvő titokban, akkor az, ha egy esküvő a víz alatt, akkor meg az.
2019. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha beállítsz a vőlegényeddel és két tanuval egy random anyakönyvvezetőhöz, akkor ott legfeljebb annyit tudsz tenni, hogy bejelentkezel legalább 30 nappal későbbre. Feltéve hogy viszitek magatokkal a születési anyakönyvi kivonatot és az irataitokat. A házasság megkötésének az a feltétele, hogy előtte nyilatkoztok a házasodási szándékról, a leendő gyerekek vezetéknevéről, a házasság utáni névről és az anyakönyvezető megnézi a nyilvántartásban, hogy nincs-e valamelyikőtöknek már házastársa.
2019. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Már ne is haragudj, de ha azt nem érdemlik meg a családtagjaitok (főleg a szülők), hogy ott legyenek az esküvőtökön, akkor minek a lagzi? Ha az én fiam ezt tenné, tuti nem mennék el a lagzira sem. Ha szép csendben összeházasodnak, tegyék, de akkor ne akarjanak lagzit se.
2019. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!