Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál hogyan zajlik...

Jehova tanúinál hogyan zajlik egy esküvő? Miben tér el egy hagyományos esküvőtől? (amennyiben eltér)

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik a szertartás, s az azt követő lakodalom? Mit tesznek mit nem tesznek? Mik a szokások? Minden érdekel!
2016. nov. 30. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Voltam Jehova tanúja Királyságtermében,és Bibliatanulmányozásom is volt.Én is kérdeztem ezt.A Királyságteremben van esküvő,ha van...Akivel én beszéltem az egyről tudott.Úgy tudom,hogy egy vén adja őket össze.Olyasmi mint egy polgári esküvő,csak visszafogottabb.Mivel be kell tartani a szabályokat akkor is...Én is gondoltam ilyenre,hogy egy Jehova tanúja lánnyal összejönni jó lenne.Biztosan fog válaszolni Jehova tanúja is,figyelni fogom a válaszokat.
2016. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt kérdezed,hogy mit tesznek,és mit nem tesznek.Nászéjszaka 100% hogy van.De az amit pl lagzikban szokott lenni nagy dáridó meg féktelen italozás az szerintem nincsen.Mondjuk már néha én is úgy gondolkodom mint a tanúk,hogy közeleg a Karácsony és nem tekintem olyan nagy ünnepnek (pogány eredetű,és Jézus sem télen született).Szóval én eltudom képzelni milyen lehet a lagzi.Tanú Tanúval házasodik.Már mindkét fél családja elfogadja,hogy kordában kell tartani a vendégeket.(magyarán nem cigizik a részeg rokon a Királyság terem előtt) Mennyasszony tánc az kérdőjeles számomra is hogy van-e ?... Azt tudom,hogy egy nagy ünnep van Jehova tanúinál,és két fontos esemény az esküvő,és a megkeresztelkedés.Jehova tanújaként visszafogottabban kell élni.Nem részegedhet le a vőlegény a lagzin ,mert az megbotránkoztató és nem tanúhoz illő...Ez egy komoly téma kérdező ! Mert egyszer házasodik az ember.Legalábbis én egyszer akarok.
2016. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

A hivatalos polgári esküvő után ha a házasulandók kérik, a királyság teremben Jehova előtt is fogadalmat tehetnek. az előadás előtt illetve a fogadalom után ima és királyság éneket énekelünk, Rövid előadás után az ifjú pár elmondja a fogadalmat.

Utána pedig bár nem csapunk akkora felhajtást, de lehet vacsorát elfogyasztani.


A saját példám, hogy egy kedves kis vendéglőben 30-an voltunk, és ott vacsoráztunk, kis zene mellett, beszélgettünk nevetgéltünk a hely szűke miatt sajnos táncolni nem tudtunk.

Persze voltam olyan esküvőn, ahol volt lehetőség rá,


Annyiban különbözik, hogy nem isszuk részegségig le magunkat, illetve a világban szokás rizs dobálás, a menyasszonytánc, illetve az utána szokás aprópénz sepregetés nincs.

Az ifjú párnak előtte vagy utána adjuk oda az ajándékainkat.

Azután mindenki haza megy, és ha van lehetőség rá, akkor a pár nász útra is elmegy.

2016. dec. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az eddigieket köszönöm mindenkinek!
2016. dec. 1. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont olyan mint más esküvő , csak annak a bibliai parancsnak eleget téve , hogy -"amit teszünk Isten dicsőségére tegyük ". Ilyen alkalmakkor is Istent szeretnénk dicsérni a tetteinkkel , szavainkkal , beszédünkkel ,tehát minden viselkedésünkkel. A tánc , a humor , a szórakozás igényesen megválasztva NEM BŰN !
2018. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!