Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért muszáj mindenbe beleszól...

Miért muszáj mindenbe beleszólnia anyósomnak, mikor konkrétan semmi köze nincs bizonyos dolgokhoz? (bocsánat de hosszú lett)

Figyelt kérdés

Anyósommal nem igazán jó a viszonyom. Pedig én tényleg próbálkoztam. Röviden annyi az egész:ahogy össze költöztem a férjemmel, rájött hogy elveszíti a fiát így próbált felettem/ünk uralkodni, parancsolni, hogy majd ő dirigál mi meg a férjemmel úgy ugrálunk. Megtiltotta hogy messze költözzünk, nem örült semminek, az unoka érkezésébe bele volt betegedve, mert h ő már "öreg", a párom meg felnőtt. Ezt is lenyeltük. Utána pedig azt tetette hogy a kicsi a mindene. Folyamatosan ott akart lakni utasítgatott, kioktatott, hogy neveljem holott ez a szakmám. A hátam mögött sértegetett,kibeszélt, páromat uszította ellenem stb. De mi párommal jól megvagyunk, ő többször mondta az anyjának elég, álljon le.

Apósom keményen dolgozik éjjel nappal, míg anyósom otthon van, eltartják, így baromira unatkozik. Ez is közre játszhat szerintem a viselkedésében. Eleinte próbáltam megértő lenni, de rengeteget bántott már.

Na és ami végképp betette a kaput, hogy egy hete volt nálunk születésnap. Tesóm ősszel szült, ők is ott voltak nálunk meg anyósék is. Folyamatosan tesómat kritizálta hogy fogja a picit, hogy eteti meg minden létező hülyeséget magyarázott. Tesóm illendően megköszönte, majd hozzá tette hogy ma már mások a nevelési elvek de észben tartja. Én égtem miatta mert bunkó volt.

Ez folytatódott mert tegnap a férjem unokatestvérénél voltunk ott már egy éves a kicsi. Dettó ezt művelte de már én éreztem magam rosszul. Kérte az anyuka hogy hagyják a picit erre felveszi, ne etessék, anyós csak tömködte süteménnyel. Aztán vmi volt mert anyósra még após is rá szólt én csak azt hallottam hogy anyósom fenn hangon mondja, hogy annak ellenére hogy azt mondták hogy nem szabad, neki akkor is joga van azt csinálni amit akar.

Őszintén miért ilyen makacs és önfejű?

Már komolyan félek tőle később milyen lesz. Nem lehet kibírni vele néhány órát sem mert ő mindig csak a saját igazát bizonygatja, okoskodik mindenbe.

Vélemény? Másnak is van ilyen anyósa?


2020. márc. 5. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Megtilitta, hogy messze költözzünk"

Ha ezt meg tudta tenni, akkor megérdemled a sorsodat. Már mégis hogy lehet megtiltani 2 felnőtt embernek, hogy elköltözzön? Akár Ausztráliában is élhettek, az anyós beleegyezése nem kell a vízumhoz

2020. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

"Ezt is lenyeltük."


Na itt van a bajok forrása. Nem nyelünk le semmit, amit egy agresszor tesz - szépen helyretesszük és tudni fogja, hol vannak a határai, vagy felöltözünk és mengyünk, magára hagyva.


"Őszintén miért ilyen makacs és önfejű?"


Tévesen látod. Nem makacs és önfejű, hanem valamiért nagyon rigiddé lett, önző és akarnok. Csakis az ő látásmódja az igazi, az egyetlen és a követendő, szerinte. A makacs és önfejű nagyon is pozitív vonás, ha az embernek olyanok a kvalitásai (szellemi, testi), vagy ha olyan élethelyzetbe kerül, hogy a kitartása önfejűséget követel.

Ám a makacs és önfejű ember jó kvalitások mellett és jó esetben mindig tudja, hol kell engedni.


Anyósod nem ilyen embernek tűnik.


Kérdés, hogy a család milyen vele, hogy ti hogyan viselekdtek vele? Minden botnak két vége van. Miért unatkozik otthon? Nincs munkája, nem tud, nem képes, vagy nem akar dolgozni? Kívülről te csak azt láttatod, hogy eltartják és milyen jó neki. Ez nagyon ferde tükör.


Vajon miért akar okoskodni mindig a gyereknevelésben? Mert valóban nagyobb a tapasztalata, vagy a hülye társadalmi felfogásoknak hála ő magát, mint elvirágzott nőt, nagymamát leértekeli? nem akar megöregedni? Pedig muszáj, ha nem akar fiatalon meghalni. Nem fogadja el a nagymama-szerepet? Miért? És miért nem fogadja el a második helyet? - egy jó anya tudja, hogy amikor a fia megnősül, akkor nem ő lesz az első helyen többé, hanem az a nő, akit a fia szeret. Mint ahogy ezt egy jó apának a lányával kapcsolatban és tudnia kéne.


Egyébként annyit ehhez: te sem vagy gáncsnélküli, ahogy egyikünk sem ezen a földön; hiszen pl. ahelyett, hogy vele leülnél egy KV-ra és beszélgetnél vele, megbeszélnéd a dolgokat, panaszkodsz róla a háta mögött és folyamatosan harcolsz a fiáért. Ez nem tesz jót senkinek.


Ülj le vele néha beszélgetni, csak úgy. Kérdezz a múltról, az ő fiatalságáról, a tapasztalatairól, hagyd, hogy beszéljen. Lehet, hogy megjavul a viszony. Ha nem, akkor tényleg jobb, ha minél kevesebbet látogatod.

2020. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem követtük amit ő követelt csak leírtam milyen abszurd dolgokat várt volna el. Ne haragudj de szerintem félre értetted amit írtam. Mi éljük a saját életünket csak bizarr amiket ez a nő művel és ezt irtam le. Nem azt hogy mi mint egy pincsi kutya meg is tesszük.
2020. márc. 5. 09:44
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem akar dolgozni mert az ő anyját is eltartotta anno a férje. A család rá gagyja hagyj mondja, de mindenki tudja hogy egy tudálékos okos nő.

Nincs neki akkora tapasztalata a gyerekekkel, sőt.. Van két gyereke ennyi de őket is kb a dédi nevelte aki meghalt.

Olyan tanácsokat adott, hogy ne szoptassak minek, meg hogy ne vegyem fel a gyereket hagyjam sírni, nem kell babusgatni, félteni felnő valahogy.

Én voltam vele kedves nagyon sokszor, meghallgattam, de ha tudod rájössz hogy kibeszél a hátad mögött, mindennek lehord, manipulálja a férjed és kiderül, majd mindent tagad nem megy. Mikor közölte hogy ő nem örül az unokának én össze omlottam. Akkor csalódott lettem. Hónapokig még próbálkoztam megérteni, majd végül kiismertem. Ő ilyen azt hiszi mindenki felett uralkodtak.

2020. márc. 5. 09:52
 5/15 alletta ***** válasza:
81%

továbbra is éljétek saját életeteket. minimalizáljátok a kapcsolatot anyósoddal.

elmondtad, elolvastam, kicsit arrogánsan válaszoltál az előttem szólókhoz.

ezek szerint csak jól esett kiírni magadból.

2020. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem akartam arrogánsnak tűnni, de ez a helyzet már az őrületbe kerget. Igen jól esett kiirni mert a környezetemben nincs más ilyen helyzetben, mindenkinek tündéri kedves anyósa van. Csak én vagyok így. Persze más így ezt át nem tudja érezni. Rossz, mert én szerettem volna jó viszonyban lenni vele. De vele csak akkor lehet jó viszonyban lenni ha úgy teszel mindent ahogy ő kéri.
2020. márc. 5. 10:01
 7/15 alletta ***** válasza:
79%

nem akartalak megbántani azzal, hogy arrogáns voltál, de ez jött le hirtelen, ahogy olvastam. sajnos nekem nincs anyósom, nem is ismertem, korán meghalt. én is úgy képzeltem volna el, hogy jó lesz a kapcsolatunk.

kicsit mellőzzétek őt, ha van erre lehetőségetek.

2020. márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Hát én tuti ufőó vagyok.

Nekem is mindenki mondta a magáét, amikor szültem, de hát emberek vagyunk, véleményünk van, beszélgetünk. Miért baj, ha valaki azt mondja, szerinte mi van? Meghallgatod, elmondod, te hogy gondolod, ez a beszélgetés.

Kicsit túlérzékeny manapság mindenki és beleszólásnak vesz mindent.


Az meg, hogy megtiltotta a költözést? Az, hogy te meg a férjed közösen milyen döntést hoztatok, nem anyós hiábja.

2020. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem az a baj hogy mondja mit gondol, hanem hogy utasít, parancsol hogy márpedig ezt igy kell. Ha szimpla jó tanácsot mondana nem bántana, jó szándékkal tenné. De ő mindenkit kioktatott eddig akinek gyereke lett. Vagy hogy ne csak erről beszéljünk ott van apósom esete. Kiderult hogy van vmi baja anyós nem vitte orvoshoz rá beszélte h minek majd ő ad neki gyógyszert meg ő tudja mi a baja. Végül elment orvoshoz vérnyomás baja volt.
2020. márc. 5. 10:43
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen nálunk is volt, hogy az anyósom "megtiltotta a költözést". De ezt úgy kell érteni, hogy mikor megtudta, hol vettünk lakást (tőlük 20 perc sétatávolságra), akkor teljesen kiakadt és sírt a fiának, hogy miért ilyen messze, nem szabad azt a lakást megvenni, hát mi lesz ővele, ha elesik, hogy fog a fia gyorsan odaérni? Amire természetesen az volt a válasz, hogy ha elesel, anyukám, akkor a mentőt kell hívni, és nem engem.

Szóval volt hiszti meg érzelmi zsarolás, de hát ugye nem gondolja senki, hogy ez bármiben befolyásolt bennünket. Így is tök közel lakunk, az, hogy még ezen is hisztizik, nyilvánvalóan más problémára vezethető vissza.

Kérdező, abból, amit írsz, azt olvasom ki, hogy a többi családtagnak is egyértelmű, hogy milyen anyósod, önmagát szeparálja el ezzel a viselkedésével, elég büntetés ez neki, hidd el. Biztos vagyok benne, hogy érzi, mit gondolnak róla, és mivel nincs benne önreflexió, csak még agresszívabban nyomja a dolgait. Hidd el, elintézi saját magának, hogy az egész családnak meglegyen róla a véleménye. Okoskodjon csak. Tesód nagyon jól reagálta le szerintem: nem mondta, hogy ezt fogja csinálni, de azért visszajelzett, hogy meghallgatta a tanácsot. Azt viszont nem értem, hogy ha kérés ellenére sütivel tömi az egyévest, akkor miért nem állítjátok le fizikailag. El kell tőle venni és kész. Az enyém sem ehet másmilyet, csak amit mi mondunk, de nálunk minden nagyszülő felfogja ezt és be is tartja, amit kérek.

2020. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!