Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A fogyatékos sógornőm megütött...

A fogyatékos sógornőm megütötte a kislányomat, a férjem nem segít. Elváljak?

Figyelt kérdés

A férjem testvére 42 éves, értelmi fogyatékos és mozgásban is korlátozott. Nyilván amikor hozzámentem a férjemhez, tudtam a testvéréről és úgy voltam vele, hogy ő is ember, az állapotáról nem tehet, így kell elfogadni. A sógornőmet az anyósom és az apósom ápolják, értelmileg kb. egy négyéves gyerek szintjén van, ki tud menni wc-re, de hosszabb távon nem tud egyedül közlekedni, kerekesszékeznie kell. Kb. úgy kezelik, mint egy kisbabát, úgy is hívják, körbeugrálják és mindent megengednek neki.


A sógornőm az utóbbi 1-1,5 évben házsártos, követelőző és goromba lett, kétszer megütötte a most hároméves kislányunkat. Mindkét alkalommal ott voltunk többen is, mindenki látta, hogy a lányom semmi rosszat nem tett (egyszer egy kis labdát nyújtott neki, egyszer egy szelet almát), a férjem családja mégis a sógornőm pártjára állt. Először az anyósom próbált tagadni (elesett magáról, csak játszottak), de amikor jeleztem, hogy mindannyian a saját szemünkkel láttuk mi történt, végül annyit tudott mondani, hogy Zsuzsuka nem tehet róla.


A férjem két tűz között érzi magát, én nem érzem biztonságban a kislányomat és nagyon aggaszt, hogy ha van egy ilyen komoly probléma, nem a megoldásra törekednek, hanem az elsikálásra. Minden hétvégén, ünnepen, szabadnapon ott vagyunk az anyóséknál (az utóbbi 3 hétben nem), természetesen segítünk a kertben, sőt, anyailag is, ugyanis Zsuzsuka meglehetősen sokba kerül (erről talán majd egy másik kérdésben írok). A férjemmel abban maradtunk, hogy Zsuzsu és a lányunk nem maradhatnak kettesben, de ez nem jött be, ugyanis előbbit abszolút nem érdekli, hogy mások látják-e, hogy mit csinál. A fizikai bántalmazást így meg tudom akadályozni, de az utóbbi kb. fél évben mindenféle rigmusokkal kínozza a lányomat, azt ismételgeti neki, hogy buta és csúnya. Előfordult, hogy lányom ezt elismételte: buta vagyok, csúnya vagyok.


A férjem imádja a lányunkat és jó férj, de a szülei állandó bűntudatot keltenek benne, mintha nem is a testvére, hanem a szülője lenne Zsuzsunak. Próbáltam rá célozni, hogy van saját gyereke, felesége, elsősorban értünk felelős, de mindig jön a sablonszöveg, hogy szegény Zsuzsunak elég nagy baj az állapota, nem tehet róla, nem szabad ennyire felvenni a dolgokat, milyen ember az, akinek nem a segítség az első gondolata? Az volt az első gondolatom, eddig Zsuzsura százezrek mentek el, de a lányomat nem engedem!


Sajnos folyamatosan falakba ütközöm és felmerült, hogy véget kell vetnem a házasságunknak. Az egy dolog, hogy a férjem mellettem nem áll ki, de a lánya mellett sem, aki ennél többet érdemel! Hiába kérlelem, hogy üljön le beszélni a szüleivel vagy vonjunk be valami szakembert, nem hajlandó konfrontálódni, én pedig már beleőrülök az idegességbe. Mit tegyek?



2020. ápr. 10. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/278 anonim ***** válasza:
89%
Én még egyszer leülnék a férjeddek, és higgadtan, komolyan megbeszélném azt, hogy választania kell, és ha nem titeket választ, akkor vasárnapi apuka lesz belőle, mert neked a lányod testi-lelki-szellemi biztonsága és egészsége a legfontosabb... szóval akkor inkább elválsz, és viszed magaddal.
2020. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/278 anonim ***** válasza:
94%

Az nem opció, hogy a lányod nem találkozik Zsuzsukával?


Írtad, hogy Zsuzsu egy kb 4 éves gyerek szintjén van, és kb így is kezelik. Nem lehet neki elmagyarázni, hogy nem bántunk másokat? (Nincs ilyen ember a környezetemben, tehát csak megpróbálok tanácsot adni)

Ugyanúgy, mint egy gyereknek. Attól, mert beteg, nem kell megengedni neki mindent.

2020. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/278 anonim ***** válasza:
92%
Ne menjetek a lányoddal addig anyóshoz, amig a lányoddal nem tudod megértetni a helyzetet. Egy ennyire értelmi fogyatékost mégis hogy akarsz átnevelni?
2020. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/278 anonim ***** válasza:
9%
Te el akarsz válni, mert nem szereted a férjedet (már ha nem Andersen írta helyetted ezt a hosszúra nyúlt kérdést, amit nem volt türelmem végigolvasni, nem pocsékolok rá időt). Mi a kérdés?
2020. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/278 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet távoltartani a gyerektől? Én imádom a testvéreim, de attól a páromnak még nem kötelező velük találkozni, pláne akkor nem lenne az ha betegek lennének.


Azt viszont bevallom, hogy nem értem mit vársz mit tegyen a férjed? Egy beteg embernek hiába mondaná a magáét, megütni meg csak nem ütheti meg. Ugyanígy a szüleik sem hinném, hogy sok mindent tudnak tenni. Persze kell orvos az ilyen ember mellé, de az is hosszútávon hathat esetleg, a baj pedig már megtörtént.


Ha valóban szereted a férjed akkor itt még simáán meg lehet menteni a házasságot, ne menjetek többet vele, mikor a szüleihez megy, vagy a szülők jöjjenek át hozzátok felváltva ha látni akarják az unokájukat és nem bírják a beteget másra hagyni. Ha pedig együttéltek akkor pedig egyértelműen költözzetek el.


Egy beteg emberrel egy családban rettentően nehéz. A férjednek sem lehet könnyű, de természetesen ha már nem akarsz vele lenni válj el.

2020. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/278 anonim ***** válasza:
83%

" Hiába kérlelem, hogy üljön le beszélni a szüleivel vagy vonjunk be valami szakembert, nem hajlandó konfrontálódni, "

Mégis, mit csinálna egy értelmi fogyatékossal egy szakember? Vagy a szülők?

A válás azért szerintem túlzott lenne.

Beszéld meg a férjeddel, ő mehet segíteni, te meg a gyerek otthon maradtok. Ennyi.

2020. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/278 anonim ***** válasza:
93%

Én már az első bántalmazása után sem mentem volna és nem vittem volna a pici gyerekemet oda.

A férjed mehet, a gyerek nem.

Ha egyébként jól megvagytok a férjeddel, nem is értem, hogy emiatt hogy tudott eszedbe jutni a válás, amikor rövid úton megoldható?

2020. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/278 anonim ***** válasza:
90%

De te minek mész oda? Főleg a gyerekkel...? Nem értem... ne haragudj, de ez tipikusan a

“-nyuszika miért sírsz?

- mert megerőszakoltak a tóparton!

Másnap

- nyuszika, miért sírsz?

- mert megerőszakoltak a tóparton!

És most hova mész?

- hát a tópartra!”


Szóval... mi a fenének kell neked is odamenned? Mert félsz, hogy megutálnak? Egy ilyen debil család szeretete többet ér, minthogy a lányodat ne bántsák...?

2020. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/278 anonim ***** válasza:
94%
Ha a férjeddel nem sikerül dűlőre jutnotok a kérdésben, én a helyedben nem mennék többet az anyósékhoz! Menjen egyedül, úgyis az ő pártjukon áll! Szerintem nem hiányzik neked sem egy ilyen társaság! A kicsi lánynak meg főleg nem! Jobb így távol tartani magatokat a férjed családjától, mint emiatt elválni. De ha nincs más megoldás, végül még válás is lehet belőle. De kár lenne egy ilyen dolog miatt elválni, ha egyébként jól megvagytok.
2020. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/278 anonim válasza:
94%
Először is közöl a férjeddel, hogy nem vagy hajlandó kitenni ennek a gyereket szóval menjen egyedül a szüleihez. Ha meg haragszik ez van. A válás azért durva, ott akkor más gond is van ha ezt fontolgatod.
2020. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!