Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem objektív soha az anyós?

Miért nem objektív soha az anyós?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb balhé kapcsán gondolkodtam el ezen amikoris az anyós a fia felesége ellen beszélt noha a férj és a feleség is tudta hogy a feleségnek van igaza. A férj bocsánatot kért de a feleséget nyomasztja hogy az anyós ennyire szubjektív és nem képes amellé állni akinek igaza van.

Mit gondoltok? Beszélni kell ilyenkor az anyóssal?



2020. máj. 12. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Te most azt kérdezed miért nem objektív egy anya, és miért nem fordul a gyereke ellen?
2020. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Mert a ferjet, vagyis a fiat vedi. Az igazsag mindig relativ, nezopont kerdese. Sokan ugy vannak vele, hogy 1. a gyereke az elso, 2. a gyereke marad, annak a hazastarsa mehet, 3. a menyet utalja, stb. Beszelhetsz vele. Vagy megerti es tartja magat hozza, vagy nem erti meg es nem tartja, de az is lehet, hogy a beszelgetes csak ujabb feszultseget general - sajnos a leggyakrabban es szokott elofordulni. Hogy mit tudsz csinalni? Ez csak attol fugg, mennyire szereted a ferjedet es az anyosodat, mit tudsz meg toluk toleralni es mi az, ami mar (vegkepp) nem fer bele.
2020. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

A feleség helyében nem szólnék semmit, mert csak olaj lenne a tűzre. Nyilvánvaló a részrehajlás.

Viszont a férj helyében elmondanám, hogy a feleségnek volt igaza, bocsánatot is kértem tőle, és megkérném anyámat, hogy ő is lássa be a tévedését.

Az anyós helyében pedig elgondolkoznék azon a majomszereteten, amivel a fiamon csüggök, toleránsabb lennek a menyemmel és nem avatkoznék bele semmilyen vitájukba!

2020. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a ritka kivétel van, mert anyósom megmondja a férjemnek, ha hülye. Mondjuk nekem is, ha én vagyok az, mégsem akarom elásni a kertben.
2020. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem objektív az ilyen, mert az ilyen nem szereti a menyét/vejét és nem tartja egyenrangúnak a gyerekével és csak azért sem fog neki igazat adni!


Testvérem anyósa ennyire izé, hogy bármi van, a fiát védte ész nélkül... Aztán amikor testvérem mondta neki, hogy a fia ész nélkül csinálja a dolgait és jó lenne ha beszélne vele, mert rá nem akar hallgatni, azt mondta: ő nem akar beleszólni.

Mondtam tesómnak, hogy remélem leosztotta anyukát, hogy többet bármi van az életbe ne merjen beleszólni semmibe! Mert csak szítani tud.


Az én anyósom sem állt volna mellém semmiben, amíg úgy látta ezzel tudja befolyásolni a fiát és maga mellett tudja tartani. Utána meg már nem, mert nem volt helyzet. Csak csipcsup ügyben adott igazat, mint pl. vitatkoztunk rajta mennyiért vettük a hűtőt és én emlékeztem az árára jól. Azt is úgy mondta, hogy na hát most (sajnos...) de nekem van igazam. Mintha nekem sosem lett volna semmiben eddig! Vagyis nekem így jött le, mert eddig az életben nekem bármi jó ötletem volt, meg sem hallották vagy az nem jó ötlet. De ha a férjem mondta ugyanazt közvetlen utánam, húú... húú... Hát kisfiam nagyob ügyes vagy! Milyen okosan kitaláltad! Hú...

2020. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!