Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesómmmal kapcsolatban kaphato...

Tesómmmal kapcsolatban kaphatok objektív véleményt?

Figyelt kérdés

szóval én 27 f vagyok,, eléggé frusztrált, a munkahelyemen is gyakran piszkálnak, és az idegeim sincsenek kötélből...


nekem öcsém a legfontosabb a világon, legalábbis eddig így éreztem, de óriási csalódást érzek tegnap óta...


szóval énnekem nagyon fontos lett volna egy fotósorozat, tényleg baromi fontosnak éltem meg, már hetek óta vártam rá, őmiatta lett elhalasztva, mivel neki túlóráznia kell, és egy helyen dolgozunk... miatta túlórázunk, mert neki kell az a napi plusz 1100 ft, mert az havonta egy plusz 20-as, és milyen jó az már neki... én gyűlölöm, mert az összes energiámat leszívja... én a kajáját is megmelegítem a melóhelyen neki minden nap, tehát teszek meg dolgokat érte, viszont is, megveszi reggel a kakaómat a boltban, stb. amit persze kb. kifizetek neki hó végén stb.


de engem nem értékel úgy érzem (miattam keres +25 ezret havonta a semmire, mivel +10 ezer havonta amiért engem is odavitt, illetve 15 ezer benzinpénzt is odaadom neki)


és én annyit kértem tőle tegnap, hogy fényképezzen le... de azt is csak a szokásos hangnemében csinálta, hogy gyorsan már, melegem van stb.

5 perc alatt csinált 40 képet, össze lett csapva... egyáltalán nem lettek olyanok, mind szerettem volna, nem is lett kihozva belőle a maximum, összecsapta...


és ment a haverjához, mert az is megkérte egy sokkal nagyobb dologra, hogy a saját kocsinkal, utánfutónkal vigyen el neki bútort... persze ingyen, de ok.


annak első szóra ugrott.. megcsinálta azonnal

énnekem nem volt hajlandó korrekt munkát végezni. és azért is siettetett, mert ment a haverjához.


ez nekem nagyon csalódás votl benne, hogy ennyire nem számíthatok rá... ezt így mondtam neki, és neki áll feljebb, hogy miaz, hogy nem, amikor ő mennyi fotót csinált rólam,, illetve ő megcsinálta, nem!? csak ezt hajtogatja...


ma alig beszéltünk napközben, délután hazafelé összevesztünk... mondom én ennyit nem kérhetek, bezzeg a haverodnak...


tiszta ideg voltam, és mondja h mit ugatsz már lefotóztalak, nem?

meg hogy ne ugassál mert kiszállítalak


kicsatoltam magam, mondom nem kell, kiszállok magamtól is (50-el mentünk és elkezdtem kiszállni)

erre nyomott egy satuféket és üvölt h leszakad az ajtó!!

erre én kiszálltam, és modom hazagyaloglok (25 km-RE voltunk otthonról)

mondja, h nem vagyok normááális


igazából csak a tököm tele van vele. besokalltam.. hazafelé egy szót sem váltottunk.



és nagyon nagy csalódás, hogy a régi legkedvesebb emberre... ennyire nem számíthatok... nem a fotó a fontos.. nem az itt a lényeg.


unokatesóm az sokszor cserbenhagyott, vele is együtt laktam kollégiumban... vele is besokalltam, ővele 3 éve nem állok szóba


2019. jún. 28. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtöknek tanulni kéne egy kis konfliktuskezelést. Az normális, hogy az ember életében előfordulnak konfliktusok, de ezt normálisan meg kell tudni beszélni. Nem veszekedéssel, meg nem úgy, hogy menet közben kiszállsz az autóból.


Az ember hajlamos valamit a fejébe venni, mondjuk hogy a tesója összecsapta azt a fotózást, holott nem is ez történt, a tesó legjobb tudása szerint fényképezett. Meg mondjuk ő maga nem monda el neki elég pontosan, hogy mit is szeretne. Meg tényleg melege volt, és úgy nem tud olyan precízen dolgozni.


Nem az a megoldás, hogy mindenkivel összeveszel, hanem hogy megtanulod megbeszélni a dolgokat. Ehhez elsősorban jó önismeret kell, ezen kívül néhány célszerű kommunikációs technika, hogy hogyan érdemes fogalmazni ahhoz, hogy a másik fél ne vegye támadásnak, amit mondasz.


Én most ezeket a technikákat nem alkalmaztam, így kisebb a valószínűsége, hogy hasznosítani fogod, amit írtam, és nem pedig visszapattansz róla, hogy "ez a hülye csak engem hibáztat". De ha akarod, megpróbálhatsz valami hasznosat mégis kihámozni.

2019. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elmondottakon túl, az jön le, hogy több feszültség is feszíti a kapcsolatotokat, és ebben a konfliktusban ez a fotó téma csak egy gyújtópont volt.

Így adja magát a kérdés, tulajdonképpen mi más van még?


További benyomásom, hogy neked nagyon fontos a srác, kicsit túl is értékelheted, ezért is csalódtál most. Mert az általad elképzelt valóság nem fedi az igazit.


Részéről ő valóban kicsit túl természetesnek is vesz téged, valószínű messze nem érzi annyira, hogy mennyire jól jár veled, de ez valószínű már csak a korából is fakad, illetve a megszokás.


A hibát kicsit ott követted el, hogy belementél ebbe az áldozat szerepbe. Bevállaltad a plusz munkát holott te nem akarod, és ez tényleg sokat kivesz belőled. Mindig alaposan mérlegelni kell mit vállalsz miért, mert utólag a kutyát nem érdekli majd ha valami nem tetszett.


Ettől függetlenül érezni még benned a korábbi sérelmeket, amik mentén ezt a helyzetet most kicsit felnagyítod.

Illetve full megértelek téged is, mert én is gyűlölöm az ilyen szitukat, engem is húztak már le így nem egyszer.


Elsőre ezeket mondanám.

2019. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1-es

én pontosan ezt próbáltam... mondtam neki, hogy közös nevezőre kell jutnunk a túlórát illetően.. mivel én a saját vállalkozásomat próbálgatom, és ezért akarok itthon dolgozni... erre ő: "az hülyeség" "semmi értelme"

"neked is jól jön, ha többet keresel"


csak ezt a 3-at tudja ismételni... én mondtam neki, hogy nem, kompromisszumot kell kötni... de csak ezt a 3-at ismétli

2019. jún. 28. 19:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, övé a kocsi. Oldd meg a munkába járásodat, vagy keress más melót!
2019. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, havi 10 ezer Ft-ot adsz az öcsédnek, mert beajánlott a munkahelyére?

Neked az öcséd a legfontosabb a világon?

Lehet, hogy érdemes lennei kicsit realistább módon tekinteni a kapcsolatokra, azt is nézni, a másik vajon hogyan viszonyulhat ehhez a kapcsolathoz (nekem pl. a leírásodból az jön le, hogy a ragaszkodásoddal meg a túl sok együtt töltött idővel az idegeire mész), aztán valami olyan közelséget/távolságot kialakítani, ami mindkét fél számára elfogadható.

2019. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

mit hogy oldjak meg? anyáméké a kocsi. járjunk külön? vegyek én is egy autót? ezt akarod mondani, te farok?


a cég ad neki egy 10est, amiért embert hozott.

2019. jún. 28. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg nem volt szép tőle, hogy összecsapta a fényképezést. De nem lehetne vele leülni és megbeszélni szépen? Ha jó volt eddig a kapcsolatotok, akkor kár lenne elveszíteni. Tudta például, hogy mennyire és miért fontos neked ez? Vagy ha tényleg profi képek kellenek, akkor fotóst megkértél volna, vagy egy türelmesebb haverodat te is.

Az utazásban biztosan függetleníteném magamat egy kicsit, ha van busz vagy vonat, hazafelé nem várnám meg, amikor csak ő túlórázna.

Az biztos, hogy ha támadó vagy, akkor ő is visszavág, vagy megsértődik, tehát jobb ettől boztosan nem lesz a helyzet, csak ha higgadtan megbeszélitek.

Azt is írod, hogy nem érzed jól magadat a munkahelyeden, esetleg ezen a téren nincs lehetöséged változtatni? (Megszüntetni a piszkálódás okát.)

2019. jún. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

"ezt akarod mondani, te farok?"


Hát ha az öcséddel is így beszélsz...

2019. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 David212 válasza:
Az öcsék gonoszak. Bár fiatal vagyok még te hozzád képest(16, az öcsém10, f/f), de akárkivel beszélsz, akinek van öccse, (Tisztelet a kivételnek), ugyan ezt fogja mondani. A suliból mindig ő ér előbb haza, és akkor elfoglalja a kanapé felét, szól hangosan a tv, közbe gépezik, a telefonján meg hallgatja fülhallgatóval a zenét. Erre érek haza. Megmelegítem az ebédet, és le szeretnék ülni a kanapéra ebédelni. Elkapcsolom a tv-t, a natgeóra, vagy a spektrumra, vagy a discoveryre. Majd ő erre elkezd velem kiabálni, hogy őt nem érdekli ez, és hogy kapcsoljam vissza. Nem tudom vele megértetni, hogy ő már egy órája azt nézi, közbe nem tud odafigyelni, mert gépezik, közbe zenét hallgat. És máris elkezd ütni. Csak az ilyen kis mindennapi hülyeségek cseszi fel az ember agyát. Mégha csak egy lenne belőle, aztmondom ok,még gyerek. De az, hogy a szobámba van az xbox, mert ott a netkábel. Bemegy. És xboxozik, és beviszi a kajáját, meg az ásványvizet és otthagyja, meghogy a motorját a sufni ajtajába kell tenni meg a többi baromsága. Hogy egy egoista bekébzelt ember, az már sok. És ne mondja meg nekem senki, hogy én vagyok a nagyobb, mert már mindennel próbálkoztam. A veszekedés előtt magamra zárni az ajtót, neki adni igazat, ANYÁÉKNAK ELMOMDANI, csak persze mindig én vagyok a hibás, én vagyok a bunkó. Szoszo, el kell engedni az öcséket, és úgy ahogy van figyelmen kívül hagyni, mert mindig csak te jössz ki rosszabbul.
2019. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!