Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor valóban hallgatnom kéne?

Ilyenkor valóban hallgatnom kéne?

Figyelt kérdés

Személy szerint ha vitáról van szó, akkor kiiktatom az érzelem központom, és mindig a logikára, és a törvényekre hagyatkozom, mint objektív nézőpont. Ezzel ellentétben szüleim nagyon instabil állapotúak érzelmileg és idegileg, ha vita van. Ők például akkor is állítanak valamit, ha az minden logikával és ép ésszel ellenmegy. Az a helyzet, hogy mivel ők sokszor mondanak olyat, amivel közel nem értek egyet, és én mindig vitába szállok, mindig az a vége, hogy rámordítanak, hogy kussoljak, mert ők azt mondják. Ez az, amivel nem értek egyet, eleve szabadon fejezhetem ki álláspontomat, addig amíg nem sértem emberi méltóságuk, és én el is várom a vita másik felétől, hogy ha objektív és jogi szempontból nekem van igazam, akkor ő ezt fogadja el. Nem értem, hogy miért kéne elhallgassak, attól, mert ezt mondták, mert nekem a logika a legfontosabb, és ha ezen idegeskednek, az az ő bajuk.

15/F



2016. ápr. 22. 21:03
 1/9 anonim válasza:
54%

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint Te. A felszínes bájolgás az megvan, de hogyha érdemben kellene beszélnünk valamiről, vagy egy "fontos" kérdésben nem értünk egyet, akkor már patália van. Én erre fejlesztettem ki magamban a konfliktuskerülést, de ezt sajnos nem tudom Neked ajánlani, mert ez utána viszont ahhoz vezethet, hogy akkor már azért sem harcolsz majd, ami igazán fontos.

Esetleg tudom ajánlani a Judith Sills: Szállj le a döglött lóról! című könyvét. Van benne néhány hasznos tanács, nem feltétlenül a szülő-gyerek kapcsolatról szól, de van benne róla szó. Tetszik az, ahogy tiszteletben tartod a szüleidet ennek ellenére is, szerintem ezt ne hagyd abba. Tarts ki, nem vagy egyedül :) 23L

2016. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Egy szemszögböl akarsz látni. Tudod logikusan építsd fel magadban,hogy a magad 15 éve még édes kevés .

Nem vitatkozni kell a szülővel mert az a tisztelet hiányát írja alá részedröl. Ugyanis nem egyenrangùak vagytok. A szüleid tartanak el, az ő kemény munkájuk is benne lehet abban aki ma vagy, ahogy látod a világot. Vitatkozni a többi 15 évesstl kell ,ez a helyzet. Ha hajlandòság van a szűleidben a kompromisszumra, a megértésre (márpedi abbol ahogy fogalmaztál nem egy hülye gyerek vagy) akkor találni fogtok alkalmas időt a nézőpontok megosztására is.

2016. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
53%
2-es, szerintem nem jó az, hogyha állandóan lehurrogják, és nem hagyják, hogy 15 évesen elmondja legalább, hogy mit gondol bizonyos dolgokról még akkor is, hogyha nem értenek vele egyet. Nekem úgy jött le, hogy amúgy tiszteletben tartja a szülőket, csak nem érti, hogy miért nem értik meg őt. És ez szerintem fiúknál különösen veszélyes. Lányoknál még haggyán, mert a férfiak úgyis gondoskodnak rólunk, és nem kell nekünk rikácsolni, de gondolj bele, hogy egyszer ő majd férj lesz, apa lesz, egy csomó döntést kell majd meghoznia. Azt nem lehet úgy megtanulni, hogyha érdemben el van nyomva az ember. És 15 évesen az embernek már igenis vannak saját gondolatai függetlenül attól, hogy eltartják-e vagy nem. A kérdés az, hogy hogyan fejezi ki őket. Hogyha tiszteletlen, akkor nyilván helyre kell rakni, hogy érezze, hogy még hol van a helye. De amúgy szerintem véleménykülönbség kifejezése esetén nem lehet neki azt mondani, hogy kuss a neved büdös kölyök.
2016. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Imádom a buta embereket akik mindenre rávágják hogy "jaaj ők tartanaaak eeeel" meg a "jaaaj idősebbeeek, tisztelni kell őkeeet". Miért? Emberek miért kell ezt csinálni? MIÉÉÉRT??!!
2016. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez azert van, mert tényleg ők tartanak el, és nem 15 ev élettapasztalatuk van, hanem a duplája, vagy triplája.

És bár nem mindig van igazuk, de biztos vagyok benne, hogy nem is mindig neked. Logika és logika között is van külónbség.

15 évesen egy csomó dolog logikátlan és érthetetlen volt, amit a felnőttek mondtak, de 10-20 év múlva már értettem. Nem azért, mert begyöpösódtem és logikátlan lettem, hanem mert sok tapasztalattal jobban átlátom a dolgok okait és következményeit.

Ezt most úgysem értitek és hiszitek el, de a szülők tóbbsége jót akar a gyerekének, amit egy kamasz még nem érthet meg.

Persze vannak tényleg ostoba szülők, de kevesebb, mint a kamaszok panaszos kérdéseinek száma.

2016. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Hmmm csak egy kérdésem lenne ezzel az üggyel kapcsolatban, mert latom ezt a sok kommentet, és engem nem győznének meg 15 évesen.

kérdés: mi a célod?

az h nyerj egy vitát? vagy, hogy megértsenek? vagy hogy fogadják el az igazad vagy h ne legyen vita?

csak egyet válassz :D

2016. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Imádom hogy itt mindenki okos, logikus, objektív, míg szüleik rendre buták és logikátlanok.

Kérdező!

15 évesen alapvető tudásanyagok hiányoznak a kelléktáradból szüleidnek szerintem csak érthető mődon nincs kedvük mindent szépen elmagyarázgatni, hiszen miután az aktuális információhalmot megszerzed egyből látod majd érvelésed hibáit.

2016. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as nem értem miért azonosítottál ùgy mint aki egyetért egy 15 éves lehurrogásával. Nem így van.

Csak 15 évesen ne beszéljünk már arrol hogy milyen elsöprő logikai meg jogi meg Isten tudja milyen hozzáállás mulja felül két felnőtt ember nevelését. Ugyanis degenerált szülei csak nem lehetnek egy ilyen értelmiségi megközelìtéssel megáldott ifjùnak. Nem buta egy fiatal azért mert 15 éves, na de egy szülő sem az attol hogy nem vitat meg mindent egy gyermekkel. A részleteket nem tudjuk. Pl a beszélgetési stílust. Mert ha valaki lekezelően nagyarcùan áll az idősebbhez ,az egyértelműen nem fogja megkapni azt azt a figyelmet amit vár. Èn személy szerint el sem tudom képzelni hogy egy normális gyerekkel nem lehetne megbeszélni egy problémát. Nyilván vannak kivételesen buta felnőttek is ezt aláírom. Egy fiù meg semmivel nem több mint egy lány. Nem ettöl fog kevésbe rossz családfő lenni hanem az határozza meg milyen tanulságot von le a helyzetböl.

2016. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a szüleid meg téged látnak olyannak aki szembe megy az ész érvekkel és logikával.A kérdésem csak az hogy a te logikádnak mi köze van ahhoz egyáltalán ami elvárható a valós életben? Na mert a 15 évesek nem a arról híresek hogy elfogadják a szülők mércéit jónak. Szerintük sem sérted a méltóságukat? Vagy inkább csak ezt hiszed?

Nekem a logika a legfontosabb " Ez a bajod.

Szerinted egy idősebb gyerek idős szüleinek mindig igaza van? Elárulom neked hogy nem, de mégsem olvasol be annak aki arra szánta többek közt a fél életét hogy megteremtse azt amiből embert faragott belőled, vagy virrasztott éjjeleken keresztül melletted teszem azt, mert akármilyen okosnak hiszed magad csecsemő már csak voltál te is nem igaz?

Ezt akkor érted meg ha lesz gyereked nem hamarabb. Akkor fogod fel miért nem ugatjuk le apánkat meg anyánkat.

Elég hihetetlen az is hogy te vagy aki mindig elnyomott a vitában. Azért gondolkodj..ha két szülőd valamiben ennyire egyetért abban csak lehet igazság nem igaz?

Az ő bajuk ha idegeskednek?

Hát majd a tied is lesz ha kikészülnek és ne adj Isten nem tudják alád tolni ami kell.

Ha meg ennyire instabilnak látod a szüleidet, te meg ennyire nyugodt gyerek vagy és okos 15 évesen khm.

Akkor talán ne állj bele a vitába, hanem egy nyugodt helyzetben hozd fel a nézőpontjaid.

2016. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!