Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem ha a másik...

Hogyan kezeljem ha a másik vejet sokkal jobban bírják, szeretik a gyerekeikkel együtt?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 2 gyerekünk van, a húgának is, 1-2 hónap különbséggel születtek. Ugyanolyan messze élünk a szüleiktől, csak más irányban. Már a megismerkedésükkor az ő férjét sokkal jobban kedvelték mert kétkezi munkás, autóvillamossági szerelő. Ő a nagybetűs szőke herceg, 190 cm, kékszemű. Az anyuka/nagymama szájából el is hangzott “hátha most lennék fiatal ....” (!)

Hozzánk alig járnak, a mi gyerekeink a fa alá 2 dobozt kapnak, az ő gyerekeik nem viccelek 5-6 nagyértékűt! Nem győzzük becsapni a saját gyerekeinket hogy az ő 1 ajándékjuk az értékesebb mint nekik a sok. Együtt járnak nyaralni, azt is fizetik anyósék nekik. Mi a facebookról értesülünk maximum.

Amikor eljönnek hozzánk a mi gyerekeinkkel sokkal távolságtartóbban, majd megszakad a szívem ilyenkor, pedig úgy szeretik, várják őket a gyerekek mindig. Velem is az após alig beszél, ha kezdeményezek akkor maximum igen-nem, nem tudom, van ilyen szavakkal intéz el mindent meg bemondja az időjárást. Nem bírnak mert “túl tudományos vagyok” ahogy egyszer a feleségemnek mondták. 3 idegen nyelven beszélek, 2 diplomám van, de ezt soha életemben nem is mondtam senkinek! Nem vágok fel vagy beszélek világgazdaságról senkivel. Apóssal is fociról beszélgetnék, amiről a másik vejével szokott. Amikor ünnepen vannak nálunk, nem győznek lelépni, aztán meg látjuk hogy a másik lányukhoz mennek. Pl volt nálunk vándor cirkusz és eljöttek ebédre, hogy majd elmegyünk utána rá. Rosszullétre hivatkozva elmentek az ebéd után, majd a cirkuszban összefutottunk velük a másik gyerekükkel, unokáikkal (azt mondtuk elötte hogy így mi se megyünk el, aztán mégis)

Ti hogyan kezelitek ezt ha ilyen helyzet van nálatok is?


2020. jún. 20. 10:58
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nem kell leszedni, már mindegy. Vállalok mindent amit kiírtam.
2020. jún. 21. 11:53
 22/26 anonim ***** válasza:
19%
Jól van csak segítésből jeleztem hogy rám számithatsz szívesen segítek.
2020. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
30%
Tudnád kompenzálni valahogy a gyerekek "szeretetkiesését"? Akár a te nagyszüleiddel, akár plusz programokkal, figyelemeltereléssel? Szerintem ez egy olyan helyzet, amikor még a látszatot sem érdemes fenntartani. Jó lenne, persze, de én már nem örülnék neki, ha a gyerekeim ilyen emberekhez ragaszkodnának. És annak sem örülnék, ha idejekorán elkezdenék a gyerekek fejét olyanokkal tömni, hogy a gyári munka jó életpálya, és nem érdemes tovább tanulni (lehet lepontozni).
2020. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
89%

En ez esetben vagyis elsosorban a nejednek kene a szuleivel beszelni hogy ne bantsak meg a gyerekeit azzal hogy latvanyosan kiveteleznek a masik unokakkal. Vagy minden gyerek ugyanannyi ajandekot kap vagy egyik se semmit. Ez alap egy csaladban. Vagy ha nem birja ki tartsák titokban.

A cirkuszosnal csunyan lebuktak de az ajandeknal meg se probaltak diszkretek lenni. Meg nem ertem miert nem mondtak a cirkuszosnal hogy mindenki menjen miert vagy vagy?

2020. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
84%

Van hasonló helyzet a családban, az adott nagymama az egyik lányától levő unokáit nagyságrendekkel jobban szereti, mint a másik lányáéit. Pedig semmi kézzel fogható oka rá, két nagyon hasonló családról van szó, fiatal felnőtt gyerekekkel. Csak simán oda húznak, őket ajnározzák. A mellékes családban van már 2 dédunoka, őrájuk is tojnak, ha hoznak is valamit, csupa fölösleges vackot (olyat, amit egy nagybevásárlás alkalmával a kosár tetejére dobsz a pénztárnál ácsorogva. Rágót, cumit a gyereknek, aki sosem fogadta el a cumit), a nagyobbik 3 éves, ha 5-nél többször látták, akkor sokat mondok. Kifogás mindig van. Pl., hogy a kedvenc oldali kisunoka (23) macskájára (!) kell vigyázni, nehogy a szőnyegre szarjon, meg ne legyen egyedül. Mármint a macska.

Mi (a két dédunoka beházasodott anyja vagyok) nem foglalkozunk vele. Nekem egy ideig nagyon rosszul esett, aztán férjem megkérdezte, az jobb lenne-e, ha állandóan itt lebzselnének a nyakunkon, mint a kedvenc családén. Örülnék-e neki? Megváltoztatni nem tudjuk őket, ilyenek, hogy akit preferálnak, arra piócaként tapadnak. Erre a válasz egy nagyon egyértelmű nem, tehát inkább elengedem. A gyerekeinket meg kárpótolja a család 85%-a, akik viszont oda meg vissza vannak tőlük. Mi őszintén megmondtuk nekik, hogy a dédinek sok más dolga van, mindenki nem rajonghat mindenkiért. Megszámoltuk, hányan vannak, akik szeretik őket, és szívesen jönnek hozzánk. Rengetegen. Akkor miért ne rájuk kocentráljunk?

2020. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
75%
Az még érthető lenne, hogy ha hanyagolnák a nagyszülőket, és a legnehezebb helyzetbe se tudnának ott lenni, 1 évbe ha egyszer mennek, van saját élete címszóval, de a saját élet az én olvasatomba azt jelenti, hogy attól, hogy van társa az embernek, attól ők ugyanúgy a család része, és ugyanúgy tartom a kapcsolatot azokkal az emberekkel, akik a világon mindent megtettek, de tényleg gyakran a saját igényükre se gondolva mindent a boldogulásomért, és támogattak mindenbe. Akkor megérteném ezt a viselkedést, vagy tehetetlen dühöt, és ott jogos lenne ha úgy beszélnének a szülők a gyerekkel. De te kérdező pont hogy nyitni szeretnél feléjük, és a család része lenni, és több közös programot megérni velük együtt, hogy a gyerekeidnek legyen nagyszülei, szóval igazán ilyenkor megkérdi az ember szépen csöndbe, hol itt az igazság. De az előzőnél is. Én a helyedbe megfogadnám magamnak, hogy attól,hogy nem tudsz nagyszülőket adni a gyerekeknek én magam adnám ezt meg nekik azon felül hogy szülő vagyok egy héten egyszer nagyszülő napot tartanék nekik, az a klasszikus gyere drágám főzök neked finom nagymama kajáját, klasszikus nagyszülő sétákra vinném őket, és amiket nagyszülőkkel ilyenkor szoktak csinálni, és ezt bevezetném hagyományként a családba a heti nagyszülő napot.
2020. jún. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!