Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem ha a másik...

Hogyan kezeljem ha a másik vejet sokkal jobban bírják, szeretik a gyerekeikkel együtt?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 2 gyerekünk van, a húgának is, 1-2 hónap különbséggel születtek. Ugyanolyan messze élünk a szüleiktől, csak más irányban. Már a megismerkedésükkor az ő férjét sokkal jobban kedvelték mert kétkezi munkás, autóvillamossági szerelő. Ő a nagybetűs szőke herceg, 190 cm, kékszemű. Az anyuka/nagymama szájából el is hangzott “hátha most lennék fiatal ....” (!)

Hozzánk alig járnak, a mi gyerekeink a fa alá 2 dobozt kapnak, az ő gyerekeik nem viccelek 5-6 nagyértékűt! Nem győzzük becsapni a saját gyerekeinket hogy az ő 1 ajándékjuk az értékesebb mint nekik a sok. Együtt járnak nyaralni, azt is fizetik anyósék nekik. Mi a facebookról értesülünk maximum.

Amikor eljönnek hozzánk a mi gyerekeinkkel sokkal távolságtartóbban, majd megszakad a szívem ilyenkor, pedig úgy szeretik, várják őket a gyerekek mindig. Velem is az após alig beszél, ha kezdeményezek akkor maximum igen-nem, nem tudom, van ilyen szavakkal intéz el mindent meg bemondja az időjárást. Nem bírnak mert “túl tudományos vagyok” ahogy egyszer a feleségemnek mondták. 3 idegen nyelven beszélek, 2 diplomám van, de ezt soha életemben nem is mondtam senkinek! Nem vágok fel vagy beszélek világgazdaságról senkivel. Apóssal is fociról beszélgetnék, amiről a másik vejével szokott. Amikor ünnepen vannak nálunk, nem győznek lelépni, aztán meg látjuk hogy a másik lányukhoz mennek. Pl volt nálunk vándor cirkusz és eljöttek ebédre, hogy majd elmegyünk utána rá. Rosszullétre hivatkozva elmentek az ebéd után, majd a cirkuszban összefutottunk velük a másik gyerekükkel, unokáikkal (azt mondtuk elötte hogy így mi se megyünk el, aztán mégis)

Ti hogyan kezelitek ezt ha ilyen helyzet van nálatok is?


2020. jún. 20. 10:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%

Tudomásul kell venni, hogy az emberek nem egyformán szimpatikusak más valakinek.

Azt elvárni, hogy patikamérlegen centizzék, kit mennnyire kedvelnek, teljesen értelmetleg dolog, az érzelmeket logikusan nem lehet befolyásolni.

Vegyed tudomásul, hogy a másik oldallal jobban megértik egymást és ennyi.

2020. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

A kérdést látva az lettnem volna az első kérdésem, hpgyhogy ezt miből gondolod, miben nyilvánul meg, de elég egyértelmű a leírtakból. Nagyon sajnállak emiatt, sajnos néha nálunk is van egy érezhető kivételezés, náluk több gyerek is van. De erősen nem szabadna ezt éreztetni, nem tettél ellenük semmit gondolom..

Feleségeddel beszéltetek erről, ő mit szól? Nem beszélt a szüleivel erről? Lehet más van a háttérben, nem értem miért lenne gond hogy okos/tanult vagy.

2020. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem azzal van a baj, hogy téged kevésbé szeretnek, mint a másik vőt, hanem a feleségedet szeretik kevésbé, mint a testvérét. Ha a feleségedet szeretnék, akkor tök mindegy lenne nekik, hogy ki a férje. Vagyis ne magadat okold! Itt egyedül a szülők hibásak. A gyerekeitek pedig majd rájönnek, hogy mi a helyzet, ha kicsit nagyobbak lesznek. A te szüleiddel mi a helyzet? Talán inkább feléjük kéne terelgetni a gyerekeket.
2020. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem tök jó hogy több nyelven is tudsz és tudományos vagy. Nem tudsz mit csinálni. Én a helyedbe megbeszéltem volna a gyerekeimmel hogy valamiért nagypapa és nagymama nem értékeli a diplomát és a tudást. Gondolom a vándor cirkusz előadáson lettek biztos ebben, mert hiába próbáltad elhitetni velük hogy az ő ajándékuk az értékesebb ők sem hülyék. Ebben az egyben hibáztál szerintem egy picit hogy próbáltad a valóságtól megóvni őket. Csak tudod így majd mikor már jobban felfogják akkor lesz nekik nagyon nehéz mikor rájönnek hogy ez az egész képletesen egy "mátrix" egy illúzió volt. De remélhetőleg a cirkuszos eset utan leültél velük beszélgetni mert ott nyilvánvaló volt a kézzelfogható csalódás. Nem a te hibád hogy a nagyszülők így viszonyulnak hozzád hozzátok gondolom nem adtál semmilyen okot rá, de szégyen minimum az unokáik miatt és maximálisan a saját lányuk miatt is mert nem fogadták el hogy ő választott magának egy diplomás férfit aki több nyelven is tud. De a gyerekeknek nem így kellett volna tálalni és magad is hülyeség volt abban a tudatban ringatni hogy a gyerekek bevették, elhitték. Hidd el nem fog szólni de tudja mind a kettő. Felnőttben is van ilyen. Van aki azt hiszi elhitte, de közbe meg nem csak nem szól ergo az csapta be saját magát aki hazugságban él.
2020. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ez ugy tunik, hogy a nagyszulok nem erzik magukat elegnek melletted, a tanult, intelligens vej mellett. Ok erzik magukat kevesebbnek melletted. Nem tudjak elengedni magukat, mert hatha lenezed oket. (Meg ha nem is igy van). A sogorral jobban erzik magukat, mert ugy erzik egy szinten vagy. Ez nem fog valtozni, nem tudsz ez ellen semmit sem csinalni. Sok csaladban van ilyen.
2020. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
45%

Vagy az van, hogy érzik rajtad a szorongást.

Vagy tényleg nincs tematok,

És a mamáék leneznek.

Mert ilyen is van, amikor a melós lenézi a diplomást.

Lazulj el, ne foglalkozz velük,

Ha jönnek jónnek, ha nem akkor nem.


Ne eroltess semmit sem.


A gyerekeknek mond meg nyugodtan. Előbb utóbb rájönnek, és akkor az lesz, hogy ti hazudtatok.

2020. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
7%

Szerintm meg azért van, mert a másik vej "szebb" mint te, ahogy irod is (ami nem azt jelenti, hogy te csúnya vagy) és ha jól tudom be is bizonyították tudományosan, hogy a szebb embereket jobban szeretik a többiek, a kegyükbe akarnak férközni, igy ott náluk jobban pedáloznak.

Hogyan kezeld, azt nem tudom, mert ez elég kellemetlen helyzet. Nyilván a feleségedet is bántja.

2020. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként meg nyugodj meg,lesz még a másik vejko sz@r szemét, amikor lecseréli a kislányukat..
2020. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki! Plusz info: nekem nincs családom, Anyukám babakoromban elhunyt, Apám lelépett és vissza se nézett külföldről. Az ő szülei neveltek fel, Anyukám szülei tudomást se vettem rólam. Már nem él senki a családból rajtam kívül, így azon vagyok hogy a gyerekeimnek legyen klasszikus családja! Nagyszülőkkel.


2, beszéltünk róla, ő szemellenzős. Eleinte azt mondta ő nem vesz észre semmit, aztán néha sírva kiborult. Nem akar róla nagyon beszélgetni, azzal zárja le hogy a gyerekeknek szüksége van nagyszülőkre.


3, lehet hogy a másik gyereküket jobban szeretik, de a másik vejüket is.


4, próbálom megóvni a gyerekeimet. Nem akarom ellenük szítani őket, minimálisan sem. Majd ők érzik hogy mi a helyzet. Szeretet kikövetelni sajnos nem lehet tőlük, de azért szükség van a nagyszülőke szerintem. Majd ha nagyobbak lesznek akkor maguktól elkezdik majd kerülni a nagyiékat, tudni fogják. A cirkuszi szituációban csak csodálkoztak hogy ott a nagyi és papi!


5, 6 valahol lenéznek engem mert az anyja 8 általánossal nagyon okosnak képzeli magát! A gyárban ahol dolgozik és a faluban ő az ész, hozzá fordulnak dolgokkal az emberek akik felnéznek rá. Rendszeresen főnökösködik, okoskodik (rossz ezt leírni) szellemileg visszamaradottabb, alkoholista emberek felett. Előttük ő az Xy asszonyság, ahogy hívatja magát. Após meg olyan típus akinek a hobbija hogy a Tv Híradó előtt üvöltözik. Ha meghallja a tender, pályázat, stb szavakat akkor igazságtalanságot kiált, mert azt a pénzt a nép között kéne szétosztani. Én nem nézem le őket, nem is beszélek olyan témákról amiben nincsenek otthon, a munkámról se tartottam még beszámolót sose.


7,8 van ebben is valami, mert az Anyós átkarolva járkál vele az utcán. Rendesen dicsekedik hogy micsoda dolgos, jóképű, überpasi a lánya férje, “az a másik” meg egy aktakukac (állítólag mondta már rám ezt a hátam mögött). Egyébként tartok a megcsalástól én is mert férfi szemmel is minden nő álma az ember és a hugica azért nem az a kategória őszintén szólva. Láttam már többször is hogy flörtölnek vele, meg ismerős fiatalabb csajok is megmondták előttem hogy milyen jó pasi, stb.

2020. jún. 20. 14:15
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Második vagyok. Nézd, ez nagyon érdekes, hogy így áll hozzá a feleséged. Mintha nem akarna errő tudomást szerezni, ugyanakkor sírva borul ki ezen néha..? A-aa valami itt nem stimm. Most elgondolkoztam, hogy a harmadiknak van-e igaza és az ellentét inkább a gyerekek, mintsem a párok között van. Végülis gondolj bele, ha "csak" veled lenne gondjuk, attól még ugyanúgy látogatnának titeket az édes pici lánykájuk miatt. Engem tuti látogatnának és nem lépnének le holmi ürüggyel, ha engem szeretnek, még ha a páromat nem is annyira csípik.
2020. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!