Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Többgenerációs együttélés-Szer...

Többgenerációs együttélés-Szerintetek mennyire működőképes?

Figyelt kérdés

Meddig tartható ez az állapot? Találkoztatok már olyannal,hogy működött hosszútávon? Ha nem működik, ki sérül a legjobban? Kinek a legjobb (legkényelmesebb) ez a felállás?

Mi van akkor, ha anyós apóson és az ott élő fiatal páron kívül, a szülők másik gyereke is ott ragad?

Nyugodtan írjatok saját példákat és tapasztalatokat!:)



2020. szept. 6. 17:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Mi laktunk együtt majdnem egy évet az anyósomékkal, míg a házunk renoválás alatt volt és bár imádjuk egymást, nagyon nehéz volt. Sőt, mèg sértődés meg sírás is lett a végére, pedig mi tényleg szeretjük egymást és azt gondolom, ők is viszonylag toleránsak meg mi is, de akkor is tök máshogy akartunk élni és ez súrlódásokat okozott. Mondjuk, mióta elköltöztünk, megint imádjuk egymást :D


Ők pl. kicsit tisztaságmániások, minden kis dolgon ki tudtak akadni, mièrt lesz piszkos főzés közben a konyharuha, miért van 2 levél a pulton, miért vízköves kicsit a kabin (ami amúgy egy hete volt takarítva, csak kemény a víz). Na, mi igyekeztünk ehhez alkalmazkodni, de mivel mi pl. nem akadunk ki azon, ha használt közben piszkos lesz a konyharuha - hiszen többek közt arra való, hogy fözés közben megtöröljük a kezünket-, így nem is feltétlenül tűnt fel, hogy ez vagy az zavarja őket. Aztán bennük meg gyűlt.


Máskor keltünk és feküdtünk, más dolgokkal akartunk takarítani, mást akartunk főzni, másképp akartunk élni, ennyi. Nehéz felnőtt emberként alkazkodni ahhoz, hogy nincs saját döntésünk. De szerintem ez természetes.


Szerintem ez max. ott működik hosszú távon, ahol valamelyik fél nem túl önálló és megfelelnek neki a másik fèl döntései.

2020. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom ez mennyire számít, mi végülis külön lakunk, de közös udvarban. Nálunk teljesen a működőképes, mivel nekem is szinte baráti a viszonyom a szüleimmel, a páromat pedig imádják, olyan mintha a fiúk lenne. Nálunk ez azért jó, mert meg van mindenkinek a privát szférája, de mégis ott vagyunk egymásnak, segítünk ha kell, későbbiekben ha lesz gyerek szerintem nagyon hasznos lesz. Párom apukámmal haveri viszonyban van, együtt szoktak sörözni, bográcsozni, barkácsolgatni az udvaron. Szerintem ez akkor tud működőképes lenni ha a szülők is el fogadják hogy te már felnőtt vagy, meghagyják a privát szférát. Viszont úgy nem tartom szerencsésnek hogy egy háztartásban, szerintem az sok konfliktus forrása lehet. Pl mikor valaki megeszi amit a másik vett vagy hozzányúl a cuccához. Meg pl elég kellemetlen lehet a közös fürdőszoba is.
2020. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Hogy pozitívat is Hallj

Mi most a vírus hacacáré miatt kényszerültünk a parom szüleihez költözni. Parom elvesztette a munkáját ( vendeglatas) és csak ehhez ért ebben újat találni nehéz.

Én gyeden vagyok. Nem akartunk mínuszba menni anyagilag ,mert már ott tartottunk és inkább vállaltuk ezt még ha nehéz is.

A sok negatívumot olvasva Enis rettegtem szabályosan de a gyereket néztem nem magamat és neki itt a legjobb. Egyenlőre minden jól működik parom anyukájával az elején megbeszéltük miket vár el az étkezés közösen álljuk és ugyanazokat esszük a rezsibe is adunk de szerintme még kevesebb kér el mint kellene , az én anyamek lehuznának rólunk annyit mint egy lepukkadtabb albi àra.

Legnagyobb negatívum após jelölt kicsit süket és ordít a tv.

Remelem jo marad a viszony. Nem szeretnénk itt maradni akkorsem hanem ha talpra állunk megyünk külön .

2020. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem tartom egészségesnek, ha bármely fél anyósa, apósa papucsban át tud csettegni. :/

Nem lehet őszintén viselkedni, hiszen az egyik fél számára ők idegenek, bármennyire is mondják, hogy egy család vagyunk. Lóphaszt! Viselkedni kell (ha nem tenyerestalpas bugrisok, akik odafinganak a nappaliba), feszeng az ember. Alkalmazkodni kell. Nincs olyan, hogy saját, ez különösen igaz a konyhára és nappalira.

2020. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Alkalmazkodni kell ez teny d einkabb alkalmazkodom mint mínusz 15 millió ( ami nekünk igenis sok pénz)
2020. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Ha van külön fürdő, WC és konyha (lakrész), valamint kellő tolerancia és intelligencia mindenki részéről, akkor jól tud működni.


Közhelyes hülyeség, hogy csak az anyagiak szülhetnének ilyen helyzetet: mi is így élünk a párommal édesanyámnál, pedig van lakásunk.

Sokat utazunk és dolgozunk, jobb az így kiadva.

Nem beszélve arról, hogy 8 lakás jönne ki a ház árából, szóval tényleg ostobaság mindig kompromisszumot emlegetni.

2020. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
A konkrét családtagoktól függ. Hogy több "gyerek" is "hozza" a saját családját probléma nélkül, arra őszintén szólva még nem láttam pozitív példát (de arra igen, hogy egy utcában 3-4 ház is egy nagy családhoz). "Sima" több generációs megoldásra szerintem sokkal több az esély, hogy működjön, de min. külön szint kell hozzá (vagy ahogy egy korábbi válaszoló írta, több ház közös udvarral)
2020. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akik saját szüleihez költöztek, szinte mind pozitív dolgokat írtak, viszont mi a szitu fordított helyzetben, a párod szemszögéből? Ha Te költözöl párod családjához, és Te vagy a rangosrban az utolsó?
2020. szept. 6. 18:38
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

3 vagyok én vagyis mi a parom szüleihez költöztünk én vagyok a nő.

Nem érzem magam utolsónak

Bar az én szüleim tipik mérgező szulok Szval hozzájuk képest anyós jelölt és após jelölt cuki emberek.

2020. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Én vagyok a 2es. Nálunk az a helyzet a párom az én szüleimmel így szeret lakni, viszont mondta hogy a saját családjával már nem bírná. Mielőtt összejöttünk nagyon rövid ideig lakott ott, de ott laknak a hugáék is akik pl kérdezés nélkül elszedték a cuccait, sok a mai napig nem is került elő. Szóval ő mondta azt hogy oda nem költözne sose.
2020. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!