Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Divat még a többgenerációs...

Divat még a többgenerációs családi ház?

Figyelt kérdés

Akik ilyenben gondolkodnak, komolyan azt hiszik, hogy a gyerekük a családjával, majd felnőttként is velük akar majd élni?

Akik ilyet építenek, miért nem a saját szüleikkel élnek, költöztetik be őket addig, amíg a gyerekek picik?


Nem véletlen, hogy amikor utazom, akkor a kisebb településeken sorra eladóak az ilyen típusú házak. Felépítik, beleölnek 20-40 milliót és a munkájukat, persze, hogy kötődni fog a házhoz. De a gyerek csak annyira fog kötődni, mint ugyanaz a gyerek, aki panelban nőtt fel (sőt, ismerősöktől, fiatalabbaktól én még nem hallottam, hogy hálásak lennének, amiért falun nőttek fel ilyen házban). Később pedig inkább önállóan szeretnének élni, mint a szülőkkel.



2016. jan. 8. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
azokkal csak a baj van :D
2016. jan. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan maradnak egyedül ekkora házakban:( Eladni szinte lehetetlen, fenntartani lehetetlen...Az csinálja jól, akinek még van annyi pénze, hogy több lakást csinál belőle és darabokban adja el. Anyám már nem él, apám az élettársánál, testvérem már nem él, nagyszüleim sem élnek...Itt élünk a nagy házban férjemmel és kislányommal. Alig bírjuk fenntartani. Gipszkartonnal leválasztottuk a felső szintet, ez sokat segít, de eladni csak akkor lehetne áránál, ha külön lakásokat tudnánk belőle csinálni. Sajnos pénzünk nincs rá. Jobban érzem magam, mióta leválasztottuk a 2 szintet, nem olyan embertelenül nagy a ház, ráadásul hiába fűtöttünk csak minimálisan, a felső szint elszippantotta a meleget a nagy lépcsőházon keresztül. Amúgy szeretek itt lakni, de jobb volna egy pici házban. A gyerekem házassága szempontjából is sokkal jobb, ha majd külön életet kezd valakivel. Ha a srác költözne be a házunkba, valószínű eg semmittevő lenne belőle, ismerem már ezt az eddigi kapcsoaltaimból: minek verjen akár egy szöget is a falba, ha itt semmi sem az övé...Azok akik közösen teremtik meg a közös otthont, nagyobb eséllyel élnek majd boldog házasságban.
2016. jan. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nehezebb eladni az biztos. de sokan elnek ilyenben. nekem is van ismerosom, tobb is, ahol kialakitottak kulon konyha szintel es ott egyutt el 3-4 generacio.
2016. jan. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim a nyolcvanas évek végén építkeztek akkor egymilla volt a költségvetés. Szerettek volna egy egy szintes családi házat de az akkori építésügyi hatóság nem engedélyezte, mert rontotta volna az utca képet. Ez most is így van nekünk sem mindegy volt hogy hogy építkezünk 2011-ben. Úgy hogy a szüleim ott ragadtak a nagy batár házba kettecskén. Fogalmam sincs hogy hogy fogunk megszabadulni tőle az biztos hogy nehéz eladni.
2016. jan. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Nekem van két barátnőm is, akik így élnek a szülőkkel. Az egyiküknek nagyon tetszik, eszükbe sincs a költözés. Másikuknak is tetszik, de szeretnének költözni és van rengeteg olyan ismerősöm, ahol ebből volt családi perpatvar, hogy nem akartak ott maradni, pedig hát minden készen van. Én kicsi gyerekként mindig azt mondtam a szüleimnek, hogy majd én otthon maradok, a felső szintre költözök. Mindig megmosolyogtak, hogy nah persze. Most vettünk házat, anyukám cinkelt vele, hogy nah mi van, mégsem költözöl hozzánk? Nem bírnám hosszútávon. Most az építkezés miatt ott vagyunk sokat náluk, és túl sokat kellene tűrni (pedig angyali szüleim vannak), így örülök, hogy nem kell együtt élnem velük. Én pl el nem tudom képzelni, hogyan lehet úgy önfeledten, akár sikongatva is szexelni, hogy pár szobával odébb ott alszanak a szülők. Ház keresés közben egyébként rengeteg ilyen házzal találkoztunk. A beosztásuk szörnyű, kifűthetetlenek, legtöbbször látszik, hogy a végére azért fogyott a pénz rendesen, de olyan áruk van ezeknek a házaknak, hogy épelméjű ember nem veszi meg őket.

De majd most a csok miatt megint reneszánszukat fogják élni, sokan fognak új lakást kialakítani a szülők fölött a házon, aztán majd ennek hatásait megnézhetjük néhány év múlva a válási statisztikákon. :-)

2016. jan. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

A többlakásosra gondolsz? Van ahol működik, de általában csak amíg kicsik a legkisebbek.

Ahol meg szimplán több generáció él együtt, az gyakran szükségmegoldás. Mivel hozzáépíteni jóval olcsóbb, mint új lakást, vagy neadjisten telket venni és építkezni. Mi is így élünk. Most 3 generáció él a házunkban, és megint hozzáépítünk, mert nem férünk el kényelmesen. 20 év múlva meg meglátjuk, mi lesz, vagy mi költözünk el és valamelyik gyerek marad, vagy marad többgenerációs, vagy eladjuk, vagy nézzük egymást ketten, hárman, négyen.

2016. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

5. válaszoló:

"Én pl el nem tudom képzelni, hogyan lehet úgy önfeledten, akár sikongatva is szexelni, hogy pár szobával odébb ott alszanak a szülők." És akkor mi a helyzet a saját gyerekeiddel pár szobával arrébb? :)

2016. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Értelek, szüleimmel is ez a helyzet és nagyon nem értek vele egyet. Én magam úgy látom, hogy a mostani húszonéveseknek eszük ágában sincsen egyáltalán családi házat építeni, nemhogy több generációsat. Az elköltözést pedig mindenki első számú nagy célként tűzi ki az életében, legalábbis az én környezetemben. Nem tudom máshol hogy van. Szüleim is megépítettek egy hodályt, ami még ötünknek is nagyon nagy volt (hárman vagyunk testvérek, de mind eljöttünk már), nemhogy két embernek. A ház akkor lett kifestve mikor épült, az az 20 éve, nem beszélve az elkopott bútorokról, a repedezett falakról, a törött, repedt padlóról. Mert hát arra már nincs pénz, hogy egy ilyen házat karban tudjanak tartani, de ne félj, takarításra sincs kapacitásuk, holott anyukám nagyságosasszony, otthon van egész nap. De hát egy ekkora házat a kutyának van kedve kitakarítani... Én sem értem, hogy miért lett ez divat anno, normális embernek igénye van a saját kis fészkére, egy 30 éves felnőtt ember, ha teheti, nem lakik együtt anyjával, apjával. Isten ments, hogy nekem a szüleimmel kelljen :/
2016. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt éltünk pár évet együtt úgy, hogy nem.volt gyerek, másrészt a gyerek nem alszik otthon minden éjjel. Amíg kicsi, addig alszik közben-közben nagyszülőknél, amikor nagyobb, akkor barátoknál, táborban is van nyáron, kkésőbb koleszos lesz, elköltözik stb. Ráadásul egy gyereket az ember le tud fektetni, és sok gyerek, a miénk is ilyen, hogy ágyúszó se kelti fel, míg a szülői házban nem.küldhetem el a szülőket aludni, mert mi szeretnénk szeretkezni.Meg mi úgy építkeztünk, hogy a hálónk hangszigetelt, és a gyerekszobák direkt több fallal odébb vannak. Így lehet hangoskodni. Nah most a szülői házban ezt nem.tudnám megoldani.
2016. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BiTOPro97 válasza:

Nálunk a nagycsaládban csak egy helyen van egy ilyen ház.

Ők heten élnek egy fedél alatt és három szinten. Három kiskamasz másodunkatestvérem, a szüleik, és anyai már elégé öreg nagyszüleik akik anyám unkatestvérének szülei. Ők jól meg vannak, az öregek bírják a pasit, ő meg őket. Neki, a pasinak ők az igazi családja. Szóval van szabályt erősítő kivételt. Persze majd valószínű főiskolás, vagy inkább egyetemista korukban lelépnek otthonról ott is a gyerekek.

Amúgy szépen modernizálva lett és felújítva a ház, úgy kívül-belül, a pasi sem keres rosszul és a nagy szülök már össz nyugdíja sem rossz, így a nagynéném boldogan otthon van a gondoskodni a szüleiről és családjáról.

Amúgy már a gyerekek zenehallgatása miatt is van hangszigetelés a lakásban is. Nem beszélve arról, hogy ketten még zenélnek is.

Ja és soha nem értettem tisztán ezt a rányitogattam valakire szex, fürdés és hasonló témát az USA filmeken kívül, mert nálunk már rég raknak zárat az ajtókra. ;)

2016. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!