Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy nem szeretnénk megmondani előre a nevét, nemét?

Figyelt kérdés

Mi a férjemmel már tudjuk, hogy milyen nemű lesz a gyerekünk, nevet is választottunk, de nem szeretnénk senkinek sem elmondani előre. Ezt megértette mindenki, kivéve anyósom, aki személyes támadásnak vette és úgy állitja be, hogy ki van hagyva a (még meg sem született) unoka életéből. Ő így nem tud előre bevásárolni, nem tudja elújságolni stb.

Mi nem szeretnénk rózsaszín cukormázat és a tiszta kék sem a mi világunk, tehát ha akarna, akkor vehetne mondjuk fehér dolgokat. Egyébként is unisex dolgokban gondolkodunk, hogy jó legyen több gyereknek is.

Ő egyszerűen nem akarja elfogadni, hogy nem tudhatja előre. Nem érdekli, hogy mi így szeretnénk... sírással zsarolja a férjemet, apóst is idegesíti már.


Félek, hogyha most beadjuk a derekunkat, akkor mindenbe bele akar majd szólni később.

Eddig egyébként nem volt vele semmi baj, most “kattant be”..

Mit tennétek?



2020. okt. 8. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
92%
-hallgassatok kitartóan..
2020. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
57%

Én elfogadnám, mint az összes többi rokon, de azért kíváncsi vagyok: miért nem akarjátok elmondani?

Olyan volt a rokonságomban, hogy a szülők sem akarták tudni (kérték a nőgyógyászt, hogy ne árulja el), de olyat, hogy a szülők tudják, de mindenki más elől titkolják, ilyet még nem hallottam.

"Félek, hogyha most beadjuk a derekunkat, akkor mindenbe bele akar majd szólni később."

Ez úgy hangzik, mintha ez a titkolódzás valami pozícióharc lenne ez a részetekről.

Anyósod méltó párja vagy menyként. A férjedet rendkívül kellemetlen helyzetbe hozod anyósoddal vállvetve. Olyan miatt, aminek semmi gyakorlati jelentősége nincs.

2020. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
89%

Semmit. Majd megtudja, ha megszületett.

Ti vagytok a szülei éljetek a jogaitokkal.

2020. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
79%
Mondjátok azt, hogy két vizsgálat volt, az egyiken lányt, a másikon fiút "láttak"... :-D
2020. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
31%

Én sem értem minek titkolózni.

Sokaknak az a baja hogy a nagyszülők konkrétan leszarják az unokáikat, örüljetek neki hogy őt érdekli, olyan izgatott mint ti és veletek együtt akar örülni az új jövevénynek.

2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
63%
Én sem értem, mi a fenéért nem mondjátok meg. Legalább hazudtátok volna, hogy ti se tudjátok, az is jobb lett volna.
2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem azt mondtatok hogy nem tudjátok? Ezzel tényleg nem ezt a titkolozos újhullámos "mi aztán újszerűen csináljuk a gyerekvarast" dolgot erősítettettek volna.

Mi a második gyereknél pl azt mondtuk h nem tudjuk, mert minket is idegesített a nyomulas hogy ki mit remél, meg a nev-otleteik. Így viszont nem sértődött meg senki. Megmondom őszintén engem magamat sem érdekelt előre :)

2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
80%
Kár volt elmondani, hogy ti tudjátok.
2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
80%

Én azért kicsit megértem az anyóst.

Lehet,hogy nekem is rosszul esne.Mondjuk én elfogadnám ettől függetlenül a döntésetek és nem hisztiznék.


Szerintem csak annyit tudtok tenni,hogy elviselitek.

2020. okt. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jó oka lehet rá, hogy titkolni akarja. Ő ismeri az anyósékat. Egyrészt van olyan kismama, aki frászt kap attól, ha erőltetik ezt a "lánynak csak rózsaszínt meg fodrosat meg királylányosat, és veszek neki fülbevalót is, mert az kell rá, hiszen anélkül nem látszik, hogy lány" dolgot. Másrészt utána rögtön tudni akarják a nevét is, és elkezdenek kötözködni, hogy "miért Panna, miért nem Erzsike", stb.
2020. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!