Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem olyan...

Mit kellene tennem olyan esetben, ha a párommal el szeretnénk költözni az anyóstól, de ő fél a veszekedéstől, illetve a jövőtől? Hogyan kellene az anyósnak megmondani, hogy menni akarunk, de nélküle.

Figyelt kérdés

Anyós eléggé sértődős fajta, régebben a saját lányával 1 évig nem állt szóba.

Arról volt szó, hogy átmenetileg, amíg nincs eladva a ház, hozzáköltözünk (közös konyha, fürdő, szobák, mint később kiderült, sehol nem lehet semmi csak az én felügyeletem, berendezkedésem szerint), aztán veszünk egy olyan házat, ahol van külön lakás mindkét családnak. (A páromé a ház, anyósé a haszonélvezet) Anyós viszont amióta ideköltöztünk nem mutat hajlandóságot a költözésre, még meg se hirdethetjük a házat. Most úgy döntöttünk, hogy veszünk egyet, az ő segítsége, illetve a házból befolyó összeg nélkül, viszont a párom fél közölni vele, nehogy összevesszenek ez miatt. + úgy gondolja, hogy ezután is mindent neki kell csinálnia a ház körül, így 2 házat kellene karban tartania.

Én mondtam neki, ha külön leszünk, akkor már a testvérének is ugyanúgy kellene jönni az anyjához segíteni, sőt. Mindig ő kapta a több segítséget viszonzatlanul, a párom viszont mindent megcsinált, anyós viszont ezt nem értékeli, hanem természetesnek veszi akkor is, ha külön vagyunk. Én úgy gondolom, hogy az anyjának el kellene engednie a fiát, hiszen már külön család vagyunk, van gyerek, kell a függetlenség. A párom viszont fél, hogy vele sem áll szóba akár évekig (kis dolgokért már most 1 heti duli-fuli van). Nem akar összeveszni vele, én viszont már nem bírom az állandó irányítását. Olyanokba szól bele, amibe még anyám sem, és felügyelet alatt akar tartani, mikor hová megyek, stb.


2009. máj. 13. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha ilyen miatt megsértődik, akkor nosza rajta, hadd sértődjön, legalább a férjed megspórol egy adag melót.(a másik házzal kapcsolatban)

sosem értettem, hogy lehet ilyen egy ember, ennyire őnző, és a saját családját lelki terrorban tartó "anya".

az ilyennek bármit mondanátok mindenre megsértődne, mert azzal úgy gondolja, hogy elérheti amit akar. eddig a férjednél el is érte, és voltaképp nálad is, mert azt csináljátok, amit ő akar.

úgy húznék onnan, mint a vadlibák.

2009. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is választás elé vinném a dolgot, de a gyerek miatt nem akarok veszekedést. Én inkább bevállalnám a sértődést is, de mégiscsak a párom anyja, akármilyen önző is. Költözés kérdésében nem engedek, csak kellene valami olyan taktika, ami nem bőszíti fel annyira, hogy akár hónapokig sértődés legyen.
2009. máj. 13. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

most szólok, hogy lesz hónapokig tartó sértődés. tök mindegy, hogy milyen ütemben és stílusban adagoljátok be neki a dolgot szerintem.

az ilyen típus, szeret szenvedni, meg nyavajogni, de ugyanakkor bika erős, és ő irányít.

első voltam.

sok sikert amúgy ;)

2009. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj,de ez nem lehet vita téma.Miért kellene attól tartani,hogy anyós megsértődik,ha önálló életet akartok élni?A párod álljon a sarkára,neki már családja van.Döntse el,hogy a mama szoknyája szélén szeretne még ülni,vagy a családjával élni normálisan.Mit kell ezt ennyire felfújni,hogy hogyan közöljétek?Álljatok elé és jelentsétek be.Nem az engedélye kell.Ha megsértődik az Ő baja.Majd kiengesztelődik.Ha az én anyósom azért megsértődne mert nem irányíthat nálunk,akkor miattunk addig duzzoghatna ameddig jól esik neki.Jobb lesz ezeken a dolgokon mielőbb túllesni hidd el,mert így nem lehet leélni egy életet.A mama majd megszokja,hogy maga körül intézkedik.A férjed meg tudja hol a helye,ha nem régen rossz.A segítség pedig a szülők felé annyi felé kell,hogy eloszoljon ahány gyerekük van,ez így természetes.A párod eléggé a mama kisfia típus nem?A szülőket lehet messzebbről is szeretni tisztelni,de a magánéletét mindenkinek tiszteletben kell tartani.Mindenki a maga portáján akarjon sepregetni.
2009. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, az anyóssal persze, hogy így viselkedünk, de neki az anyja. Az anyátokat szeretnétek megbántani úgy, hogy hónapokig ne beszéljen veletek? Akármennyire is nincs igaza. Különben nem anyuci kicsi fiacskája, de azért ragaszkodik hozzá annyira, hogy nem akar véglegesen "szakítani" vele. Szerintem ezt senki sem várhatja. Csak anyuci úgy tűnik fél, hogy nem jönnénk hozzá, vagy nem is tudom hogy mit hisz. + rettentő rossz a természete.
2009. máj. 13. 18:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,a saját anyámmal is így viselkednék ha nem tudná hol a határ,és nálunk akarna intézkedni.Felnőtt emberek vagyunk már bocsi,de nem tizenéves taknyosok.Ha azért veszíteném el az anyámat,mert nem irányíthatja az életünket,akkor beletörődnék.Mert egy annyira egosita emberrel nem is érdemes kapcsolatot tartani.Akkor most egy életen át zsarolni fog benneteket,hogy nem tart veletek kapcsolatot ha nem úgy éltek és ott ahol ahogy Ő gondolja?Ha hagyjátok az a Ti hibátok.
2009. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nézd, velem az apám próbálta ezt eljátszani, amikor 23 éves voltam. Iszonyat hiszti lett belőle, négy hónapig nem is találkoztunk. Azóta rájött, hogy hiba volt, most már megint normális a helyzet.
2009. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!