Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok, ha az anyósotok...

Mit szólnátok, ha az anyósotok egy ilyen ötlettel állna elő? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Megkérdezte, hogy jó lenne-e nekünk december 18-27. között elutazni velük a férjem testvéréhez külföldre? Mert talált jó áron repjegyet.

(Korábban volt róla szó, hogy a két ünnep közt szívesen kimegyünk, feltéve ha nem lesz itthon karantén kötelezettség addigra.)

Én teljesen felháborodtam, hogy eszébe se jut, hogy nekem is vannak szüleim, tesvérem, és esetleg karácsonykor szeretnénk velük is találkozni...

Sokszor van ilyen érzésem, hogy én nem "számítok" annyira, hogy ilyenekbe belegondoljon, de eddig ez volt a legdurvább / érthetetlenebb számomra. (5 éve vagyunk egy pár a férjemmel.)

Szerintetek túlreagálom?



2020. okt. 23. 22:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, túlreagálod.
Nem reagálod túl.
168 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
túlreagálod ez alapján. Megmondod, hogy te karácsonykor a családoddal is szeretnél találkozni, ezért valószínűleg máskor mennétek. Férjed mit mond?
2020. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ezt természetesen megmondtam, azt nem értem, hogy egyáltalán hogy merül fel benne ez. A férjem szerint mindig ilyen az anyja, hogy ilyenekbe nem gondol bele, szerinte természetesen túlreagálom, fogadjam el, h ilyen.
2020. okt. 23. 22:32
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy máris ennyien szavaztatok! Ezek szerint valóban én reagálom túl. Próbálom elengedni akkor, és legközelebb kevésbé "felvenni" az ilyesmit.
2020. okt. 23. 22:46
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Megkérdezte, nem erőltette. Mellesleg meg is indokolta: talált olcsón repjegyet. Ezen kár szerintem felhúznod magad, nemet mondasz és kész.
2020. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%

Keresed a fogást az anyósodon.

Ha mást mondott volna, akkor abba kötöttél volna bele.

2020. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

"Megkérdezte, hogy jó lenne-e nekünk "


MEGKÉRDEZTE!

Vagy őnagyságodhoz már kérdést sem lehet intézni??

2020. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Normális hangnemben várom a kommenteket.


Én ezek alapján meg tudom érteni, hogy sokak szerint ez belefér (vagyis, hogy nem gondol bele, hogy karácsony lesz), de én magamból indultam ki, és bennem soha nem merülne fel karácsonyra másnak programot szervezni. Hangsúlyozom, ezek alapján MEGÉRTEM.

Azt gondoltam, az én hozzáállásom a természetes, de már látom, hogy nem.

2020. okt. 23. 23:48
 8/32 anonim ***** válasza:
66%
1. Kérdezte 2. Férjed nem számít? Csak a te családod? Leszakadtál te már a szüleidről?
2020. okt. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Az én szüleimmel kb 2 havonta találkozunk, az ő szüleivel kb 2 hetente. Tehát a kérdésre válaszolva: igen, leszakadtam a szüleimről, 20 éves koromban. (A férjem ugyanezt 27 évesen tette meg, amikor elköltözött.)

De nem tudom, miért kell ilyen stílusban írni...

2020. okt. 24. 00:12
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

Én is úgy álltam volna hozzá, mint te, és én is így "túl reagáltam volna".

Én is magamból indultam volna ki. Ő is, de valószínűleg nem rossz szándékból.

2020. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!