Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hisztizett be anyósom...

Miért hisztizett be anyósom úgy, mint egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Náluk voltunk egyik délután, meglátogattuk őket. Férjemmel még nincs gyerekünk, de szeretnénk. Feljött az a téma, hogy majd szeretnénk e ha a gyerek járna e bölcsibe vagy sem. Anyósom és én beszélgettünk erről. Mondtam, hogy én nem szeretném, otthon lennék vele, amíg óvodás nem lesz. Anyósom hajtogatta, hogy márpedig sokkal jobb lenne, ha bölcsibe is járna előtte, a gyereknek is jó, meg akkor én is hamarabb vissza tudok menni dolgozni stb..

Na ezen vitatkoztunk kicsit (nem veszekedés volt, csak érveltünk jobbról balról), anyósom egyik érve az volt, hogy az ő fia is bölcsibe járt, ő menni akart vissza dolgozni minél előbb, szerinte így a normális.

Aztán férjem közbe szólt, hogy velem ért egyet, ő is azt szeretné, hogy óvodás koráig otthon legyek a gyerekkel. Na itt állt fel anyósom és kiviharzott konkrétan hisztizve, hogy ő ezt nem hiszi el, mindenki ellene van pedig ő csak jót akar, mi meg nem hallgatunk rá.. Kiment a szobából, vissza se jött egy jó darabig. Nem értettük az egészet. Mikor visszajött lenyugodva, már nem feszegettük a témát, másról beszéltünk inkább.


ápr. 29. 07:15
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
89%
Mert kontrollálni akar. Csak úgy a jó, ahogy ő csinálta. Meg sem hall mást az ilyen ember. Ne látogassátok gyakran, csak ha keményen is tudtok határt húzni. A sértődés mellett az ilyen ember másik fegyvere az érzelmi zsarolás lesz.
ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
93%
Mert nekik akkor ezt nyomatták hogy ezt így kell és így jó, és valószínűleg ő a lelke mélyén otthon maradt volna. És most fáj neki, hogy neked ez csak ilyen egyszerű, és még a férjed is ebben támogat. A férjeddel szemben érezhet olyasmit is, hogy na mi van, nem voltam elég jó anyád?? Ne haragudj rá, inkább sajnáld. Amikor az első gyerekünk született, a szomszéd néni átjött látogatni, és elsírta magát a kanapén és úgy mondta, hogy nekik mindig azt mondták, hogy hagyni kell sírni a gyereket, és ő a két szemét kisirta, de a férje nem engedte, hogy felvegye a gyereket, mert aludnia kell mostmár és ez így van jól, majd megtanulja. És hogy én ne tegyem ezt soha, vegyem fel és szeretgessem meg, és ő annyira bánja, de annak idején mindenki azt mondta, hogy ezt így kell. Annyira sajnáltam szegényt.
ápr. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
63%
Ok. Mi a probléma? Ő így látja, ti meg mashogy. Azért ne lepődj majd még, ha mégse maradsz otthon a gyerekkel az óvodás korig. Lehet kell majd a pénz, lehet a gyereknek lesz nagy igénye q társaságra.
ápr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
60%
Mert ő ott adta ki magából, te meg itt, idegeneknek. Ez pont ugyanolyan hiszti... CSak nem a hátad mögött csinálja, hanem a szemedbe mondta.
ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
84%

Pont ebben vagyunk, mi is úgy terveztük, hogy itthon marad 3 éves koráig, de már annyira unatkozik, annyira vágyik a társaságra, hogy szeptembertől megy bölcsibe. Én is nagyon sajnálom elengedni, sőt itthon is maradnék vele, de gyereknek gyerek a párja. Na mindegy, ezt csak úgy itt hagyom.

Jelen pillanatban ennek a kerdésnek nincs létjogosultsága, kár ezen vesződni, hogy x év múlva mi lesz.

ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
23%
Neki tapasztalata van, neked meg álmaid. Ne lepődj meg, ha aztán mégis az lesz, amit ő mondott, mert rájössz, hogy jé, igaza volt. :)
ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy igaza lesz. Egyelőre így gondoljuk. Nem azon van a hangsúly, hogy kinek van igaza :D
ápr. 29. 08:19
 8/48 A kérdező kommentje:
Férjem se értette, hogy egy felnőtt ember miért kezd ilyen hisztibe...
ápr. 29. 08:20
 9/48 anonim ***** válasza:
24%

Férjem se értette, hogy egy felnőtt ember miért kezd ilyen hisztibe...


Miért, te miért sírsz itt?

ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Hogy megkérdezzem a gyakori kérdések népétől, hogy miért hisztizett be anyósom úgy mint egy kisgyerek:)
ápr. 29. 08:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!