Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nárcisztikus anyos?

Nárcisztikus anyos?

Figyelt kérdés

Mindenkit tönkre tesz magakörül.A lánya a bezzeg gyerek,minden partner nem elég jó hozzá igy el kergeti öket.A férjem a szemét haszontalan gyerek akiért mindig mindent megtett de ő egy hálátlan.Sokszor nagyon indulatos máskor meg túl kedves.A férjemnél évekig depressziot azán mániás depressziót majd bordenleint állapitotak meg.Kérdéseim:

1.Ebben az állapotába megmondjam neki hogy rájöttem hogy mi a baj anyukával,vagy ez sok lenne neki inkább az orvosnak mondjam aki kezeli.

2.Most hogy tudom hogy évekig hogy gyötört ,manipulált hogy álljak hozzá?



#család #nárcizmus #Bordenlein
2020. nov. 21. 00:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Ezer nárcisztikus közül csak egyen lehet változtatni, az, hogy rájöttél, hogy narcisztikus, senkin sem fog segíteni. A borderline férjeden sem szerintem. Nyilván genetikai okai és neveltetésbeli okai is vannak a férjed állapotának. Ő sem fog meggyógyulni, enyhülhet az állapota, de szeretném tudni, mire gondolsz, ha előadod neki, hogy nárcisz az anyja, pikk-pakk rendbe jön majd?
2020. nov. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Egy nárcisztikus nem fog meggyógyulni a büdös életben, most mondom! Egy borderline-os is talán ideig-óráig tud rendben lenni, de egyszer jön a krach és megzuhan és ott tartunk, ahol a part szakad. Úgyhogy ha mind az anyósod, mind a férjed állapotáról szakvélemény mondja ki ezeket a betegségeket, addig válj el, amíg itt nincs gyerek. Ha meg van, hát sajnálom szerencsétlent, mert ő nem tehet semmiről.
2020. nov. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Ez mit jelent? A párod lelkileg belebetegedett abba hogy az anyja rossz ember? Mentális zavart okozott a fiának? Hallottam ilyesmit. Létezik és szomorú.
2020. nov. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

a párodat abban tudod támogatni, hogy járjon el terápiába. majd ott ő maga fog rájönni, hogy az édesanyja milyen.

te pedig szakítsd meg vele a kapcsolatot (mármint anyóssal) alkalmazd a szürke kő technikát. (neten keress rá..) mást nem tudsz tenni

2020. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Férjemnél megállapitoták tény,gyogyszerezik azonal elköltözött mert van gyerekünk igy nem engedhetem hogy velünk legyen.Anyosomnál én jöttem rá ahogy elkezdtem olvasni meg kérdezni az orvosokat.

Olyan dolgai vannak hogy pl:A férje rosszul lett mentöt kellet hivni de mikor kijöttek vele is kellet foglalkozni mert ö olyan rosszul van.Mindig ő van a központba ,minden ebédnél 100szor elmondja milyen jol főz milyen ügyes és ha senki nem mondja hogy milyen tökéletes megsértödik és mindenkit ugy kifikáz hogy semmit se tudsz mondani de baromi szarul érzed magad.Többször rajta kapptam hogy mást mond nekem és a férjemnek hogy veszekedés legyen,ha össze veszünk elégeder,boldog.Mindig neki a legrosszabb,és mindig ő mindenben a kegjobb.A gyerekek unoka mint a vásárimajom kb ugy kezeli... Azt akarta hogy a férjem orvos legyen ez nem jött be igy gyötri hogy semmire se jo.Házaság elött nagyon kedves volt semmi baj nem volt vele, a férjem mondta vigyázzak vele mert mindenkit manipulál.A lagzi után azt mondta "mostantol kuss a neved,azt teszed amit mondok".Gondoltam viccel...nevettem..erre megsértödött .Röviden olyan minthavmindig szerepet játszana ,nagyon túlzó.Ha jött segiteni akkor kidobálta a dolgaim ,átrendezet szoval ilyen..

2020. nov. 21. 08:44
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem kötelező találkozni vele.
2020. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
(Helyesírási hibábákat most vettem észre ,sajnálom)
2020. nov. 21. 08:50
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Anyóst ne engedd a gyerekek közelébe se.

Gyerekek rendben vannak?

2020. nov. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Ne közöld, hogy "mire jöttél rá" anyóssal kapcsolatban, manapság mindenkinél, aki valamiért a másik ellenségévé válik, legegyszerűbb laikusként rámondani: "narcisztikus" mert "azt olvastam a neten hogy" és "akkor biztosan az"...

Férjedet segítsd hogy pszichoterápiára járjon, anyóssal meg a kapcsolattartást minimalizálni kell vagy nem kell tartani a kapcsolatot ha férjed sem szeretné, ezt ketten érdemes megbeszélnetek mit szeretnétek.

2020. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha az esküvőm napján azt mondja az anyósom, hogy kuss a nevem, abban a pillanatban kiutasítom a házból, sőt, a fiát is, ha nem áll mellettem!

Te meg elkezdesz nevetni!

Ez sok mindent megmagyaráz...

2020. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!