Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Vérszívó, nárcisztikus nagymam...

Vérszívó, nárcisztikus nagymama, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Van egy nagymamám. Van két idióta fia, azok feleségül vettek két hozzájuk illő nőt. Mivel emiatt eléggé elégedetlen voltam az otthoni helyzettel, hajlamos voltam minden szabadidőmet a nagymamánál tölteni, és együtt szidtuk a menyét. A fia az persze tökéletes volt, csak a gonosz meny elrontotta, elnyomja stb. Engem akkoriban nem nagyon kellett győzködni észérvekkel, mindent baromságát elfogadtam, mert jó volt nála a kaja, és nem engem piszkált, mint a szüleim. Azóta már felnőttem, és rájöttem, hogy nagymamám egyszerűen csak irigy minden 30 év körüli nőre a közelében, csak ő a szép, és jó, az unokái is csak arra kellettek neki, hogy mutogathasson anyukámra, hogy ő milyen sz*r anya. Anyukám már megöregedett, így most rajtam köszürüli a nyelvét, rám irigykedik. Tömören ennyit a helyzetről. A kérdés az lenne, hogy most hogy szakítsam meg vele a kapcsolatot? Ő most abban a tudatban él, hogy én vagyok a hozzá egyik legközelebb álló rokona, de én meg rájöttem, hogy béna voltam, hogy nála dekkoltam annak idején, és asszisztáltam a gonoszkodásaihoz, ahelyett, hogy a saját életemet éltem volna. De már elegem van, hogy mindenhez van valami lekicsinylő, gonosz megjegyzése.
2020. júl. 30. 17:42
A kérdező szavazást indított:
Ne beszélj vele többet.
Fokozatosan építsd le.
Kezdj el te is beszólogatni neki, hátha megunja, és ő szakítja meg a kapcsolatot.
64 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Muszáj mindenképpen bunkoznod vele? Ha jól értem már felnőtt vagy. Éld az életedet, pár hetente látogasd meg a nagymamát, mert mégiscsak ő tolta eléd a finom ételt régen. Öreg már, hagyd rá a dolgait.
2020. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de én itt nem látom a problémát. Aki nem szimpi, azzal nem beszélünk. Ennyi.

Nekem nem tűnik úgy, hogy bármivel is tartoznál neki.

2020. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem akarsz vele találkozni, fokozatosan építsd le.

Felnőttél, már nincs annyi időd. Ünnepnapokon meglátogatod. Úgyis öreg már, ezt a kis időt kibírod.

2020. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Az én nagyim is pont ilyen.

Az unokái közül ketten nem látogatják ezért, csak én.

Én max viszek neki kaját, de mást nem, próbálok minimális kapcsolatot létesíteni vele. Tedd te is ezt, vagy egyáltalán ne látogasd!

2020. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanazt csináltad, mint nagyanyád. Magadat persze felmented.
2020. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem hibáztatom magam, mert egy normális családi háttér nélküli tudatlan gyerek voltam még. De ha hibáztatnám magam, akkor se kívánom hallgatni a károgását még x évig. Anyukámnak legalább annyi előnye volt, hogy a hátában szidta, annyira már nem volt gerince, hogy a szemébe is mondja a dolgait. Velem viszont simán megteszi, mert mi "jóban" vagyunk.
2020. júl. 30. 19:04
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Nevess az arcába.

Majd mond, ha te mondod!!

2020. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:
74%
Vagy minimális kapcsolattartás ha a kora vagy egészségügyi állapota miatt nem akarod megbántani - vagy őszintén elmondani neki amit most leírtál, hogy mit gondolsz és érzel.
2020. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vagy te is őszinte vele és mondod el mit gondilsz nyugodt körülmények között. Évekig a legjobb haverod volt, szerintem neki is jár az őszinteség ő is a szemedbe mondja mert jóban vagytok. Aztán ha megsértődik meg nem változtat akkor legalább érteni fogja miért mész hozzá ritkán. Egyebként a nagyi nem változott te változtál. Szerintem szeret téged. Mindegy milyen azért nem dobnám el magamtól. Nem kell vele annyit lenni ha nem változtat de én nem hagynám magára már csak a régi szép napok emléke miatt sem.
2020. aug. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Már megtettem a vele való őszinte beszélgetést kb. 1 éve, megmondtam neki, hogy rosszindulatúnak és irigynek tartom.
2020. aug. 1. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!