Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha a párod jó, de a családja...

Ha a párod jó, de a családja csak visszahúz, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Elköltöztünk az ország másik felébe, mondtuk, hogy ne jöjjenek a vírus miatt és még így is legalább kéthetente jönnek.

Nem tehetnek róla, de mentalitásban annyira visszahúznak, megterhelő ez az egész.

Attól is félek, hogy előbb-utóbb elkezdenek rendszeresen anyagi segítséget kérni, mert volt már rá példa.



2020. dec. 28. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Költözzetek külföldre, még messzebb.
A pároddal a családját is választod. Ha nem tudod elfogadni őket, inkább szakíts.
Mondd meg még erősebben, hogy ne jöjjenek, végső esetben akár ne is nyiss ajtót.
Ezt le kell nyelni, ha amúgy jó a párkapcsolat.
70 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Mi volt az a példa,amikor kértek anyagi segítséget?


Egyébként meg le kell csapni az asztalra.

2020. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Tagadjátok ki õket.-re szavazok.
2020. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Aki ezt a hulyeseget jeloli hogy a csaladjat is valasztja az igy mit erez?

Szoval ha rosszabb esetben alkoholista a parom apja, akkor nekem elkene viselnem azt hogy uvoltozik meg stb az en sajat lakasomba? Csak mert en a paromat valasztottan? Ki jelol be ekkora hulyeseget??

A csaladjat max arra a par napra "valasztom" amig naluk vagyunk. Aztan mikor elkoltoztunk, gyerekek lesznek, akkor hagyjanak beken a f.szba. Sajat csaladom van, nekik is. Minek ez a cirkusz? Ja es meg en adjak nekik kolcson? Persze. Helyettuk ne fizessek rezsit??

Beszelj a paroddal hogy negkell huzni a hatarokat! Mondd meg nekik nyersen hogy Ti EGYUTT akartok elni NELKULUK. Es hagyjanak beken.

2020. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Messze laktok.De kéthetente mennek.Gondolom nem gyalog.

Akkor az pénz.Szóval van nekik.

De félsz, hogy pénzt kérnek.

Mi az a mentalitásban lehúznak?

2020. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elõfordulhat,hogy a párod a családja hatására le fog huzni.Sajnos ismerek ilyen helyzeteket, mert ilyenkor veszekedés lesz közted és a párod között is miattuk.
2020. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Én szakítottam ez miatt.


Jó ember az exem, tényleg, de a családja botrányos, és 34 évesen is annyira anyafüggő gyerek volt még.

Pedig 20x éves kora óta 180 km-re él a szülőktől, de kéthetente ott alszik, másik héten mamához jár... mikor együtt éltünk, gyakorlatilag minden hétvégénk azzal telt, hogy hol anyjáéknál, hol nagymamájánál voltunk.

Oké, elmegy, havi-kéthavi 1x, de így gyakorlatilag soha nem voltunk kettesben sehol, ha anyja hívta, azonnal ültünk az autóba és utaztunk vidékre. Amikor beteg voltam, fél éjszaka hánytam meg 39 fokos lázas, simán otthagyott egyedül, mert "anyja várta haza". Uhhh.


Egyébként most már 38 éves, de szingli, mert nem talál olyan csajt, aki a szigorúan vallásos "családjának megfelel". Nem neki, hanem a családjának.

2020. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4-esnek: lenne pénzük, csak fizu után 1-2 hét alatt elverik üdítőre, éttermi kajára stb. Vettek fel már hitelt nyaralásra. Meg pl olyan felelőtlenek, hogy állandóan összetörik a telefont meg a kocsit és vesznek másikat. Szóval lenne ott, csak nem tudják kezelni.


Szerintem ezt a járkálást amolyan befektetésnek szánják, hogy na akkor majd egy kicsit később legyen belőle valami.

2020. dec. 29. 09:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a párod nem ilyen, és nem akarja követni a példájukat, vagy folyton kimenteni őket a csávából, akkor még fogja találni a módját, hogy leépítse őket.
2020. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Tudod ki lehet nyitni a szátokat és megmondani, hogy ne gyertek már ide. Ha meg lejmolni akarnak, akkor azt, hogy nem kapnak. Ha mégis jönnek, nem engedni be őket.
2020. dec. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj hétvégére elmenős programokat. Mivel nem vagytok otthon, így "sajnos" nem tudnak meglátogatni sem titeket.
2021. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!