Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha párom szülei...

Mit tegyek, ha párom szülei külföldi nyaralásra szeretnének magukkal vinni, hogyan reagáljak?

Figyelt kérdés

Nem szeretném megbántani a szüleit és azt se szeretném, hogy úgy érezzék, hogy természetesnek veszem ezen nagyvonulaságukat. Tehát nem szeretnék feszültséget (Erre borzasztóan figyelek, ezért vagyok ráparázva. Velük még nem volt semmilyen konfliktusom, előző páromnál a szülei nagyon nem kedveltek engem és állandó feszültség volt).


A párom közölte velem, hogy idén a szülei külföldi nyaralást terveznek és minden költséget ők állnának. A párom, szülei és én mennénk.

Tudom, hogy nincs választásom mennem kell, bármennyire is vonakodok.

Viszont nem mindegy, hogy reagálok, amikor felhozzák a témát.

-csak bolintsak, hogy rendben

-hállálkodjak

-keressek kifogást,hogy miért túl nagyvonalú


Nagyon nem akarom elrontani és kéttségbe vagyok esve. Választásom nincs, szóval mennem kell, csak nem mindegy, hogy hogy reagálok


Előre is köszönöm a tanácsokat


(Párom és én is önálló keresettel rendelkezünk, bár ő még a szüleivel él)



2021. febr. 7. 11:38
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy az én sosem jártam külföldön és a családommal max a Balatonra mentünk le 1 napra. Így számomra luxusnak számít az ötlet.

Tudom, hogy anyagilag sosem engedhetném meg magamnak

2021. febr. 7. 11:39
 2/38 anonim ***** válasza:
90%

Köszönöm a meghívást, szeretném magam fizetni az utat, szállást.

Ha azt mondják, nem kell, ajándék, köszönd meg. Felesleges több kört futni, hogy jaj, de hát nem kellene...

2021. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%
Hány évesek vagytok? Mióta vagytok együtt? Dolgoztok már?
2021. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
88%
Őszinte legyél. Nem kell hülye játszmákat játszani, elmondod szépen, hogy nem tudod mit mondj rá, elég kényelmetlen a helyzet. Elmondod, hogy miért kényelmetlen, és kész. Megfogják érteni, nem hülyék, nem gyerekek.
2021. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
0%
Szervezzetek arra az időpontra saját utat és mond meg, hogy sajnos nektek már nem jó akkor. Legyetek már felnőttek.
2021. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
88%

"Tudom, hogy nincs választásom mennem kell, bármennyire is vonakodok."


Hát ez nem így van. Van más választásod. Nem kell menned, ha nem akarsz. Nem kifogást kell keresni, hanem az igazat megmondani. Probléma megoldva.

2021. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%
Meghívnak (tehát önszántukból, nem te "telepszel rájuk")? Szeretnél menni? Köszönd meg és menj! A saját költségeidet álld meg amikor ott vagytok hívd meg őket valamire. Ne gondold túl!
2021. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
82%

#4: 100%-ban ezzel értek egyet.

Világos beszéd, nem kell köntörfalazni.


Meg fogják érteni - és megnyugtatnak.

2021. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%
Azt én sem értem, hogy miért nincs választásod. Mindig van.
2021. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
96%
Sőt, előtte a barátoddal is megbeszélheted, hogy neked miért kínos....
2021. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!