Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi örökösöknek milyen...

Külföldi örökösöknek milyen nyilatkozatot kell írniuk, ha szeretnének engem megbízni, hogy adjam el a házukat, vagy esetleg lemondanak a házról és nekem ajándékozzák?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagymamám nővére, és a három Amerikában élő unokájára íratta a falusi házikóját (akik nem tudnak magyarul). Rajtuk áll, hogy mit kezdenek a házzal.

1. Vagy eladatják - ebben segítek én nekik - és akkor kell valami nyilatkozat h engem bíznak meg az eladással.

2. Vagy odaajándékozzák nekem, mivel nem ér túl sokat...


Szeretnék segíteni nekik, hogy az angol nyelvű formanyomtatványokat kiküldöm nekik, viszont nem tudom hogy:

- Kihez küldjem ott őket? (konzulátus, jogász, jegyző, önkormányzat?)

- Nekik az ajándékozás adóköteles-e?

- Ha van valami díj akkor azt tudják-e rám hárítani? (Ez lenne a jó, hogy nekik ne kerüljön ez semmibe, max. a ház árából levonunk egy kicsit.)


2010. szept. 2. 11:51
 1/3 Réti bubuzér ***** válasza:
Ez a politika rovat...
2010. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Réti bubuzér ***** válasza:
És törvények, jog... furcsa leosztás ez...
2010. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor hova tegyem máskor? Nem nagyon volt "külföldi öröklés" rovat... :S
2010. szept. 3. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!