Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 5 év a barátom szülei házában?

5 év a barátom szülei házában?

Figyelt kérdés

A barátommal hosszútávra tervezünk. Ő jelenleg otthon lakik, mert úgy alakult neki. A háznak két emelete van és most a felső épül, ami az övé lenne. Tehát úgy kétemeletes ház, hogy két külön lakás van. A fenti részhez nincs külön bejárat, oda vagy úgy lehet feljutni, hogy a földszinten megyünk fel, vagy a pincéből.

A barátom úgy tervezi, hogy még ilyen maximum 5 évig szeretne otthon lenni, hogy lehessen spórolni. És mivel hosszútávra tervezünk, a barátom szeretné, ha majd én is ideköltöznék, amikor végzek az iskolával (ami még 1 év). Én Budapesten élek, ők viszont vidéken az osztrák határnál. Nagyon félek már most, hogy hogyan lesz ez. Számomra az is nehéz, hogy ilyen messze menjek úgy, hogy mindegyik rokonom Budapesten él. Másrészt nem tudom, hogy még ilyen esetben is hogyan működne az együttélés. Oké, hogy szinte két külön lakás, de mégis vendégként éreznem magam, nem érezném magam otthon, és azért mégiscsak alkalmazkodni kéne a másikhoz. Attól is félek, hogy ha odaköltözünk és bármi probléma van vagy valami, akkor a barátom a szüleihez menjen, tőlük kérjen segítséget. Tudom, hogy furán hangzik, de ez így olyan lenne, mintha nem is csak ketten lennénk, nem egyedül oldanánk meg a dolgokat, miközben én azt akarnám megtapasztalni, hogy milyen érzés csak ketten együtt élni, háztartást vezetni.

Tudom, hogy nagyon vészmadár vagyok, és nem tűnik hatalmas dolognak, és ne legyek ellenséges. Viszont tényleg nem erről van szó, a szüleit is nagyon kedvelem. A barátommal is meg szeretném ezt a dolgot beszélni, csak félek, hogy ellenségesnek fog gondolni. Ezért teszem fel itt a kérdést, hogy tényleg csak ráparázok feleslegesen, vagy valamennyire okés, hogy így érzek.


2021. ápr. 13. 16:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
73%
Senki nyakára nem mennék lakni
2021. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem rá ér ezen idegeskedned 1-2 hónappal azelőtt, hogy esedékes lenne a költözés.
2021. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 alletta ***** válasza:
88%

szerintem jobb teljesen külön élni a szülőktől, rokonoktól. hiába vagy külön emeleten, a mindennapokban sok konfliktushelyzet alakulhat ki. szerintem nem parázol rá.

más kérdés, hogy így tudjátok megoldani az együttélést.

2021. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
Nem mennék bele.
2021. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
31%

Miért ha lesz saját házatok akkor ha valami van akkor anyádtól se kérsz segítséget?


Gondolom anyádhoz bármikor visszamehetsz ha nem úgy alakul.


De azon is elgondolkodnék h ott a fiúnál milyen munká kapnál.


Hozzátok miért nem lehet összeköltözni? Pesten jobban keresne ő is

2021. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
27%
Rosszabb lehetőségeid lesznek ott mint Budapesten
2021. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

Ha most épül a felső emelet akkor soha nem fog elköltözni onnan. Az ember nem azért építkezik, hogy 5 év múlva elmenjen onnan.

Ráadásul nem külön lakás, mert nincs külön bejárata. Eladni nem lehet, 5 év múlva ott fog állni üresen?

2021. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

"Számomra az is nehéz, hogy ilyen messze menjek úgy, hogy mindegyik rokonom Budapesten él."


Számára meg az a nehéz, hogy az ő rokonaitól legyen távol!

Akkor ez most patthelyzet?


Tegyétek félre az ilyen-olyan rokonok földrajzi helyzetét, nőjetek fel és osztok-szorzok alapon eldöntitek, hogy hogy is jártok a legjobban!


Én speciel teljesen jól elvagyok anyósékkal, jobban szeretem anyósomat, mint a saját anyámat.

Ennek ellenére egy olyan figurába nem mennék bele, hogy évekig lakjak valahol, tegyem bele a pénzem, aztán majd X év múlva felújítunk valamit, amihez szemernyi közöm nem lesz.

És nem az anyósék miatt aggódnék elsősorban, hanem mi lesz, ha valamiért zátonyra fut a kapcsolat? (Ahogy a kapcsolatok 80%-ával és a házasságok 65%-ával előfordul)


Szóval, nincs az a pénz, amiért én egy ilyenbe belemenjek.

Házasodjatok össze, vegyétek fel azokat a támogatásokat amik az elképzeléseitekbe beleférnek és utána vegyetek egy ingatlant, amiben 50-50% a tulajdonrészetek!

2021. ápr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy vészmadár, teljesen jogosak az aggályaid.


"A háznak két emelete van és most a felső épül, ami az övé lenne."


Mi a tökömnek ölnek bele milliókat (akár barátod, akár a szülei), hogyha 5 év múlva elmennétek onnan.

Amit beleölnek, azt miért nem arra a későbbi közös otthonra fordítják?

Nekem erős a gyanúm, hogy a barátod 5 év múlva sem fog onnan elmenni, és a szülők se nagyon fogják engedni. Te meg vagy elfogadod, hogy velük élsz haláluk napjáig, vagy 5 év múlva nagyon-nagyon megalázottan és csalódottan fogsz szakítani a barátoddal.

2021. ápr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

A felső emelet lassan kész is lesz, mert a sok ismerős miatt gyorsan halad a dolog. És azért épül, mert a szülőknek két gyereke van és ez amolyan lehetőség, hogyha bármi van, akkor oda lehet menni.

A munka nem probléma, olyan végzettségem lesz, amivel mindenhol el tudok helyezkedni, és a határ közelsége miatt az átjárás is szóba jöhet.

Azt pedig említettem, hogy a nagysága miatt mondtam rá, hogy külön lakás. Tehát külön konyha, külön nappali, külön fürdő, és nem kéne lejárni mások nyakára.

Budapesten pedig össze tudnánk költözni, de akkor az albérletet is fizetni kell, így a spórolás nehezebb lenne.

De köszönöm szépen a sok, különféle véleményt!!!

Nem tudom mennyire számít ez ellenségeskedésnek... a barátomnak ha ezt említeném, akkor így külső szemmel úgy jönne le?

2021. ápr. 13. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!