Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért akarja megmondani anyós...

Miért akarja megmondani anyós hogy hány személy lehet majd az esküvőn?

Figyelt kérdés

Mivel még nem vagyok házas így tudom hogy nem anyósom még.

Nem mostanra tervezzük az esküvőt, a covid miatt, várunk vele, de már beszéltük hogy kb hány fő lenne ott, max 50. És anyós mikor meglátta hogy felőlem több rokon jönne ( ők mind elsődleges rokonok akiket szeretek, illetve család barátok is jönnének) egyből mondta hogy felejtsem el hogy én ennyi rokont meg ismerőst meghívok, mert ez így párommal nem lenne fer. Mert felőlem 35 ember jönne, párom felől 15.

Én meg mondtam anyósomnak hogy ez páromat nem zavarja, akkor őt miért zavarja. Erre kitalálta hogy akkor hívjuk meg az ő kórusának a tagjait, és az ő barátnőit, akiket én nem ismerek, és még párom se akarja hogy jöjjenek, meg így akkor már nem 50lennenk ha nem 70en. Párom rászólt hogy fejezze be nem ő fogja eldönteni hogy kik lesznek ott. De csak folytatja a hisztit hogy nem fer hogy én részemről ennyi ember jön.

Akkor ugye párommal a helyszínen is gondolkodunk, hogy hol lenne érdemes, anyósom mondta hogy egy milyen helyen lenne a legjobb és mutatta nekem, egy full puccos kastélyt. Erre párommal nemet mondtunk, mert nem tetszik nekünk és még drága is lenne, erre kiakadt hogy milyen csöves esküvőnk lesz így.

Szóval már ki vagyunk mind a ketten párommal, mert hiába szólunk neki hogy mi másképp szeretnénk ő azért is beleköt mert hogy ő másképp képzelte el. Még a ruhám is leszolta amit kinéztem, meg azon kiakadt hogy nekem nem lesz fátylam, illetve a menyecske ruhám az kék lesz. Mi így szeretnénk de ő nem érti meg.

Nem tudom hogy köztetek volt-e valaki akinek hasonló helyzete volt, illetve azon kívül hogy elviseljük mit lehet még ellene tenni?


2021. ápr. 14. 12:22
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
95%

Mi sem iden eskuszunk meg de en ugy dontottem megprobalom rabeszelni a parom a ket tanus eskuvore. Tudod kerdezo en is akartam egyetlen egy napra..csak egy napra en lenni a legszebb legjobb egy napra kiralyno, szep ruha. Aztan rajottem hogy a nyugalmam tobbet er mint az asztalhoz ultetni egy csomo olyan embert akiket egy vekony szal valaszt el attol hogy cirkusz legyen. Ha megis lesz vacsi..nagyon szuk koru lesz. Nem jatszom meg magam a sajat rokonaim elott sem hogy nagy csaladom van ha evkozben sz#runk egymas fejere.


De ez csak az en esetem. A te helyedben megjobban leszukitenem a kort es csak a szertartasra hivnam meg oket. A vacsorara nem. :D Tudom..tudom mit gondolsz.

2021. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
44%
Mindig is gyűlöltem az esküvőket, pont az ilyen szituációk miatt. Ha úgy érzitek, hogy megtaláltátok egymásban életetek párját, házasodjatok össze két tanúval, mi a francnak kell egy esküvővel terhelnetek az egész családot? Nyűg mindenkinek...
2021. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
68%
2 tanú + fotós. Csókolom problem solved 👌
2021. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Covid miatt nem mostanra tervezzük, csak párommal mind a ketten szeretünk előre gondolkodni.

Amúgy ebben az évben lett volna, de ugye a covid. Már mi is azon vagyunk hogy bőven elég lenne két tanus esküvő, lagzi meg később, hallottam már olyat is hogy valaki így csinálta.

2021. ápr. 14. 15:40
 35/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiába írtam, hogy 2 tanú 1 fotós. Mi így csináltuk 7 éve.

Utána elmentünk ebédelni a 2 tanúval.

Szülők kaptak fotót és ennyi.

2021. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
44%
Ha csak a vita volt, van és lesz is, miért nem fizetitek ti a saját esküvőtöket? Amit meg az örömszülők odaszánnak, adják oda nászajándékba. Ja, hogy arra nincs pénzetek... Akkor gyűjtsetek hozzá, addig ne legyen esküvő. Nem kötelező.
2021. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Utolsó, ők csak kis részt adtak bele, a többit mi fizetnénk.

De most anyósom azt érte el hogy már én szüleim szóltak rá hogy fejezze be, az ő részét visszaadtuk és megmondtuk neki hogy nem kell segítsége. És párom mondta neki hogy az ő tanácsait nem fogadjuk el.

Teljesen ledöbbent a drága.


Amúgy köszönöm szépen a válaszokat.

2021. ápr. 14. 16:35
 38/41 anonim ***** válasza:
37%

Ne haragudj, de egy 50 fős esküvőt pár éve kihoztunk saját zsebből 1,5millióból. És volt hercegnős ruhám, csináltatott öltöny, nagy banzáj, zenész, fotós, videós (rendes szolgáltatók, nem "megoldjukokosbazolibáhobbifotós"), dekoráció, étterem. Miért a szülők fizetik? Ez nem nagy összeg, mire odakerül a sor, simán félreteszitek a jelenlegi megtakarításhoz. Nekünk is hiányzott kb. 200ezer, de azt úgyis visszakapjátok a menyasszonytáncba, az éttermet pedig úgyis utólag kell fizetni. Az szokott a legnagyobb összeg lenni.

Fizessétek ti, és akkor senki nem pofázik.

2021. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
96%
1,5 millió nem nagy összeg? Ilyenkor jövök rá milyen csóró vagyok :D
2021. ápr. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Hát egyik ismerősöm 600.000bol csináltak 50fős esküvőt, fotós, nem zenekar volt gépről ment a zene.

Mi is ennyit szánunk rá.

Mivel én még a szem műtétre is gyűjtők. Félre tudtuk rakni, csak a szülők felajánlották hogy bele segítenek. De anyós részét visszaadtuk és kizartuk a terveztesbol

2021. ápr. 15. 12:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!