Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálta ezt?

Miért csinálta ezt?

Figyelt kérdés

6 hónapos a fiam és most először mentünk anyósomékhoz ebédelni. Eddig ezzel nem is volt baj. Megjöttek sógornőmék is a fiaikkal. Mikor megteritettünk, anyósom az etető széket maga mellé rakta, mondtam neki hogy nem rakjuk inkább mellém. Erre felcsattant hogy ő szeretné ettetni az unokáját. Mondtam neki hogy jól van rendben. Hát ahogy elkezdtünk ebédelni, a fiam elkezdett ordítani, anyóstól nem fogadta el a kaját, lökte el így megfogtam és elhoztam onnan, és magam mellé ültettem erre anyósom mondta hogy nem igaz hogy ő nem ettetheti a gyereket, majd meg nyugodott volna, meg minek viszem el. Én erre mondtam neki hogy persze hagyjam sírni. Utánna bevittem a picit a szobába, mert pelenkáztattni kellett. Anyósom már jött utánam és lökött el hogy ő szeretné csinálni. Mikor alattam a picit akkor is rám szólt hogy ő szeretné altatni, nekem van jobb dolgom ő szerinte. A fiam meg látta anyóst egyből elkezdett sírni és inkább kivettem és megnyugtattam, utánna ki küldtem anyóst hogy elszeretném altatni de így nem megy. Olyan dühösen kiment még az ajtót is becsapta. Utánna kimentem szólni hogy maradjanak csendben alszik a pici, erre anyósom mondta hogy a te gyerekedhez nem lehet nyúlni, ha bőg akkor mi van majd megnyugszik.

Én nem értettem ezt az egészet tőle, máskor is látta már a picit és engedtem neki hogy ettese stb. De most nem tudom mi lelte, meg konkrétan mondja nekem hogy hagyjam a gyereket sírni. De hogy hagyom annál rosszabb nincs.

Szerintettek mi lehet a baja anyósnak?


2021. máj. 7. 12:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, de ezután kerüld széles ívben őt. Csapkodja ám az ajtót a dédöreganyjára, ne a 6 hónapos csecsemőre!

Normális ember nem volt ott? Aki anyóst csitította volna? Mondjuk a párod, vagy apósod.

2021. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

Elég érdekes viselkedés, az biztos. Szerintem inkább tőle kérdezd meg, mert mi nem tudhatjuk mi lelte.

Máskor is ilyen? Ha nem, akkor hagyd, lehet csak rossz kedve volt.

2021. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen mindegy, mitől rágott be, nem volt igaza. Igazad volt és jól megoldottad, viszont a férjed nem szólt anyukájára, hogy ne viselkedjen így? Legkésőbb az ajtócsapásnál szólni kellett volna - vagy felállni és hazamenni.
2021. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem szokott ilyen lenni.

Nem volt sajnos, mindenki vagy az udvaron volt, vagy pedig a konyhába, mivel mondtam hogy bemegyek altatni a picit.

2021. máj. 7. 12:14
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Akkor utólag meséld el neki, pontosan mi történt, és kérd meg, beszéljen anyóssal. Beszéljék meg, mi volt a problémája és mondja el, ne viselkedjen így.
2021. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Az ebédnél párom rászólt hogy elég, de arról már nem tudott hogy szobába is alakított. Mondtam neki hogy kérdezze már meg hogy mi volt a baja. De ez már csak este derül ki.
2021. máj. 7. 12:20
 7/24 anonim ***** válasza:
14%
ha így folytatod, a gyereknek sose lesz vele normális kapcsolata. Tényleg semmi baja nem lett volna attól, ha sír, de hagyod kicsit, hátha anyós is meg tudja nyugtatni valamivel.
2021. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
7-es, ha anyós így folytatja, sosem lesz a menyével, így az unokájával se normális kapcsolata. A 6 hónapos babát már azzal megijesztette, hogy becsapta az ajtót. Most komolyan el kéne tűrni, hogy a nagymama a viselkedésével megijeszti a kisbabáját?
2021. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
15%
Aztán mi baja lenne attól a gyereknek, ha sír? Semmi. Persze, hogy sír, mikor idegen helyen van, idegen emberek között. Ha hagyod egy kicsit, majd megszokja. Anyósodnak az a baja, hogy úgy kezelted, mint egy fogyatékost.
2021. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező világosan leírta, hogy oda fajultak a dolgok, hogy mikor altatta volna, akkor a kisbaba már anyós látványára sírni kezdett. Na, egy ilyen ember milyen jogon és hogyan altatná a gyereket?

"A fiam meg látta anyóst egyből elkezdett sírni"

2021. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!