Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy alsóst mikre jogosít egy...

Egy alsóst mikre jogosít egy diákigazolvàny? Mièrt csinàltat mindenki hanyatt homlok a kicsinek?

Figyelt kérdés

Úgy is a szülö hozza viszi a kicsit, tehàt buszbérlettel nem kell szàmolni, úgy tudom diàkigazolvànnyal a tömegközlekedès lenne olcsóbb.


Úszni viszi a suli, tehàt pl strandi belépökhöz sem kell, es amugy is van gyerekjegy.


Egyàltalàn mire jo egy diàkigazolvàny alsósnak?



#alsó osztàly #diàkigazolvàny értelme
2020. szept. 1. 09:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Sulis belső rendszerekhez, könyvtár, azonosításokhoz, tanulmányi versenyekhez is sokszor a diákigazolvány számot használják.


Szerintem, semmi probléma nincs vele.

2020. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De csak nem maradna ki ilyenekböl igazolvàny nèlkül..nem?
2020. szept. 1. 09:10
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
Van akit busszal visznek agyas..
2020. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
98%

+1 a 3-asnak

Komolyan eszedbe se jut, hogy nem mindenki vezet?

Egyébként a diákigazolvány nem csak jog, hanem kötelesség. Kötelező megcsináltatni.

2020. szept. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Kotelezo csinaltatni mert az iskolai kreta programba azzal lehet regisztralni.


Jarnak uszni a varos masik vegebe es oda villamossal mennek. Kell az igazolvany.


Az iskolai beiratkozasnal mar kertek az okmanyirodaban kiadott papirt, maskepp nem lehetetr beiratni.

2020. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Diákkal sok kedvezmény is vehető igénybe. Állatkert, strand, múzeumok, stb
2020. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Őő én 3. osztályban kezdtem el bicajjal egyedül suliba menni. Utána meg busszal mikor elköltöztünk. Az 4. közepén volt.


Igaz ez a 90-es évek voltak, de eltudom képzelni, hogy egy 10 éves egyedül menjen mondjuk 10 percet gyalog. Jó ha van valami igazolványa.

2020. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
+ a diák igazolja, hogy hova jársz suliba. A volánbuszt diákként (mert ugye nem mindenki pesti...) csak az veheti igénybe DIÁK bérlettel -ami kimondottan kedvezményes árú- aki az iskola és az adott város között lakik. Én Pest környéki városban laktam, a tinikori párom nem. Ő nem vehetett hozzánk diákbérletet csak diákjegyet, mivel az adott szakasz nem a lakhelye és az iskolája között volt.
2020. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nàlunk csak menza meg lakhely és ilyesmi nyilatkozatokat kèrtek.

Semmi màst.


Amugy nem az a jellemzö, hogy kisgyerekeket tömegközlekedéssel szàllitanak a szülök. Szoval a nagy szàzalék biztos nem ez miatt csinàltat.

Köszi az egyéb tippeket.


Nàlunk a személyit sem lesz egyszerü intezni.(birosagi huzavona felügyeleti jogrol stb. Még nincs végzés rola.anelkül pedig nem adnak személyit. Személyi nélkül pedig nem adnak ki diákigazolvànyt)

Szoval a kreta rendszert akkor buktam ezzel, azaz diakig.nélkül nem lehet belépni?

2020. szept. 1. 09:38
 10/30 anonim ***** válasza:
99%

Ha nincs a kreta rendszerben a gyerek akkor nincs is beiratva, nem kezdheti el az iskolat, teged meg emiatt fel is jelenthetnek a gyamugynel, a jegyzonel.

Ez nem olyan dolog, hogy minek egy ksigyereknek. Kotelezo ugy mint a szemelyi.

2020. szept. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!