Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vezzessünk fel egy...

Hogyan vezzessünk fel egy beszélgetést anyósoméknak arról, hogy jelentkezniük kellene egy szociális otthonba?

Figyelt kérdés

Nincs semmijük és az egészségi állapotuk is rohamosan romlik. Mi is hónapról hónapra élünk, semmire nem jutunk, mert mindig van valami amire kell a pénz és a végén kiderül, hogy hiába, mert a rezsit megint nem fizették ki...

Nem látunk más megoldást, hogy ők is biztonságban legyenek és mi se roppanjunk bele.

Nem valószínű, hogy örülnének a gondolatnak, de nem tudunk más megoldást.


2021. jún. 22. 13:52
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
És mit gondolsz, a szociális otthon ingyen van?
2021. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Még mindig olcsóbb mint a mostani helyzet és jobb mint az utca.
2021. jún. 22. 14:00
 3/37 anonim ***** válasza:
49%

Sehogy.

Egyrészt az ő életük nem a te dolgod, ez az ő magánügyük.

Másrészt főleg neked nem sok beleszólásod vagy anyósodék életébe.

Harmadszor egy otthonba bekerülni eleve több év és elég magas össszegeket kell havonta fizetni.

Viszont neked nem kell őket eltartani, sőt, a fiuknak sem kell, de az az ő döntése, hogy meddig akarja segíteni a szüleit.

2021. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
73%

Azért azt elárulom, hogy a szociális otthonnak fix díja van, és csak a nyugdíjuk 80%-a terhelhető rá maximum. És erre jónnek a gyógyszerek. Ha a nyugdíj nem elég rá, csak úgy fogadják őket, ha írásban nyilatkoztok, hogy fizetitek a különbözetet. Legalábbis öt éve még így volt.

Ha csak a pénz miatt akarjátok (amit undorítónak tartok), rosszabbul fogtok kijönni. Nálunk egy főre 3100 Ft/nap. Tehát két főre kb 190 ezer/hónap, plusz a gyógyszerek.

Na meg nem olyan egyszerű bejutni, hosszú várólista van, kor és egészségi állapot alapján.

2021. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sok a várakozási idő, de valamikor el kellene kezdeni, mert amikor utcára kerülnek már késő lesz.

A párom már nem tud velük nyugodt hangnemben beszélni, a veszekedéssel pedig eddig sem jutottunk előrébb.

Ha valami használható ötletetek van, hogy mihez kezdhetnénk, annak is örülök, mert mi már nem látunk más utat.

2021. jún. 22. 14:14
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

Ha a rezsit sem tudják kifizetni belőle, akkor hogy lenne már jobb a helyzet, kérdező? Ahogy írták, sok plusz költség van akkor is ha otthonban vannak.

Próbáljatok más opciót találni szerintem, pl csak van valami segély, esetleg csaladsegitő szolgálat tud még ötletet adni ezzel kapcsolatban.

2021. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
18%

Azt értsd már meg, hogy hiába mennének otthonba - alaphangon is legalább 5-10 év, mire helyet kapnának -, nektek akkor is fizetni kellene, söt akkortól szerzödéssel lennétek rá kötelezve, és feltehetöen jóval magasabb összeg lenne, mint most.

A 4-es leírta, hogy két före a havi 190-200 ezer Ft a legkevesebb és amit a szülök nem tudnak fizetni, azt nektek kell hozzápótolni.

2021. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

A családsegítősök már feladták, azt mondták, csak annak tudnak segíteni aki hagyja és érdemben megfogadja a tanácsaikat.

A rezsit ki kellene tudni fizetniük, de elköltik másra a pénzt. A lakbért én utalom a tulajnak, ezzel nem tudnak trükközni, de a rezsit nekik kellene. A kaját is pénzzé teszik vagy elcsrélik és megint nincs mit enni és persze megint tartják a markukat, mert amit én rendelek nekik 60E értékben azt csak a töredékéért cserélik el például cigire. így olyan mintha egy feneketlen verembe dobálnánk a pénzt.

2021. jún. 22. 14:38
 9/37 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy úgy is sokba fog kerülni, de annak legalább lenne értelme és nem azon kellene aggódnunk, hogy van-e mit enniük vagy meddig tűri meg őket a tulaj a nem fizetett rezsi miatt stb.
2021. jún. 22. 14:42
 10/37 kovpet ***** válasza:
94%

"így olyan mintha egy feneketlen verembe dobálnánk a pénzt"


és épp ezért kell elzárni a pénzcsapot.

2021. jún. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!