Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálják ezt?

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Anyósom (ahogy itt olvasom, másoké is) állandóan számomra ismeretlen emberekről sztorizik. A fő témája a pénz, ki milyen gazdag, mennyi pénze van, milyen kocsija, hol voltak nyaralni.De mindezt vadidegenekről, akiket nem ismerek még látásból se. A szomszédja exének a tesójáról pédául. Hiába mondom , hogy ezt jegelje, mert mivel nem ismerem az illetőt, nem érdekel a dolog, nem bír leállni, ujra és ujra előhoz ilyeneket. Mellesleg mi sem állunk rosszul anyagilag, tehát nem nyűgöz le a mondanivalója semmilyen szinten. Csak egyszerűen idegesít. Miért csinálja ezt? Hogyan lehet leállítani tartósan?

2021. szept. 20. 09:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Enyém is ezt csinálta. Ráadásul ő tőlünk 200km-re lakott. Gőzöm sem volt , hogy kikről beszél. De már a nejemnek sem. Egyszerűen nem hallottam amit mond.
2021. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz és fárasztó órákat eltölteni vele ugy, hogy játszom a süketet mellette. Valami végleges megoldást szeretnék, ha van ilyen.
2021. szept. 20. 10:12
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Vagy leállítod egyszer és mindenkorra, vagy nem figyelsz oda. Esetleg ritkítod a találkozásokat.

Egyéb megoldás nincs!

2021. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a sógorom szokta ezt csinálni. Amikor náluk vagyunk (pontosabban anyósomnál, ahova ők is eljönnek), akkor elkezdenek beszélgetni olyan emberekről, akiket én nem ismerek. Nem is nagyon törekszenek arra, hogy elmondják, kicsoda, honnan ismerik. Én ilyenkor nem is nagyon foglalkozom a társalgással, inkább felhasználom az alkalmat, hogy lelépjek a gyerekeimhez játszani velük vagy mesélni nekik.
2021. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő jön gyakran hozzánk, így elég nehéz ritkítani a találkozásokat úgy, hogy ne legyek bunkó vele. És már sokszor elmondtam, hogy bocsi, de ez nem érdekel, nem ismerem, más témát is bevetek, de állandóan visszakanyarodik erre.
2021. szept. 20. 10:44
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Mondom: szülj egy gyereket, és bármikor el tudsz vonulni, hogy a gyerekkel kell foglalkoznod. :-)))
2021. szept. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert őt ez érdekli.
2021. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Van gyerekem, 2 is, és azzal a dumával jön át anyós , hogy játszani akar velük. Ehelyett engem fáraszt a hülyeségeivel, a gyerekeket meg le se sz.rja.

Pedig nyiltan kimondom neki (nem célozgatok) hogy a gyerekek várták, meg hogy játszani akarnak vele, de esküszöm, olyan mint egy süket. Lehet ,bele is betegedne ha be kellene fognia a száját..

2021. szept. 20. 10:56
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Menj te játszani velük, kiváló alkalom az anyóstól való megmenekülésre.
2021. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha az anyósod hozzátok jár az már régen rossz. Diszkréten ki kell tenni, leszoktatni erről. Valószínűleg túl közel laktok hozzá. Ez sosem végződik jól. Befurakodik az életetekbe mondva csinált ürügyekkel. Ennyi.
2021. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!