Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy az anyósom lassan már helyettem akarja megszülni a gyerekemet?

Figyelt kérdés

3 fiú van náluk a családban, de mindig akart egy kislányt, mert hogy ő nagyon nőies nő, a fiúkkal is ezért vitázik annyit a mai napig (25-16-10 évesek). Mikor én összejöttem a párommal, engem kezdett el úgy kezelni, mintha a lánya lennénk. Sok programunk volt kettesben, utaztunk is együtt, volt, hogy heteket. Nagyon jó volt a kapcsolatunk. Volt...

Akkor kezdődtek a bonyodalmak, mikor összeköltöztünk a párommal. Napi szinten bejárkált Budapestre, hogy megnézze, mit csinálunk, rendet tartok-e, főzök-e rendesen ("nem tudja, nem-e nagy falat nekem a háziasszonyság"). Mikor mondtam, hogy nálunk munkamegosztás van, akkor kiakadt, hogy ő nem papucsnak nevelte a fiát és hogy akkor inkább fizet nekünk naponta bejárónőt, de én ne fárasszam a gyerekét ilyenekkel, mikor ő dolgozik és tanul. A párommal is több vitánk volt emiatt, mert engem zavart, hogy az anyja csak úgy megjelent a nap bármelyik szakában hívatlanul, a páromat is zavarta, de azzal jött, hogy hát csak a szüleitől van a lakás, mikor tudna ő magának Budán lakást venni, főleg ilyet. Mikor mondtam, hogyha ez a baja, akkor költözzünk át az én lakásomba, mondjuk fel a szerződést az albérlőimmel, akkor meg azzal jött, hogy hát de akkor a szülei megsértődnek. Nem akart lépni, ezért beszéltem én az anyjával (miután hónapokig járkált hozzánk és már betelt a pohár). Akkor szakadt meg nála a nagy szeretet, azóta elég semleges a kapcsolatunk.

Viszont mióta terhes vagyok, egyre rosszabb...

Pl. Budaörsön laknak, nem távolság egyáltalán. Tehát ha megyünk hozzájuk, nem kell ott aludni, nem kell elvinni a fél házat stb. Ő mégis babaszobát csináltatott lakberendezővel egyeztetve.

Vagy mondta, hogy ő szeretné megvenni nekünk a babakocsit. El is mentünk hárman nézelődni, én már sejtettem, melyik márka melyik modelljét szeretném, de megnéztünk többet. A páromnak is az tetszett, ami nekem, anyósomnak nyilván nem... Ő 20 percig ecsetelte, hogyha most szülne, akkor milyet választana, de mondtam, hogy az szerintem nem szép, nem is praktikus, nem is strapabíró, nem azt szeretnénk, ráadásul azt a Mamas and Papas nem is forgalmazta, így kipróbálni sem tudtuk volna ott és akkor. Jó, megvette végül, amit mi választottunk, majd erre pár hétre mentünk hozzájuk és ott volt az a babakocsi, amiről ő beszélt. Mert hogy megvette magának, hogy majd ő azzal viszi a babát sétálni...

Névügyileg is volt vitánk, mert a kislányunk 2. neve ugyanaz lesz, mint az anyukám keresztneve, ami az én 2. keresztnevem is. És hogy mi erről őt meg sem kérdeztük, miért van az én anyámnak több joga ehhez a gyerekhez, mint neki, meg ilyenek. Meg hogy biztos az anyám hisztizte ezt ki, miközben ő nem is tudta, szóba sem került ez közöttünk.

Folyamatosan rendelte már az elejétől a babaholmikat, babaruhákat, mikor mondtuk, hogy elég lesz, mert még félidőnél sem vagyok, de már nem férünk a cuccoktól, akkor azt hittük, hogy befejezi, de kiderült, hogy csak magukhoz rendelte őket.

Elhiszem, hogy mindig volt benne egy űr, amiért nem született lánya, de azért na... Ne tőlem akarja már elvenni a saját gyerekemet.


2021. szept. 20. 21:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%
Örül. Lelkes. Sírni tudnék, hogy egyeseknek ilyen problémáik vannak. Az én anyósom soha semmit nem vett a kisfiamnak és meg csak nem is látta, pedig mindjart 1 éves. Tényleg kicsit túltolja, de te is. Csak állítsd le, ahigy a lakásba járkálásnál tetted, húzd meg a határaidat és kész. És örülj egy kicsit a lelkes nagyinak...
2021. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Hát.. elég hülye vagy, hogy ilyen anyuci pici fiának szülsz.

Olyan mintha anyóssal lennél kapcsolatban, nem is a fiával. Én lelépnék. A gyereket meg ne ő nevezze már el, te hordod 9 hónapig, legyen már beleszólásod. Tisztára csak egy inkubátor vagy nekik.

A helyedben nem szépen, hanem nyersen megmondanám hogy állítson magán, mert ez nem az ő gyereke. Tudja meg hol a helye. Nem vagy rászorulva a lakásra, van sajátod, ahova el tudsz költözni ha nem változtat a viselkedésén.

Légy határozott, és kemény, mert ez csak rosszabb lesz.

2021. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Ez azért már nem lelkes nagyi, ez egy irritálóan nyomulós nagyi.

Kérdező, a pároddal együtt húzzatok határokat, vagy ha a párod erre nem hajlandó, akkor tedd meg ismét egyedül. Légy határozott, a leírás szerint ebből ért anyós. Ha ismét elhidegültök, hát így járt.

2021. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Várd ki, amíg megszületik, akkor hallgathatod a "hogyan kell nevelni" témakört, amiben kifejti, miért vagy rossz anya, és hogyan lehet olyan jó, mint ő :D Mindenképpen le kell állítani még a szülés előtt, vagy viselni a következményeket. Elsősorban a párodnak, mert az ő anyjáról van szó.
2021. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azt tudod, hogy amint meglesz a baba, ez csak rosszabb lesz? Ha most ilyen nehéz lelőni, mi lesz akkor? Folyton ott akar majd lenni, ha kell, ha nem, ráadásul ezek alapján a nevelési nézeteidet sem fogja átvenni, hanem majd beleszól/belerondít, ahol tud.

A pároddal kéne ezt először rendbe rakni, mert nektek abszolút egy oldalon kéne állnotok a témában. Ha ilyen töketlen, akkor emberelje meg magát, mert így mindig te fogod húzni a rövidebbet! Muszáj lesz vele beszélned, ha nem akarod, hogy ez záros határidőn belül besokallással és elválással végződjön.

2021. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
Születés után szépen odaköltözik és tápszerrel fogja etetni csak azért hogy ő is etethesse, ha te kizárólag szoptatni akarod a babát.
2021. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem durván de határozottan szólni kell neki, hogy ami sok az sok.
2021. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Olvasni is rossz volt, félelmetes, hogy ilyen anyósok léteznek. Pont ettől parázok a legjobban, hogy az enyém is ilyen lesz, mert már most is látom rajta, milyen akaratos, meg "okos". Remélem sikerül leállítanod, mert ez borzalmas. Elsősorban próbáld párodat rávenni, hogy beszéljen vele (bár van egy olyan érzésem, hogy ebben a kapcsolatban te hordod a nadrágot), ha úgy nem megy, akkor én a helyedben inkább rossz viszonyban lennék anyóssal egy veszekedést követően, mint hogy ezt tovább tűrjem.
2021. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igazából nála szerintem az is a baj, hogy semmit nem csinál. Mármint szó szerint semmit. Háztartásbelinek mondja magát, de jár hozzájuk egy hölgy napi szinten, aki főz, kitakarít, kigőzöli a ruhákat, hajtogatja őket, meg mindent megcsinál. Anyósom annyit szokott, hogy reggel-este elviszi a kutyájukat sétálni, a két otthon élő gyereket suliba, vagy most a lezárások alatt tanult velük, megírta a nagy beadandóit, vagy néha talál magának valami új hobbit, de ennyi. Szóval szerintem ő az unokában azt is látja, hogy végre lekötheti majd magát, lesz program stb.
2021. szept. 20. 22:45
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
Ez csak sokkal rosszabb lesz idővel, itt párodnak kellene a sarkára állnia, mert nagyon is papucsot sikerült nevelni. Ne legyenek tévképzeteid, folyamatosan bele fog szólni a nevelésbe, mindent is jobban fog tudni.
2021. szept. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!