Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg kell indokolni, ha azt...

Meg kell indokolni, ha azt szeretném, hogy a gyerekemet nálam helyezze el a bíróság? Gyermekelhelyezésnél mit kérdeznek?

Figyelt kérdés
Nemsokára tárgyalás kértem hogy a picit helyezzék el nálam, hivatalosan is! 9hónapos eddig is velem élt, apuka látogatja sokat neki is így megfelel.Mit kérdeznek ilyenkor tőlem?
2017. febr. 17. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha apuka is beleegyezik, nálad fogják elhelyezni, nem fognak vitázni veled. Utánanéznek a körülményeidnek, lakhatás, van-e miből fenntartani, büntetett előítéletű vagy-e, beszámítható állapotban vagy-e. Plusz mivel még nagyon kisgyermekről van szó, így ez is a te javadra válik, hiszen ilyen esetben az anyuka mellett szokták elhelyezni ha nincs egyéb tényező ami miatt nem lehetne.
2017. febr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha te is, és az apuka is azt szeretné, hogy gyerek nálad legyen, akkor a bíróság sem fog másképp dönteni.
2017. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Ha az apuka nem engedné akkor is nàlad helyeznék el a gyereket. 1 éves kor előtt nem veszik el a gyereket az anyjàtol ha az egyéb tényezők (pl lakhatàs stb) nem teszik indokoltà.
2017. febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az lényeges h a nagymamánál lakunk? Előtte is itt laktam annyi a különbség hogy most a pici is velünk van!
2017. febr. 18. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
1 év előtt akkor se nagyon veszik el anyától ha indokolt, max. ha különösen indokolt, pl. hivatalosan ön és közveszélyessé lettél nyilvánítva, vagy ellenzed az olimpiát.
2017. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
az a lényeg, hogy legyen lakhatás. ha valami munkásszálón laknál az akadály lehet, de ha rendezett körülmények között szülőnél az rendben van. persze lehet vizsgálják, nincs e pl. alkoholista nagypapa, stb. szóval a rendezett körülményt vizsgálják. az jó kérdés, testvérnél, nagybácsinál lakást hogy értékelnék, de ez a Te esetedben nem kérdés
2017. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
úgy értettem hogy az én nagymamámnál rendezett háztartás közös kassza nincs nagypapa 3an vagyunk
2017. febr. 18. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, értem. hát ez jó kérdés. az biztos hogy egyenes ági rokon ami szerintem jobban hangzik, mint a testvér vagy nagybácsi. de hogy mi a hatályos családi joggyakorlat... erről talán jön és ír valaki aki benne van.
2017. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
odamész egy egyböl megkapod, ki se mennek körülnezni,az akkor lenne ha apuka akadekoskodik.de hat eddig is nalad volt, nem??ez csak egy papír, h hivatalosan is te neveled!
2017. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!