Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fizetnétek anyóstartást?

Fizetnétek anyóstartást?

Figyelt kérdés

Jogilag holtig tartó haszonélvezeti joga van, nem tulajdonos. Fizetem a rezsit, takarítok, mosok, bevásárolok.

Lakbért kér tőlem, amiért itt lakhatok. Ti fizettek ilyesmit? Én ezt nem tudom hova tenni. Főleg azok után, hogy kisebb felújításokat is kifizettem.

Azért lakunk itt, hogy ne vigyék el a feje felől, mert képtelen már bármit elintézni és nem is telne rá neki. A férjem csendben bólogat.



2021. okt. 1. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
98%
Amit eladtatok ingatlant, abban volt tulajdonrészed?
2021. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mindegy, hogy a kerdezonek volt e, van e tulajdonresze. Köze nincs a kérdéshez. A haszonélvezo kérhet bérleti díjat. Igen, a tulajtól is. Igen, a tulajt us kiteheti
2021. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
98%
Jogilag kérhet lakbért. A fiától is kér lakbért vagy csak külön tőled?
2021. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
84%
Jól megszívattad magad a vén kú**a javára...
2021. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
85%

#12, lehet, hogy a kérdéshez közvetlenül nincs köze, de nem lenne baj a felszín mögé látni. Ugyanis ha a kérdező esetleges tulajdonrésze ment el az adósságok visszafizetésére, úgy a mama kérhet ugyan bérleti díjat, a kérdező viszont kérheti vissza a pénzét.

Tisztábban kéne látni, hogy az öregasszony jogosan pampog-e.

2021. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy fizetnék-e? Fizetne a rák, elköltöznék bármi áron,ha a nevedre vannak a közüzemek bekötve köttesd ki, aztán bacódjon meg.


A férjed meg egy semmirekellő ha erre bólogat, milyen undorító családba sikerült neked beházasodni...

2021. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnállak mert nagyon hülyére vettek. Gyakorlatilag hajléktalanná tetted magad. Igen, kérhet bérleti díjat de a helyedben ügyvédhez fordulnék hogy memtsem ami egyáltalýn még menthető.
2021. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
30%

"Ugyanis ha a kérdező esetleges tulajdonrésze ment el az adósságok visszafizetésére, úgy a mama kérhet ugyan bérleti díjat, a kérdező viszont kérheti vissza a pénzét."


Kitől? Milyen jogon?

2021. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
84%
alig pár hete kérdezted már...
2021. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem hogy neked és a férjednek volt 50-50%-ban házatok,

Ezt eladtátok a mama miatt mert adósságai voltak.

És utána odaköltöztetek a mamához?

2021. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!