Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fizetnétek anyóstartást?

Fizetnétek anyóstartást?

Figyelt kérdés

Jogilag holtig tartó haszonélvezeti joga van, nem tulajdonos. Fizetem a rezsit, takarítok, mosok, bevásárolok.

Lakbért kér tőlem, amiért itt lakhatok. Ti fizettek ilyesmit? Én ezt nem tudom hova tenni. Főleg azok után, hogy kisebb felújításokat is kifizettem.

Azért lakunk itt, hogy ne vigyék el a feje felől, mert képtelen már bármit elintézni és nem is telne rá neki. A férjem csendben bólogat.



2021. okt. 1. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
88%

#47, dehogynem. Öröklésnél csak a férj nevére került. Hogy a fenébe került volna a nej nevére?

Az már más kérdés, hogy rögzíteni kellett volna, hogy az eladott házból/lakásból kapott pénz megy ugyan a törlesztésekre, cserébe a feleség arányosan tulajdonjogot kap ebben a ingatlanban, ami a későbbiekben be is lesz jegyezve a Földhivatalban.

(Feltételezve, hogy az eladott ház/lakás közös volt)


Vagy nem volt közös az eladott ingatlan, vagy ezt a nőt átverték.

2021. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
85%
Nem tettem hozzá hogy az örökölt ingatlan házasságon belül is magánvagyon.
2021. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
80%

"Ha az lett volna, ez se kerülhetett volna csak a férj nevére, csak szolok."


De igen, mivel ez a ház örökség, ami magánvagyon. A férj az örökös.

2021. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
92%

" A lakásmaffia se intézhette volna jobban mint a mama meg a fia."


Hát igen. Szépen ki lett ez sakkozva.

2021. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
43%
49/54 Téged se zaklasson fel.De a drága mamát úgy vágták volna ki az adósságok végett abból a házból hogy a lába nem éri a földet.Igy meg a feneke bent maradhatott és még kapott egy rabszolgát.
2021. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
80%

50!


A férj a halott apa után örökölhetett, nyilván a ház felét. Ha nem így lett volna, nehez lett volna a másik felét megvenni, nem gondolod?

2021. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
91%

49!


Ki vágta volna ki?

2021. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
82%
#55: Az apukának volt adóssága, amit bőven fedezett az örökség értéke. Haszonélvezőt te az életben nem raksz ki.
2021. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
90%
#49: Másrészt feltehetően a ház fele a mama tulajdona, és az egészre van haszonélvezete.
2021. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
97%

59!


Inkább az a valsozinu, hogy felesben volt tulaj a férjével és annak halála után a teljes ingatlanra ozvegyi haszonelvezeti joga van

2021. okt. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!