Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fizetnétek anyóstartást?

Fizetnétek anyóstartást?

Figyelt kérdés

Jogilag holtig tartó haszonélvezeti joga van, nem tulajdonos. Fizetem a rezsit, takarítok, mosok, bevásárolok.

Lakbért kér tőlem, amiért itt lakhatok. Ti fizettek ilyesmit? Én ezt nem tudom hova tenni. Főleg azok után, hogy kisebb felújításokat is kifizettem.

Azért lakunk itt, hogy ne vigyék el a feje felől, mert képtelen már bármit elintézni és nem is telne rá neki. A férjem csendben bólogat.



2021. okt. 1. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
98%
Ebbe csak egy nagyon egyszerű lélek mehetett bele, hogy a férjével feles tulajdonú lakásukat eladják, az anyós adósságait kifizessék belőle, majd a feleség mindenét elveszítse ilyen módon, mert csak a férje nevén van az anyós lakása. Talán azokat sem érti a kérdező, amiket ide irkálunk... ha a történteket sem fogta fel...
2021. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 A kérdező kommentje:

Közös tulajdont adtunk el, mert ment a kamu, hogy jaj-jaj hogy fogja megoldani, milyen beteg, mennyire keveset kap.

Megmondtam ma, hogy nem fizetek egy centet se, de beszélhetünk ügyvédnél is a ki tartozik kinek témáról. Kiabálás lett belőle, eljöttem édesanyámhoz, de azt hiszem megérte!

Köszönöm nektek a válaszokat, sokat segítettetek vele!!!

2021. okt. 2. 18:07
 73/77 anonim ***** válasza:
93%
Vigyázz magadra!Ha csak ennyít érsz a férjednek vegyél tőle érzelmes búcsút .Már bocsáss meg ennél jobbat érdemelsz. Mielöbb ügyvéd!!.Ne hadj magad.Csak tudnám miért van ennyí számító ember a világon?
2021. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
100%
Csak tökösen, kérdező, ne hagyd magadat!! És fordulj ügyvédhez, papírozzatok le mindent, akár utólag is.
2021. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
100%

Irassa rád a férjed a lakás felét vagy fizessen ki! Azzal járnál jobban, mert akkor leléphetsz utána. Minden írásbeli bizonyítékot keress elő hogy te abba beletetted a pénzed. Ügyvéd akkor, ha önszántukból nem hajlandóak...


Ebben a szituációban ha vagyok olyan kedves, hogy ily módon segítek az anyján is, alap lett volna, hogy rád iratja a felét ha minden pénzed beleölöd akkor is ha az neki az öröksége. Szemét volt. Mert ha akarná elajándékozhatja neked a felét. Ha szeret és lelkiismerete lett volna, nem anyuka szava szent, akkor megteszi az anyja szava ellenére is. Meg mi az, hogy hagyta hogy fizess vagy nem tudom hogy volt, de ez iszonyatosan pofátlanság, köcsögség volt. Bele sem mentem volna, semmit sem adtam volna még a rezsibe sem. Sőt tovább megyek, egyátalán nem adtam volna el a sajátom vagy ha mégis addig amíg le nem mondatom anyóst a haszonélvezetről, szó sem lehetett volna semmiről.

Sajnos rosszul döntöttél... :/ De akkor se hagyd magad!


Én nem vagyok jóba anyósommal. Alapból tőlem úszhatna a háza, mert ő nekem 1 forinttal nem segítene ha az én házamról lenne szó. De ha mégis, én tuti hogy úgy segítenék neki, hogy semmi köze ne legyen az én dolgaimhoz papíron. Ha házát megváltom, magamra irattatnám az szent, őt meg lemondatnám. Különben nem segítenék. Más adósságát fizessem úgy hogy engem kisemmiznek? Én még kölcsön sem adtam nagyobb összeget neki mert tudtam, hogy sosem látom viszont azt a pénzt! Őszintén megvallva nem segítenék neki ilyen áron amúgy. Menjen akkor albérletbe, más rokonhoz és azért ahogy viselkedik! Van pofája...


Szerezd vissza a pénzed aztán lépj le!

2021. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy kérdező.Sikerült valamít intézned?
2021. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
86%

"Ti fizettek ilyesmit?"

Nem, de nem is laktam anyós nyakán soha. Hülye voltál hogy oda költöztél.

Most fizethetsz, vagy mehetsz. Tök mindegy mit újítgatsz te ott (nem is értem minek tolod a pénzed más házába).. Mentél volna albérletbe ha lenne eszed.


Amúgy meg én pl semmilyen esetben nem adnék anyósnak egy forintot se. Igazi seggfej kxrva. Ott dögöljön meg ahol van

2021. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!