Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jobb vagy rosszabb lett...

Jobb vagy rosszabb lett miután anyósodék (vagy a szüleid) közelebb költöztek hozzátok?

Figyelt kérdés

Nálunk anyósékkal a távolság évek óta 1 óra 15 perc. (A szüleimmel is pont ennyi.)Ez így pont jó most, viszont ők és a férjem azt szeretnék, ha közelebb költöznének hozzánk úgy kb 10 km-nyire.


Nekik a közelben mi lennénk az egyetlen ismerőseik, félnék, hogy ez túl gyakori látogatásokat eredményezne. Úgy érezném megszűnne a privátszféránk. (Anyósom a mai napig képes számon kérni a férjem, ha szórakozni megy. Hiába, hogy ez évente kb 1 vagy 2 alkalom...)


Van egy 1 éves babánk, a férjem különösen ezért akarná a költözésüket, hogy rájuk sózhassa a gyereket. Én nem bízom bennük ilyen téren. Senkire nem passzolom amúgy sem a babát. Persze amikor kezdődik az ovi, nekem meg a munka biztosan jól jönne a segítség, de addig már az idegrendszerem kikészülne. Anyósomnak amit az unokái anyja kér az egyik fülén be, a másikon ki. Ki is jelentette, hogy nála a gyerekek azt csinálnak amit akarnak. Emellett elég erőszakos is, rá akarja az akaratát erőltetni a gyerekekre, manipulálja őket, hogy elérje a célját (pl a nagyobb unokáján keresztül hivatta meg magát nálunk aludni stb). A picink elég anyás volt egy ideig, ő mégis kb 20000x mondta neki, hogy "Gyere már a mamához!"..., lelkileg próbálja kierőszakolni a dolgokat a gyerekektől, pl "ha nem játszunk, nem jövök többet hozzád"... Amikor nálunk vannak és jönne hozzám, az anyjához a kicsi, akkor anyós kiakad, hogy "Ne anyádhoz menjél már!", nekem meg beszól, hogy most ne fogjam már őt... Na már a felidézésétől is jéggé fagyott a kezem a stressztől. Apósom csendesen játszik a gyerekekkel, nem erőszakoskodik, ő csak rendezkedik, pakol, mindenhová benéz... Ezt úgy értem, hogy a mi otthonunkban (anyagilag van hozzá köze, de mi élünk itt, a főbérlőnek sincs joga az albérlők holmijai között kutatni).


Egyébként nem rossz emberek, sokat köszönhetünk nekik.

Mindenkinek van rossz szokása. Nekem is, bőven. Viszont ezek a szokások 1 órás távolságnál és 1-2 havonta való találkozásnál egészen tűrhetőek, viszont heti, esetleg több találkozás félnék megviselné a kapcsolatunkat.


Nektek milyen lett a kapcsolatotok a párod szüleivel vagy a saját szüleiddel miután közelebb költöztek?


Főleg azok a helyzetek érdekelnének ahol már gyerek is van.


Köszönöm!



2021. okt. 18. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nekem anyám a mindenbe beleszólós. Vagy bólogatok, vagy rászólok. Az utóbbi sok évembe került, mire meg tudtam tenni, de néha muszáj. Utálom a folytonos kioktatást és elég idős is vagyok már hozzá, hogy ne kelljen eltűrnöm. A pillanatnyi türelmemtől függ a reakció.

Anyósom soha semmibe nem szól bele, de a fia nem is engedné.

2021. okt. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajna csak a félelmeimet emeltem ki a leírásban. A pozitív oldala az lenne, hogy szívesen segítenének mindenben: a ház körül, a gyerekre való vigyázásban, a főzésben. Az már más kérdés, hogy én nem szeretek segítséget elfogadni, mert úgy érzem akkor, hogy tartozom. És tudom, hogy más is így gondolja. Van egy olyan érzésem is, hogy az is oka a költözésüknek, hogy ha majd idősebbek lesznek mi segítsük őket.
2021. okt. 18. 22:48
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon jól érzed kérdező, halgass a füledben a vészharangok fülsiketítő kongására! Nagyon durva amiket leírsz. Ezek az emberek nem segíteni akarnak, hanem gazdatestet keresnek ami értelmet ad a kiüresedett életüknek, ebben semmi szeretet nincs! Ez a gátlástalan nyomulás méreg-esszencia.

Azt is jól érzed, hogy öregebb korukra csicskát keresnek.

Költöztesd a te szüleidet is 10 km-en belül s talán akkor nem leszel annyira kiszolgáltatva ezeknek a bunkóknak (benéz após mindenhová a vendégségben, ez nonszensz, szerintem sokan vagyunk akik úgy vágnánk ki a f.szit, hogy a lába nem éri a földet).

2021. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy totál más lenne ha úgymond 0-24 egymás közelében lennétek, erre mondják hogy lakva ismerszik meg az ember, ez igaz anyosra is.
2021. okt. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Ezt lehet nevezni női megérzésnek, vagy annak, hogy jó emberismerő vagy.

Higgy nyugodtan magadnak.

Én hányszor jártam meg... Hiperjól ráérzek a dolgokra, emellett (legalábbis úgy gondoltam) meglátom az emberekben a jót. Volt már barátom, akinek volt egy legjobb lány barátja. Jófej volt, bírtam, nem volt vele semmi gond.

Az utána lévő kapcsolatomban is volt egy legjobb lány barát. Vele volt gond. Nem hagyott nyugodni az érzés, hogy valami nincs rendben. Mégis állandóan eltereltem, hogy ú, biztos csak féltékeny vagyok, nincs itt min aggódni. Minden áron a legjobbat akartam feltételezni, nincs abban semmi, ha a legjobb barja egy lány. Fél év után, már állandó rossz álmokból riadtam, még mindig önként voltam vak, biztos csak alaptalan, hülye féltékenység.

Na. Csak kibukott a dolog. Utólag visszagondolva mennyi egyértelmű jel volt, amiket direkt nem vettem észre, mert annyira nem akartam én a béna féltékeny barátnő lenni. Pedig elég lett volna abba belegondolni, hogy az előző kapcsolatomban, nem volt semmi gond a barátnővel. Akkor miért is magam az ostoroztam? Hallgatnom kellett volna a megérzéseimre, főleg, hogy elnyomva már álmomban is rendszeresen jelentkeztek,.

Happy end a vége, mert végül kapcsoltam, és repült a csaj.

Megfogadtam, hogy nem kételkedem többet magamban.

Anyós jelöltnél is voltak megérzéseim. Bejöttek. Komolyan, két éve pontosan meg tudom mondani, mit hogyan fog mókolni, hogy a kicsi fia azt csinálja, amit ő akar.

Igyekszem azért ember maradni, és nem megmutatni, hogy ki az erősebb, mert tudom, hogy én.

Így észszerű kereteken belül támogatom a barátomat, a szülei kapcsolatában, de eddig akárhányszor elvetette a sulykot, számíthatott ellenállásra. Hogy úgy mondjam, megkapta az üzeneteimet anélkül, hogy bárki más észre vette volna, és anélkül, hogy találkoznom kellett volna vele.


Hallgass a megérzéseidre. Tudod mi fog történni, állj is úgy a dolgokhoz. Magadat ámítod, ha körítesz mellé, "de segítenének", "amúgy jó emberek" stb..

Hidd el, amikor idegileg nem fogod bírni, ezek a "jó" dolgok, nem sokáig fogják megállni a helyüket. A házosságotok is megsínyli, ezeket már most érzed.

Azt nem mondhatod meg nekik, hova költözzenek, de látogatásokat beszabályozhatod. Légy erős, és tarts be a szabályaidat.

Párom anyjának pozitív tulajdonságaival is tisztában vagyok. Azzal is, mit miért tesz, mikor volt neki nehéz és mi. Azzal is tisztában vagyok, hogy minnél közelebb akarja tudni magához a fiát, és hogy milyen eszközökhöz nyúlt eddig, hogy ezt elérje. És nem aszerint kezelem, hogy amúgy emelett egy jó ember, szerető anya. Hanem a tettei alapján.

És védem a kapcsolatunkat. Nem vagyok hajlandó utólag bánni a dolgot, inkább teszek érte most, hogy ne harapódzon el.

Ja, és emellett fullosan őszinte vagyok a párommal. Azt is elmondom neki, ha kicsinyes vagyok és nem tetszik, hogy ott tölti a hétvégét. És hogy ez csak az én bogaram, mert teljesen rendben van, hogy megy, pl.

Most karácsony a következő nagy dobása, ezt tavaly óta tudom. Amikor azt mondta nevetgélve a vedeóhívásban:

"Élvezd ki, mert jövőre a kisfiam már az enyém"

Mekkorát tévedett:)

Ne hagyd magad!

2021. okt. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jók a megérzéseid, hallgass rájuk. De mégis: hogyan tudnád megakadályozni, hogy közelebb költözzenek?
2021. okt. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5-ös: Tetszik a hozzáállásod.🙂 Így tovább! Én is hajlamos vagyok áltatni önmagamat. Nem tartom magam jó emberismerőnek, csak hosszú évek után, akkor viszont olyan filmes jelenetként áll össze a fejemben a kép. Anyósommal kapcsolatban csak az esküvő előtt szólalt meg a vészjelzőm, amikor az én családom vendég névsorába akart beleszólni... Na ott össze is kaptunk. Igyekszem nem hagyni magam, de a férjemmel való őszinteség olyan lenne, mintha pisztolyt fognék saját magamra. A szülei anyagi támogatásától egy folyamatos kényszert érez, hogy viszonozza feléjük, úgy érzi egész életében az adósuk. Persze szép ha valaki hálás, de ez a hálán túl megy. Ez már bizarr. Ezt mondtam is neki, de szerinte csak én vagyok hálátlan. Egy ideig így is gondoltam és biztosan van is benne valami, de mivel a szülei óvatosan célozgattak már arra, hogy a jövőben szükségük lehet a fiuk segítségére így kicsit másképpen hat a dolog. Mintha lelkileg kiszolgáltatottá tennék, mert ők támogatták a fiukat az életben. Én otthonról sok támogatást nem kaptam, csak a nagyszüleimtől. Hálás is vagyok nekik és persze segítenék, ha rászorulnának, de emiatt nem érzek lelki nyomást, pont azért nem, mert tudom, hogy nem várnék el (annak ellenére pont ezért segítenék nekik szívesebben).

A kendőzetlen őszinteség a férjemmel szemben elmarad, mert ha egy rossz szót is szólok a szüleire teljesen kiakad, ellenem fordul és mivel napi kapcsolatban van az anyjával vigyázni kell mit mondok neki (a férjemnek), mert mindent visszamond neki és egy idő után anyósom a férjemet végleg ellenem fordítaná, ha elvetném a súlykot a nem tetszéseimmel. Igen tudom, a férjemmel is nem kis baj van. Neki kellene kézben tartani a dolgokat, csillapítani a kedélyeket, nem a tüzet szítani.

Anyósom módszeréhez folyamadok: szépen, csendben mozgatom a szállakat, ha bírom. Hihetetlen amúgy, hogy mennyire próbál engem is manipulálni aljas dolgokkal. Mondjuk én ilyenkor azért is másképp csinálok mindent, hogy keresztbehúzzam a terveit.😁



6-os: A költözést nem tudom megakadályozni. Annyi, hogy célozgattam nekik arra, hogy milyen jó helyek vannak még a mostani otthonuktól távol, viszont egyben tőlünk is, de nem hajlottak felé, sőt, ami fura, hogy a férjem húga mondta nekik, hogy költözzenek az ő környékükre (ami meglepett mert őt is kiidegeli sokszor), de ők határozottan hozzánk akarnak közel jönni. Nagy örömömre.

A férjemnek mondtam, hogy gondoljon csak bele, ha közelebb lennének ez meg az hogy lenne (adott szituációknál hozogatom fel ezt. Pl amikor el akar menni valahova akkor mondom, hogy "Na anyukád már számonkérne másnap, ha itt lenne, hogy mennyit ittál". Próbálom így elriasztani. Volt, hogy azt is megmondtam, hogy szerintem sok esetben tönkreteszi a házassagokat a szülők közelsége, de persze én voltam emiatt is a rossz.

2021. okt. 19. 07:41
 8/16 A kérdező kommentje:
Juj, bocsánat, túlságosan reggel van még ahhoz, hogy a helyesírás az erősségem legyen.🙂
2021. okt. 19. 07:45
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Amit 5-ös ír, az nagyon fontos: "nem azerint kezelem, hogy amúgy egy jó ember, szerető anya. Hanem a tettei alapján."

Én is ugyanezt teszem. A férjem pedig az ellenkezőjére lett nevelve. Az anyja egy szerencsétlen lelki nyomorult, gyerekkorában bántalmazott depressziós ember, aki amúgy okos és mindent megadott a gyerekeinek. Viszont rájuk is telepedett, csimpaszkodik, tőlük vár mindent, szeretetet, anyagi támogatást, a saját életük rovására is, azzal abszolút nem törődik. Na, hát a férjem alapvető hozzáállása nyilván az, hogy az anyja AMÚGY egy szerető anya, aki mindent megadott neki, és akármit is tesz, ez az alap nem változik, és EZÉRT az anyja bármit meg is tehet vele. Én meg fordítva nézem, hiszen nem engem nevelt fel. Azt látom, hogy egy durván érzelmi manipuláló, megkeseredett, rosszindulatú személy, mert ha kizárólag azt nézzük, amit tesz, akkor egy ilyen személyt látunk. De a férjem, aki szintén szenved az anyjától, ilyenkor egyből jön azzal, hogy de amúgy az anyukája milyen kedves, szeretetteli ember, csak sokat bántották stb... eljutottam oda, hogy már nem érdekel, én semmi kedveset, szeretettelit nem látok benne, én egy mérgező öregasszonyt látok, aki senkire és semmire nincs tekintettel, és közben ártatlanul pillog, hogy de hát ennyit csak megtehet egy ember az anyukájáért, az a legerősebb kötelék az életben... hányok már ettől, és nem érdekel. Na, szóval ez egy fontos különbség. Nem a duma a lényeg, hogy ilyen meg olyan jó ember stb. Hanem a tettei, az a lényeg. Mert ha azokkal árt neked, akkor kitörölheted vele, hogy "de amúgy jó ember". És nem is kell vele foglalkoznod. Én is leszarom ezt a dumát már.

2021. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Felejtős. Ha ez nálunk felmerülne, akkor én lépnék le a francba. Kedvelem az anyósomat, meg apámat is de ha kb minden héten órákat lennének nálunk vagy nekünk kéne hozzájuk menni... na, nem!
2021. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!