Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 1. Másnál is rosszabb lett a...

1. Másnál is rosszabb lett a viszony vő/meny-nagyszülők között az unoka megszületése után? Nem a gyereknevelés, az anyagi dolgok, az előrehaladás miatt. 2.5 éve leszünk házasok, nem vagyunk közös kasszán.

Figyelt kérdés
Nem is igazán tudom, a férjem mire költi a fizetését - persze, nagy vonalakban tudom, de én jobban spórolnék. Eddig nem volt gond, de most már lennének a lakásra több százezres kiadásaink, amiket vagy egyedül állok az én spórolt pénzemből vagy nem csináljuk.

2017. júl. 20. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a férjeddel nem egy irányban gondolkodtok pénzügyileg, mi köze a nagyszülőkhöz? Gyereketek van már, ezt sem értem.

Ha még csak tervezitek a gyereket, akkor javaslom, hogy álljatok át a közös kasszára, mert a GYED kevesebb lesz a fizetésednél, ráadásul ha sokat keresel, fájdalmas mértékben kisebb...

2017. júl. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A 2. gyermekünket várom. A nagyszülők erősen mondják, hogy nem így kellene - rossz érzés, hogy piszkálnak minket, hiába kérem, hogy ne. De igazat is adok nekik.
2017. júl. 20. 22:27
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Én már az első gyerek alatt megmondtam volnaneki hogy ez nem fog igy működni. Ne adj isten egyszer válásra kerül a sor,a férjed gyűjtögette a pénzt amég a tiédből éltetek és neked a két gyereken kívül nem lesz semmid.
2017. júl. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

a külön kassza is lehet működőképes, de nálatok nem megy.

kié a lakás? csak a tied? közös? miért csak te feladatod anyagilag a felújítás?

2017. júl. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Amit a kérdés alatt kiegészítésben leírtál, azt a férjednek kéne elmondanod.

Mi nem tudjuk ezt helyetted megbeszélni vele.


(Egyébként én sem értem, mi köze az anyóssal/apóssal való viszonynak a kettőtök közötti pénzügyi nézetkülönbséghez, meg ahhoz, hogy van már gyereketek.)

2017. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Csak fel akarják nyitni a szemed, mert ők is látják, hogy ez így nem működik, és nagyon meg fogod szívni.

Nagyon buta vagy, ne is haragudj. Egy dolog a külön kassza. De hogy azt se tudod, mire megy a férjed fizetése, és nincs közösen félretéve a közös kiadásokra, az a másik. Ilyen körülmények között két gyereket bevállalni meg hü.lyeség.


A külön kassza legtöbb esetben arra jó, hogy könnyedén menjen a szakítás, ne kössenek össze az anyagiak. Ilyen bizonytalan alapra családot alapítani, ahol minden menekülési útvonal tárva-nyitva...

2017. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A lakás vásárlás 20-80%-ban a befizetett vételár (a meglévő pénzünk) arányában alakult (az én javamra)

Többször próbáltunk már ezekről beszélni, de sikertelenül.

2017. júl. 21. 12:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. júl. 21. 12:29
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

lol.

vásárold meg a húszad részt, ami az övé és válj el.

2017. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, mi a kérdés, kivel lett kinek rosszabb a viszonya????

Hogy jön ide a gyerek, unoka?


Amit kivettem, persze nem biztos, de:

- 2. gyerekedet várod a férjedtől, akinek nem tudod, hova megy el a pénze (illetve azt hiszed, hogy nagyvonalakban tudod),

- egy olyan lakásban laktok közösen, ami 80%-ban a tiéd, viszont a kiadások teljes egésze a te dolgod, míg a férjed gyűjtöget szorgalmasan magának

- emiatt (vélelmezem!) a te szüleid próbálnak neked eszet adni

- amiből te nem kérsz, mert ez így jó neked.


Illetve feltettél egy kérdést, aztán a probléma kifejtése során már egy egész más gondot ismertettél.


Most akkor tulajdonképp az a gond, hogy megromlott a viszonyod a nagyszülőkkel, vagy az, hogy a férjed él mint marci hevesen (?), míg te megpróbálsz mindent (vagy majdnem) fizetni?


Amúgy kevés az info, de ha így van, ahogy érteni vélem, akkor a szüleidet megértem, téged nem. Nem tartom azt normálisnak, amikor közös háztartásban, plusz közös gyerekekkel az egyik ember spórolgat magának, a másik meg mindenét feléli!

2017. aug. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!