Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A rossz anyós mit tesz vagy...

A rossz anyós mit tesz vagy mint nem tesz? (az enyémnél rétezik rosszabb? )

Figyelt kérdés

Anyósomat pár hónap alatt úgy meggyűlöltem, hogy én soha többet ez életben nem mondok neki el semmit, soha többé nem leszek kedves vele, és kb még csak beszélni sem fogok vele semmiről, mert minden szavam mögött a rosszat keresi, a hátam mögött kibeszél.

Először is olyat mondott a páromnak, hogy ne költözzön velem össze, mert hogy én haszonleső vagyok, és hogy ki fogom páromat semmizni, és én úgy is megcsalom majd őt, és hogy nem bízzon meg bennem. Amikor párom elmondta neki hogy mit vettünk közösen, olyanokat mondott, hogy nekem semmi közöm a párom lakásához, minek veszek én oda bármit is. Előtte, mikor még nem vettem semmit, azt pletykálta mindenkinek, hogy a leendő menye, milyen semmirekellő, nincs egy vasa sem, és hogy majd csak el akarj a tartani magát a fiával. Mindenkinek olyanokat mond, hogy nekem semmi közöm a fia lakásához, és ott egyáltalán semmihez, nem szállok bele semmibe, nem segítek semmit, csak "beleteszem majd magam a jóba". Most megy hogy munkám van, lefikázza a munkámat mindenkinek, hogy milyen vicces a kerestem, és most meg letagadja, hogy bármit is közösen vettem volna a fiával. Hogy lehet valaki ennyire mocsok? Egy rossz szót nem szóltam soha neki, mindig kedves voltam és tisztelettudó, erre ezt kapom? Mégis miért?

Párom mindent elmond ami a hátam mögött történik, nem tudom hogy ez jó-e vagy rossz, de inkább jobb tudni hogy miket mond rólam az anyósom, akármennyire fáj is. Az utóbbi napokban végig csak idegeskedtem, úgy gondoltam hogy ettől már rosszabb biztos nem történhet, és mégis. Hihetelten, nagyon nagyon csalódtam, és iszonyatosan rossz érzés, hogy mindenkivel elhiteti az a nőszemély, hogy én milyen ember vagyok, ami nem is vagyok igazából!

Párom azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, az ő anyja ilyen, és hogy minden volt barátnőjével ezt csinálta. Páromat is nagyon sokszor kiakasztja a viselkedésével. De milyen már hogy ilyen rossz híremet kelti az egész környéken? Pedig én is tudnék róla pletykálni szépeket, ami igaz! De 1, én utálom a pletykát, 2 nem fogok pont a párom anyjáról pletykálni akármennyire is meggyűlöltem, és 3 nem akarom hogy párommal azért veszekedjünk hogy az anyjáról pletykálok, pedig olyan jól esne a lelkemnek ha én is bemocskolhatnám őt.

Szerintetek? Mit tegyek ebben a helyzetben?



2012. júl. 18. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legminimàlisabbra kell csökkenteni a találkozást. Mázli, hogy a párod megért legalább, bár jó lenne, ha a sarkára állna.
2012. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lelkednek nem az tenne igazán jót, ha pletykálhatnál róla, hanem elé állnál és kiosztanád a legközelebbi füledbe visszajutott rágalom alkalmával. Nyugodtan fenyegesd meg, ha mással nem akkor azzal, hogy a leendő unokáját nem fogja látni, mert eltiltod tőle.
2012. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony nem tennék lakatot a számra.Ha ő olyat mondd,ami nem igaz,akkor te nyugodtan elmondhatod az igazat.

Az én anyósom is ilyen.Sógornőmmel vállvetve utáljuk.

Csak azzal tudlak biztatni,hogy ő sem él örökké.A szíves vendéglátást meg hagyd a csudába.Amilyen a mosdó...

2012. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Anyósom azt hiszi, hogy ezeket a mocskolódó pletykákat én nem tudom. Pedig visszahallom ismerősöktől. Amiket meg elmond a fiának azt meg elmondja a párom nekem. Azt hiszi, hogy párom nem mondja el ezeket nekem. Szemtől szembe még mindig vigyorog és jópofiskodik, de már tudom milyen.

Az biztos, hogy ha unokája lesz és vesz neki valamit, soha nem adom rá a gyerekemre, sőt egész véletlenül majd kiégetem vasalóval a ruhát amit neki vesz, vagy ha netalántán ő venne valamit párom lakásába pl egy függőnyt majd azt is elintézem. Nekem nem kell tőle semmi, egy ilyen szemét embertől.

Párom a sarkára fog állni, csak mivel még otthon lakik, nem akar még ennél is több feszültséget, pedig ő is nem egyszer már megpróbálta leállítani az anyját.

2012. júl. 18. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy az anyósod betegesen féltékeny, vagy pszichésen beteg. És ebből meggyógyulni nem is nagyon fog.

Próbálj nem foglalkozni ezzel, sajnos őt "ajándékba kapja" a kapcsolatotok.

A pletykáinak, elméleteinek hallgatói, ha normálisak, úgy is látják milyen.

Ti pedig idővel leváltok róla és csak a szükséges esetben találkoztok.

2012. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz anyós? Ismerős!

Az én anyós-jelöltem se jobb a tiédnél.

Párom és én 3 éve élünk együtt, de én már majdnem 2 éve nem voltam a szüleinél. 2010. augusztusában az anyós olyan hangot ütött meg velem szemben, amit én senkitől nem tűrök, legyen az idősebb, műveltebb, vagy bármilyen.

Részletesen nem mennék bele, a lényeg annyi, hogy szóvá tette, hogy felnőtt fejjel érettségiztem, míg náluk elvárás a diploma!

Arra már nem tért ki a kedves mama, hogy a kisebbik fia is ugyanott végzett esti gimit, ahol én.

Ráadásul én nem terjesztettem drogot sem!

A szüleim se érettségiztek, szereztek egy szakmát és elmentek dolgozni. Szépen felneveltek minket, nem kallódtunk el.

A másik meg az, hogy hadd döntsem már el én magam, kivel akarom eltölteni a szabadidőmet, mert ebbe is beleszólt.

Anyósnak fontosabb a "mosolygós álarcot" viselő tinirüfke, aki alapjáraton egy széthajintott kis k.... !

Vagyis az öcsike aktuális barátnője...

De sebaj, belép az ajtón, a kis műmosoly a helyére csúszik, és így anyósnak már meg is felel.

:/

Én nem vagyok ilyen, nem is tudnék, de nem is szeretnék ilyenné válni.



28/n

2012. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ellened dolgozik a mama, nem vitás, és amíg nem éltek együtt a pároddal ez is így marad. Változni akkor fog, ha összeköltöztök, mert akkor más úgysem tud semmit megakadályozni. Ismerem a helyzetet. Nekem is üzengetett ezt-azt anyósom, de visszaüzentem neki, hogy hamarabb fog ő énrám szorulni, mint én őrá, úgy hogy ne keresse magának a bajt. A legszomorúbb az egészben az, hogy nem rajtad múlik. Ha a lelked kiteszed, akkor se jó semmi. Én már nem teszem ki. Nem érdemes.
2012. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a párodnak van saját lakása, minek lakik még otthon? És arra lennék kíváncsi, mikor ezeket az ocsmányságokat rád beszéli a hátad mögött, pl. a párodnak, ő mit mond rá? Nem mondja az anyjának, hogy fogja be és ne merjen rád rosszat mondani? Csak végighallgatja nagy bólogatva? Én megmondanám a helyébe, hogy minden aljasságáról tudsz és ezt is visszamondja neked, úgy jártassa a lepcses pofáját.
2012. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Amikor páromnak ilyeneket mond rólam, azért nem bólogatva hallgatja végig, mert ő egyáltalán nem papucs, hanem ő is elmondja a véleményét, és mondja neki hogy ne beszéljen már megint félre. Az esetek több mint felében pedig az anyja csak fújja a magát, ráordítja hogy "te hüly* vagy ha nem fogod fel" és otthagyja. Ilyenkor van egy pár nap szóváltás szünet. De nem akar nagyon összeveszni "egyenlőre" vele.

2012. júl. 18. 17:48
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a sok választ jó volt olvasni, aranyosak vagytok, sikerült kicsit megnyugodnom.
2012. júl. 18. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!