Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósodék közelebb (kocsiva...

Ha anyósodék közelebb (kocsival 5-10 percnyire) akarnának költözni hozzátok mit szólnál?

Figyelt kérdés

A mi szituációnkat direkt nem írom le.


Az érdekel most, hogy nektek milyen a kapcsolatotok, van-e unoka, örülnél-e a közelségnek, ha jelenleg messzebb laknak (Mennyire messze?)



2021. nov. 20. 21:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon rossz néven venném, bár nyilván ezt nem lehet befolyásolni, nem szeretném, hogy átsétáljon bármikor. Nagyon jó, hogy 1,5 órányira laknak, az még nem megoldhatatlan, ha segíteni kell.
2021. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem teljesen mindegy, ÖK hobá költöznek, amíg ez nem azt jelenti, hogy bármikor beállítanak.

De az kizárólag az ö döntésük, hol akarnak élni, nekem semmi jogom sincs rossz- vagy jó néven venni, ebbe semmi beleszólásom.

Egy problémás anyós több száz km-röl is okozhat stresszt, egy normális meg akár a szomszéd lakásban sem.

2021. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
*hová
2021. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem örülnék neki, mert félnék, hogy a nyakamra fognak járni. De nem tudnék tenni ellene, ez az ő döntésük. Felkészülnék a helyzetre, elgondolkodnék rajta, hogy milyen helyzetben mit lépnék. Ehhez tartanám magam. A párommal is megbeszélném. Az meg az ő bajuk lenne, ha az ő elképzelésük nem valósulna meg.
2021. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Jelenleg 200 km-re lakik Anyósom, ideális távolság. Egy kicsit ideálisabb lenne, ha esetleg a határon túlra átcsúszna ez a 200 km.
2021. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon jó lenne, 5 és 8 éveseink vannak, csak anyukám van akire tudjuk őket néha bízni (néhány havonta, pedig konkrétan 5m van a házaink között)

Most kb 1 órára laknak, évente kb 6x találkozunk

2021. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Én már azt is nehezményezném, ha egy országba akarna költözni. Mondjuk el tudom képzelni, hogy valakinek jó anyósa van, de szerintem ez még akkor is közeli.
2021. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
Belefér, nem lenen gond szerintem belőle.
2021. nov. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Nem zavarna. Anyósom még dolgozik és ezért se valószínű hogy túl gyakran átjönne bejelentkezés nélkül. Apósom most ment nyugdíjba, ő tuti többször beugrana csak úgy, és mivel szeret bevásárolni járni, biztos segítene a nagybevásárlásokkal. Mondjuk a férjem nem hiszem hogy örülne ha ilyen közel laknának, mert minden számítógépes és egyéb ház körüli szerelnivalóval és cipekednivalóval őt találnák meg hétköznapokon is (hétvégén már jelenleg is így van). Amúgy most 55km-re laknak.

Ha anyukámék költöznének ide 1200km-ről akkor anyum tuti besegítene a gyerekekkel, apum meg max szintén a nagybevásárlásokkal. Ők se zavarnának, még a váratlan betoppanásukkal se.

2021. nov. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Anyukám 10 percre lakik a tesómtól és á sógornőmtől gyalog. Soha nem járkál át, nem ugrik be, ha arra sétál, kizárólag akkor megy, ha hívják. Ez mindig is így volt. Ők hetente, kéthetente járnak anyukámhoz, mindig előre megbeszélve. Attól függ tehát, hogy mennyire kulturáltak a felek, le tudják e fektetni a közös szabályokat.
2021. nov. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!