Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van arra valami praktika,hogy...

Van arra valami praktika,hogy ne húzzam fel magam az anyóson?

Figyelt kérdés
Kb mindentől áll a szőr a hátamon amit mond. Ezt még időnként megspékeli olyanokkal,mint hogy az anyámnak beszél ki engem,vagy be akarja rendezni a házunkat,10 perc alatt olyan baromságokat állapít meg a kislányomról,mint "miért nem kérdezi hogy miért? Már kellene neki." Kb fél éve kérdezi a lányom,hogy miért de semmi gond. Meg,hogy abban az 1 órában amíg nálunk volt nem volt az asztalon gyümölcs és mi biztos nem adunk a gyereknek stb. Ez már túlmegy nálam azon "jó szándék csak rosszul fejezi ki". A férjem össze szokott vele veszi ezeken,tehát nekem nincs dolgom ezzel,de rengeteg ilyen beszólás van,amit nem tudok elengedni és annyira felhúz,hogy csak na. Eddig bólogattam,aztán tojtam rá.de már nem megy a bólogatás. Jó alaposan ki kéne borulnom és mindent elmondani? De akkor utána soha többé hozzá sem szólnék,látni sem akarnám.de ez nem megoldható. Mert a férjem anyja.

2021. nov. 28. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Anyukád mindenben tökéletes? Nos, ezek után gondolom igen. És te is.
2021. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötelező vele találkozni.
2021. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Mivel az anyósod meggebedhet, akkor is szar lesz a szemedben, semmit. Magadban keresd a hibát hogy miért problémázol a semmin.
2021. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok, az anyám sem,mindekinek vannak más szemébem hülye dolgai. De nem minősítjük más döntéseit,dolgait,csak azért mert mi máshogy csináltuk volna. Ő meg állandóan. És igen, ennyi f.s beszéd után már mondhatna bármit,nem érdekel. Találkoznunk muszáj a lányom miatt. Úgy nem engedem hozzá,hogy én nem vagyok ott,mert nem bízom benne több téren sem.
2021. nov. 28. 13:55
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Amikor jön - te mész. Te meg nem mész hozzá. Nem kell vele találkozni.
2021. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Engem is tud zsigerből idegesíteni az anyósom a gyanakvásaival meg a téves következtetéseivel. Minden bizonnyal még így évek után is rottyon van attól, hogy a kicsifia már nem vele lakik, meg nem hozzá született az unoka. Mégis láthatóan igyekszik visszafogni magát és nem fúr engem, hanem jó kapcsolatra törekszik, csak a bőréből nem tud teljesen kibújni, hogy tökéletes legyen nekem, és néha ilyen apróságokkal bosszant. De ennél több már nem igazán várható el tőle, és biztos én sem vagyok tökéletes neki. Cserébe én is megteszem ami tőlem telik, azon vagyok, hogy könnyen vegyem ezeket a dolgokat.


Csak higgadtan válaszolnék a felvetéseire, hogy "dehát már fél éve mondja, lehet hogy csak te nem hallottad még tőle", és "dehogynem, adunk neki gyümölcsöt, miből gondolod hogy nem? Ja, hogy nem láttál gyümölcsöt az asztalon? De attól még szoktunk". Mint egy könnyed csevegés. Mikor nem lát és hall, lehet hogy morognék magamban, hogy ilyen hülyeségekkel jön, de nem csapnék patáliát.

2021. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van,hogy nem bírom,és így mint ahogy az utolsó írja visszaszólok.de attól még olyan dühös vagyok, gyomorgörcsöm van és szorít a melkhasom. A lányom szülrtése után a férjem sokszor rászólt ,amiért bele akart szólni a dolgainkba. Egy fokkal jobb azóta.csak azt nem értem ha én magamban tudom tartani a véleményeimet akkor ő miért nem?
2021. nov. 28. 14:31
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell mindenbe belelátni a rosszat, kedves kérdező! Az anyósodat csak érdekli az unokája, gondolom,mikor a te anyukád foglalkozik vele, az nem baj. Nem kell egyből balhézni, civilizált ember módjára viselkedjetek vele.
2021. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pont ez az,hogy mi igen,ő meg olyan módon beszél,mint akiben egy deka intelligancia,vagy szociális érzék nincs,hogy mit illik,mit nem. Persze mindezt olyan számonkérő hangon,hogy még te érezd magad rosszul. Anyámnak is vannak dolgai de vele nyilván jobban meg tudom beszélni.
2021. nov. 28. 14:49
 10/15 anonim ***** válasza:
5%
Rosszindulatú, elfogult vagy. Fogadjunk nő vagy!
2021. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!