Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi ez az autómánia? Hogy...

Mi ez az autómánia? Hogy értessem meg, hogy Bp Belvárosba csak nyűg az autó?

Figyelt kérdés

Apám és apósom teljesen rá van kattanva a témára, hogy kell nekünk egy autó. Ők vidéken laknak, ott tényleg nagyon hasznos az autó, eljárni bevasarolni 5-10 kmre, bejarni a munkahelyre, ott ahol óránként 1 busz megy. Nem értik meg, hogy itt nincs hely, nem úgy megy a parkolás, mint otthon. Minden beszélgetésben, telefonbeszélgetésben felhozzak, hogy kellene nekünk párommal egy autó.

Hogy ertessem meg, hogy nem kell?

Mondtam már nekik, hogy itt minden elérhető tomegkozlekedessel vagy sétával, hogy nincs parkolohely, ha van, akkor csillagaszati áron, mit mondhatnek még?

Már sok mindenen gondolkoztam, hogy miért mondhatjak, de nem akarom a válaszokat befolyásolni. Szerintetek?



2021. nov. 29. 05:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Egyik füleden be, másikon ki…
2021. nov. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%
ha szeretsz tömegközlekedni, akkor nem kell. nekem azért amíg benn éltem, néha jó lett volna, de ha neked nem hiányzik..
2021. nov. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Én is tök hülyeségnek tartom az autót itt Pesten.

Bel-belvárosban élek kimegyek az ajtón kapásból 2 metróvonal, és egy csomó busz van amik 5 percenként mennek.


BKV jegy csak 9,5k, ennyiből hogy hozod ki az autót? Sehogy.


A kocsit tankolni kell (csak bírd a magas benzinárakat), szervizelni, súly meg még 50 adót fizetni rá, műszakiztatni, ja igen!

Parkolni hol fogsz vele? Mert itt a belvárosban csak a fél fizetésed a parkolóhelyre fog rámenni.



Más nem ezeket nyugodtan sorold fel nekik. Faterom is nagy autób*zi meg az ismerettségi körünkből is mindenki, de szerencsére ők is belátják, hogy itt a fővárosban tökönszúrás az egész.


Ha valahogy nagyon ritkán szóba jön valakivel a téma, én mindig azt mondom, majd ha fogok havi egy millát kézbe megkeresni akkor majd talán elgondolkodok ilyen luxuson. Miután ezt kimondom általában csöndbe maradnak és ezzel le is zárjuk a témát.

2021. nov. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Ők veszik az autót? Minden költségét fogják fizetni is? A napi benzin használatra is gondolok. Én szépen leülnék,csinálnék egy költségvetést,amiben minden autóra vonatkozó kiadás benne van,és megmondanám,ha ezeket mind fizetik,mert neked amúgy nem lenne rá szükséged,akkor áment mondassz az autóra. Persze ezt úgy számolnám ki,hogy mindig,mindenhová autóval mennék,vagyis ezt mondanám nekik.
2021. nov. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Magyarázd el, hogy bármikor tudsz bérelni carsharing kocsit, amikor autóval kell menned valahova.
2021. nov. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
Ragaszkodj hozzá,hogy 5 napig legyen szabadságon nálatok, és színházba, múzeumba, bevásárolni csak autóval mehessen! Ha szopni akar, akkor csinálja rendesen!
2021. nov. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg nekik, hát vegyenek nektek egyet :D Máris nem fogják annyira ajánlani.
2021. nov. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

Én egyetértek veled kérdező. A 2. kerület bel-budai részén élünk, és mi is úgy érezzük, hogy a belvárosban nincs szükség rá. Ahogy írtad, a parkolás is nehézkes, valamint csúcsidőkben kilométeres kocsisorok állnak a lámpáknál, míg a villamos könnyedén halad a pályáján, mindenféle dugó nélkül.

Megértetni szerintem nem fogod tudni velük. A legjobb módszer ha ignorálod őket.

2021. nov. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, mit jelent pontosan az, hogy rá vannak kattanva?

Hogyan hozzák ezt szóba? Milyen gyakorisággal? Erőszakosan?

Mert akkor nem az a fő gond, hogy autóztatni akarnak titeket, hanem, hogy erőszakosan belepofáznak az életetekbe. Amiből később még ezer és egy konfliktus lesz.

Ha viszont csak udvariasan a maguk nézőpontjából elmondják, esetleg kicsit győzködnek, akkor egyszer kifejteném az álláspontomat, aztán később már rájuk hagynék mindent azon az alapon, hogy úgyis azt csinálom, amit én akarok.

2021. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is anyósoméknak rögeszméje az autó, nem fogjàk fel, hogy mi nem akarunk.
2021. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!