Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós nem képes elfogadni,...

Anyós nem képes elfogadni, hogy vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés
Állandóan cseszeget emiatt, és állandóan azt kérdezgeti, hogy hogy tudok én így jól lakni, a húsra szükségünk van, vitamin hiányom lesz, stb... Már utálok emiatt menni hozzájuk, mert ezt ott mindenki előtt az asztalnál mondogatja. Már a párom is szólt neki, hogy fejezze be, de nem ugyanúgy folytatja. Emiatt már karácsonyra se szívesen megyek, mert unom állandóan ezt hallgatni. Ti mit tennétek?
2021. dec. 12. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
83%
Próbáld meg te akkor leállítani, ha már a fiára sem hallgat.
2021. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
87%

Megbeszélném a párommal, hogy legközelebb ne menjünk, vagy ha elmegyünk, akkor legyen vele tisztában, hogy abban a szent pillanatban felpattanok az asztaltól, amint erre rákezd. Az ő anyja, ő tudja vele megbeszélni azt, hogy ez innentől nem téma.

Mondom ezt egyébként nem vegaként.

De ki nem állhatom, ha valaki a másik étkezési szokásait firtatja.

Gondolom te sem teszel neki megjegyzéseket, hogy mondjuk a zsírban tocsogó kajája miatt milyen érrendszeri betegségek fenyegetik.

Szerintem ez a privát szféra megsértése, és arra nagyon allergiás vagyok. Az ételemet pedig szeretem nyugodtan, jó hangulatban, az ízeket kiélvezve elfogyasztani.

Szóval röviden és tömören: én a helyedben ezt, amit itt most leírtál, szépen elmondanám a páromnak is.

2021. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
62%
Akármennyire is felidegesít, maradj nyugodt. Mindig állapítsa meg, hogy ez az ő véleménye, te nem értesz vele egyet. "Ez a te véleményed, én mást gondolok. Köszönöm, hogy aggódsz értem, de az én dolgom, hogy mit eszem. Ha vitaminhiányom lesz, az az én problémám lesz, nem a tiéd." ha kell 5000x. Majd megunja.
2021. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
20%
Figyu, én is az vagyok, nekem is mondogatják, lepereg rólam. Annak szokott baja lenni az ilyenekkel, aki szíve szerint nem is lenne vega, enné a húst. Gondolom, te is ilyen vagy.
2021. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
68%
Primitív, maradi. Nincs egyedül ezzel az országban.
2021. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
96%

"gondolom zavarja, hogy hangoztatod és külön figyelmet követelsz"


Ismered a kérdezőt talán?


Én nem vagyok vega, de magam is látom, mennyien vegzálják azokat, akik igen.

2021. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
22%
Mert te ismered a kérdezőt, hogy nem ezt csinálja? Én egy vegának se szóltam még be, aki csendben meghúzta magát és nem hangoztatta a sznob baromságait. Gondolom anyósnak előadta magát és ő meg jogosan cseszteti érte.
2021. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
96%

"Te nem teszed a húst a tányér szélére, neked meg kell szólalnod, hogy VEGA vagy..."


Nagyon beteg vagy :D



Mert ha kitenné a húst a tányér szélére, akkor meg úgyis megkérdeznék, mi a baj vele, akkor ugyanúgy el kell mondania, hogy ő vega. Most annak mi értelme lenne, hogy minden alkalommal kiteszi a húst és ott hagyja? Minek vegye ki egyáltalán?


Én meg nem szeretem se a gombát, se a szalámit, ha valahol ilyen kaja van, nem fogok belőle venni és otthagyni, hanem megmondom, hogy köszönöm, nem kérek, mert nem szeretem és kész. Hol láttál már olyat, hogy ha valaki nem akar enni valamiből, bármiről, akkor kiszedi és ott hagyja?

2021. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
93%
Menne oda a pusztulat
2021. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
90%

"Gondolom anyósnak előadta magát és ő meg jogosan cseszteti érte."


Mert miért kellene bárkit csesztetni amiatt, hogy nem akar húst enni? Nem a saját dolga? Anyósnak mi köze hozzá?

2021. dec. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!