Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen dolog, hogy visszaél a...

Milyen dolog, hogy visszaél a halálával?

Figyelt kérdés

Férjem apja nemrég meghalt. Nem volt jó a kapcsolat anyósékkal, férjem tartotta a távolságot a családjától, mert kulturális különbségek miatt engem a férjem családja soha nem fogadott el, a kapcsolatunk elején volt pár nézet eltérésünk, főleg mert én fiatal voltam, és anyagilag jól élnek szüleim, azt hitték csak úgy beleszülettem a jóba, ami részben igaz, de a mai napig dolgozom a szüleim vállalkozásában, ki is tanultam a szakmát, ráadásul ez főleg férfi munka, építőipar, és hiába én az irodából dolgozom, rengetegszer kérnek tanácsot tőlem is, hisz ezt tanultam évekig. Nekem meg pláne nem volt különösebben kapcsolatom velük, évente kétszer háromszor találkoztunk-inkább kényszerből, mintsem őszinte szeretetből. De sem telefonon, sem máshogy nem beszéltünk. Az esküvőnk előtt anyósom próbált keresztbetenni, hátha meghiúsul az esküvő, de férjem szerencsére nem dőlt be neki.

Született öt éve egy gyermekünk, akit kb évente háromszor láttak. A kisgyerek nem ismerte meg őket, nem szívesen volt velük, mert anyós folyton piszkálta, állandóan csak leszólta a kisgyereket játék közben, sehogy sem volt jó számára a fiam játszási szokásai. Ez azért én sem szerettem, mindig szóltam, hogy hagyja azt a kisfiút játszani úgy, ahogy ő szokott.

Szóval meghalt apósom két hónapja. Anyós egyre gyakrabban hívja férjemet, hogy vigye el hozzá a fiunk. De férjem nem viszi, mondja, hogy jöjjön ő, ismerkedjenek meg, a kisfiú is bízzon benne, ismerje meg, hogyan neveljük, mik a szokásaink stb. Tehát nem zárkózunk el a kapcsolattartástól, csak egyelőre ismerje meg a fiunkat.

Ez anyósnak nem tetszik, mert hát ő is felnevelt egy gyereket, tudja hogy kell, nem fogja megmérgezni, és mégis mit képzelünk, ő gyászol.

Ezen nagyon felhúztam magam, hogy miért hivatkozik erre a sajnálatos dologra. Férjemen úgy látom kezd engedékenyebb lenni, de én akkor sem szeretném, hogy csak úgy elvigye egy kvázi idegenhez. Egyelőre férjemmel a megbeszélt állásponton vagyunk, de szeretnék felkészülni, hogy ha az anyjára előbb lesz tekintettel, mint a házastársával megbeszélt, gyermek szeme előtt tartott jogos igényre. Volt már valaki ilyen, vagy ehhez hasonló helyzetben? Mi lehet a helyes megoldás? Számomra a gyerekem érdeke az első.


2021. dec. 27. 19:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon rossz dolog!
2021. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%

Arra mi nem tudunk választ adni, hogy felrúgja-e férjed az egyezséget.

A gyász enyhítéséhez nem szükséges a gyereket odavinni az özvegyhez, ez szimpla és aljas érzelmi zsarolás. A mama befos.ott, hogy egyedül fog kicsekkolni a földi pokolból és nemtelen eszközök bevetésével kerülné ezt el.

Van egy pont amikor te beszélsz a mamával, hogy eddig és nem tovább, azt neked kell tudnod ez mikor jön el. Most a szabályok tisztán le vannak fektetve, mindenki aszerint játszik addig nincs baj.

2021. dec. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, férjem enyhülni akar, mert célzott rá, hogy hát mégis csak meghalt az apja, az anyja meg egyedül maradt... Testvére nincs a férjemnek.
2021. dec. 27. 19:39
 4/42 anonim ***** válasza:
45%

A gyerek az első, közben a mondandód 3/4 része rólad szól. Nem a gyerek az első, hanem pozícióharc az anyóssal a férjed szemében.

Nem akarom védeni a mamát, mert nincs mire. De valahol jogos, idősebb, egyedül van, nyilván nehezen mozdul, neki kényelmesebb, ha ti mentek. Ha nyitni akartok felé, nyissatok ebben is, egyszer vigyétek el, máskor jöjjön ő. Még könnyebb is ha ti mentek, mert szabályozhatjátok könnyen az együtt töltött idő mennyiségét is. Ha valami nem tetszik eljöttök.

2021. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Anyós a gyereket akarja eszközként, hogy majd akkor enyhül a fájdalom. Csak hogy egy kisgyereknek ez nem lehet feladata!
2021. dec. 27. 19:40
 6/42 A kérdező kommentje:
Azért írtam magamról, hogy az olvasó értse nagyjából a helyzetet, ne higgyétek azt, hogy csak anyós ellenes /uszítós kérdést írtam.
2021. dec. 27. 19:41
 7/42 anonim ***** válasza:
83%

"hogy hát mégis csak meghalt az apja, az anyja meg egyedül maradt"


Akkor menjen a férjed hozzá! Ő anyós gyereke, pátyolgassa ő!

Azt meg maga a jóságos Isten, vagy épp a jog sem kérheti és nem is kéri tőled, hogy majd te vidd a gyerekedet hozzá. Ha látni akarja, menjen ő hozzátok, ha beszól, azonnal repül, ezt előre meg kell neki mondani.

2021. dec. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
28%
Gratulálok! Utálom az anyósom!! A gyerekemnek is azt kell!!! Buta agyatlan libáááákkk!!!!!
2021. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
26%
#8 Mi van, anyósoldal:-D? Ki vagy utálva és az egó nem viseli?
2021. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
85%
Elég gonosz huzás.
2021. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!