Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek túl durva és...

Szerintetek túl durva és tiszteletlen voltam ?

Figyelt kérdés

Anyósomék elváltak 1 éve, így ő velünk él. Kevés a nyugdíja, nem szoktunk elvenni belőle semmit, hanem segít itthon. Nagy a ház, mindketten dolgozunk, úgy hogy takarít, ha épp iskola után még dolgozunk egy órát akkor néz a gyerekre, főz néha stb

A házat ők vették a férjemnek mikor 18 lett.


A vita abból adódott, hogy anyósom szerint a szobánk ablaka azért párás, mert függöny van rajta és be fog penészedni a szoba. Ez kiakasztott, de azt mondta miért kell vitatkozni, próbáljuk meg. Szóval levettük a függönyt, az ablak meg ez alatt a hét alatt ugyanolyan párás volt. Pár napja visszaraktam a függönyt, eddig nem volt párás, ma reggel viszont igen és kitámadott, hogy tönkre teszem a házat, mire elég kéményül kiosztottam. A férjemnek is próbált panaszkodni, aki idegesen, némileg vulgárisan kiosztotta, hogy ne mászkáljon a szobánkba, mert semmi köze hozzá, meg amúgy is hülyeséget beszél.

Azóta vérig van sértve, mi vagyunk a rosszak szerinte.

Mit kellett volna másképp csinálnom?



2022. jan. 23. 17:41
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%
Erre nincs jó válasz. Ha azt mondod, hogy a te házad, ha tönkre megy, azt mondja de ő vette.. Minden esetre neked van igazad. Nagy marhasàg , nem a függöny a pára oka. Próbálj beszélni vele, hogy neked sem esett jól, hogy letàmadott. Én egyèbkènt le se vettem volna a függönyt. Neki kell ott alkalmazkodjon, nem neked.
2022. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
92%
Elmagyarázhattad volna neki nyugodt hangnemben is, hogy le volt véve a függöny, és ugyanúgy párásodott, tehát nem amiatt van. Esetleg hozzátehetted volna, hogy majd beszéltek egy szakemberrel, hogy mi a gond. A férjed is megtehette volna ugyanezt.
2022. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
74%
Csírájában kell elfolytani különben abba is bele fog kötni milyen irányban van a wc papír. Nem tettél semmi rosszat, az hogy a férjed mit és hogy beszélt az anyjával az megint csak nem a te hibád.
2022. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
38%
Különben meg lehet hogy leskelődni akar azért nem kell függöny szerinte.
2022. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A férjem beszélt vele az elején, hogy nem az a gond, mutatta is neki, hogy függöny nélkül is sokszor olyan, utána meg függönnyel nem volt az több napig. Aztán eléggé felidegesített, hogy miért nem fogja ezt fel.
2022. jan. 23. 17:52
 6/44 A kérdező kommentje:
#4 nem tud, utcára néz az ablakunk, viszont ez is a gond, hogy 5x2 méteres és függöny nélkül belátni az utcáról, mert az emeleten van a hálónk, redőny meg még nincs felrakva.
2022. jan. 23. 17:54
 7/44 anonim ***** válasza:
74%
Mindegy lényeg az hogy hülyeségeket beszél és nem tettél semmi rosszat.
2022. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
93%

Objektíven nektek van igazatok, az ablak párásodását a levegő páratartalma okozza, és semmi köze a függönyhöz. A mama gondolom nem rendelkezik széles körű természettudományos ismeretekkel, számára azt tűnt valóságnak, amit mondott. Olyan, amilyen lenni tud. Érthető, hogy idegesítő, de nem érdemes rajta veszekedni.

Az viszont igaz, hogy a párásodás növeli a penész rizikóját. Lehet kapni párátlanító gépet (nekem Trotec márkájú van, már 10 éve teszi a dolgát, és főleg télen nagyon hasznos).

2022. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
67%

A szoba ablaka azért párás, mert az üveg hideg.

Ebből még az sem következik, hogy a szoba levegője párás lenne, tehát a penészesedés reális veszély lenne.

Anyósod semmit nem ért a fizikához, az látszik. Nem is kell, csak akkor ne csináljon úgy, mintha értene hozzá.


A kérdésre válaszolva:

Én már ott fennakadtam, hogy "elváltak 1 éve, így ő velünk él". Ez már önmagában ezer és egy konfliktus forrása lehet. Nem kellett volna belemennetek. Ez most egy piti ügy, de ahogy öregszik, ha ilyen ostoba, lesz még gondotok vele.

Az, hogy elváltak, az az ő dolga a férjével. Utána a lakhatását a gyereke segítsége nélkül kellett volna megoldania. Ha nem megy, ne váljanak el, ennyi. Mert most az történt, hogy ők a férjével hoztak egy döntést, és annak következményeit a férjedre (vagyis a fiukra) és rád (vagyis a menyükre) terhelték. Még a gyerekének sincs köze ehhez, neked meg végképp semmi.

Ez innentől egy megoldhatatlan helyzet. És nem, nem voltál durva.

2022. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem bármit is csináltok,ő úgy gondolja,hogy azt a házat ő fizette ki,így neki joga van abba is beleszólni,hogy legyen függöny,vagy ne legyen.

Én már most elmagyaráznám neki,hogy itt ő egy szivesen látott vendég,és mem több. Ha valami nem tetszik,van ajtó. És ez nem szívtelenség,csak ha egyszer már segíti a fiát,és az ő leendő családját egy lakással,akkor az tényleg legyen a fiájé,és a családjáé.

2022. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!