Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy 45 éves komoly férfi...

Egy 45 éves komoly férfi akivel üzleti kapcsolatban vagyok felajánlotta a tegezödést a közös munka miatt. Aztán 2 hét múlva újra elkezdett magázni pedig nem voltam tiszteletlen. Illik ilyenkor emléketetni?

Figyelt kérdés

Lehet hogy elfelejtette a dolgot, sok emberrel dolgozik együtt. Nem vagyok a beosztottja, egyenrangúak vagyunk a munka területén. Ö 45, én 28. Tisztelettel magáztam, aztán barátian felajánlotta a tegezödést. Azután is tisztelettel beszéltem vele, nem úgy mint a haverokkal. Ezért nem értem miért magáz újra. Elég hülyén jött ki, mentem oda hozzá "Szia Gábor", erre azt válaszolta "Üdvözlöm Ádám, jó napot kívánok" és magázott végig onnantól.


Lehet hogy meggondolta magát (van ilyen?) vagy elfelejtette a dolgot? Ha igen akkor illik nekem szólni hogy egyszer már tegeződtünk?


2017. jún. 26. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kellett volna rögtön szólnod, hogy nem tiszteletlenségből tegezted le, hanem... de ha úgy gondolja, természetesen vissza is állhattok magázódásba.


Mivel ezt akkor elmulasztottad, ettől kezdve már csak magázódj vele, és amikor alkalmas lesz az idő, amikor megfelelő lesz a beszélgetés menete, akkor hozd szóba ezt a témát. Ha ismét azt mondja, hogy jó akkor tegeződjünk, (én a helyedben) símán elutasítanám a lehetőséget. Önérzetem nekem is van, legyen neked is!

2017. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Hogy meggondolta volna magát, nos, ilyen nincs. Előfordulhat, hogy elfelejtette, ez igen ritka. Érzésem szerint a te magatartásoddal lehet valami. Nem azt mondom, hogy helytelen lett volna - hanem azt, hogy az ő ízlésének nem felelt meg...

Én is azt javasolom, hogy magázódj vele és ha újra felajánlaná a tegeződést, udvariasan hárítsd el, kb. így: Köszönöm, de inkább ne !

2017. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Carrymanus válasza:
12%
nem teljesen mindegy hogyan szólít?
2017. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kiderült mi lehetett?
2018. okt. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!