Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom a párom mellett,...

Az anyósom a párom mellett, az apósom mellettem áll ki. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Röviden a történet: elváltak a párom szülei még 14 évvel ezelőtt. A nő félre ment 2 gyerek és házasság bánta. Azóta elvan a gazda pasassal, az apósom újra építette magát a nulláról és már boldog házasságban él.

A fura az egészben (és nyilván nem voltam itt mikor folyt a válás, nem láttam semmit, csak az elmeséltek alapján tudom a dolgokat), de a tények ellenére mégis mind a két fiú anyucit védi, persze nagyon jóban vannak az apjukkal is, de szerintük mára már jó döntés volt akkor, hogy mivel "elhanyagoltnak" érezte magát az anyjuk, így döntött, hogy viszonyt folytat a munkahelyén szerzett gazdag pasival. Azóta is vele van, de iszonyatos elnyomásban, kiszolgáltatottan, tettetve a boldogságot. Papíron semmilyen sincs, mindig rajtunk csung, fontoskodik.

Én egyértelműen nem vele szimpatizálok, főleg hogy volt helyzet mikor szülőként ő a párom érdekében ellenem fordult (szerelmes a fiába..)

Ellenben az apukáját érdekli amit gondolok, amit mondok, megértő. Ő nagyon szeret engem és mindenben támogatja az életünket, de úgy hogy közben tisztes távolságból teszi azt a volt nejével ellentétben.

Lehet hogy kicsit kusza ahogy felvázoltam a helyzetet.

A kérdésem, hogy ha egy konfliktus helyzetben az anyuka szorosan a fiával az apuka pedig "velem van", az normális dolog? Nem kötünk az orrukat semmit csak volt már példa ilyen helyzetre. (Igazából az anyós életviteléből és értékrendjéből kiindulva tudom, hogy amit ő támogat az veszett ügy általában és hogy ezzel is csak magához akarná lancolni a gyerekét).

Mit tegyek ha szembe megyek az anyai véleménnyel és az plusz bosszantja a páromat ha az apukája mégis nekem ad igazat? Szerintetek miért fogja az anyukája pártját a múltbeli dolgokkal kapcsolatban, ha tudja hogy mi történt? (Hozzá tartozik, hogy 3 évig ment a huzavona mikor megromlott a kapcsolatuk, ekkor a párom meg 3.osztalyos kisfiú volt és az anyja ebben a 3 évben végig vele aludt, a párom pedig ébren várta hogy az anyukája hazaérjen.)



2022. febr. 16. 00:27
A kérdező szavazást indított:
Anyafia
Párkapcsolat
Konfliktus
Megcsalás
Elvált szülők
Férfi
Konfliktushelyzet
Pártfogolt
Válás
28 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén a végére inkább belekeveredtem ebbe a helyzetbe,a helyett, hogy tiszta lenne.
2022. febr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen kusza, hogy ebből mit akarsz kihozni?

Lényegtelen ki-miért áll ki mellett, az meg érthetetlen, hogy a párod szüleinek ezer éve véget ért (bár ezek szerint nem lezárt), vagy a anyuka jelenlegi kapcsolata hogy kerül ide!

Koncentrálj a kapcsolatodra, és vele akarj egyetérteni, a szüleivel nem kell és nekik sem veled.

2022. febr. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
42%

A nők nagyon jól értenek ahhoz, hogy elhitessék másokkal, hogy azért csalták meg a férjüket, mert elhanyagolták őket. Így kibújhatnak a felelősségvállalás alól és ők lesznek az áldozatok. (Nem, nem vagyok megcsalt, nőgyűlölő, én is nő vagyok, de sajnos ezt tapasztalom.) Amúgy bocs, de nem tűnik jó anyának.


Nem fura, ha a gyerekek inkább őt védik és ha úgy látják, hogy a szülők közül mindkét fél vagy legalább az egyik boldogabb külön, mint egymással, akkor persze, hogy azt gondolják, hogy ez volt a legjobb döntés. Ha jóban vannak az apjukkal is, akkor gondolom nem volt semmi olyan negatív dolog (bármilyen szenvedélybetegség, agresszió, túlzott szigor), ami miatt ellene fordulhattak volna. Ja és persze vannak anyás és apás gyerekek, erről nem tehetnek. Gyerekkorban valamiért az anyja felé alakult ki benne nagyobb kötődés és nem fog elfordulni tőle. Ha szegény gyerek ébren várta, akkor őt tartotta a biztos pontnak, a védőbástyának. Az, hogy vele aludt, lehet, hogy a gyerek igénye volt, mert érzékenyebb lelkületű és a szülő közelsége adott neki nyugalmat. Meglehet, hogy az apa nem tudta megfelelően kimutatni az érzéseit a fiai felé.


Nem akarom elítélni anyukát, de mit gondolt? Nem minden gazdag férfi olyan ostoba, hogy mindenét a nőnek adja, hogy végül teljesen kicsinálja. Ha ezért jött össze egy gazdag pasival, hogy kihasználhassa anyagilag, akkor nem is nagyon érdemel mást, már bocsánat.


Szerelmes a fiába? Nem inkább csak nem tud leszakadni róla és féltékeny minden nőre, aki legyeskedik a fiai körül, hogy nehogy lentebb csúszon a 2., 3. és ha lány gyerekek is vannak, akkor a sokadik helyre? Ha valóban szerelmes, akkor az már beteg kicsit. Legalábbis nekem.


Az a megfelelő, ahogy az apuka viselkedik. Egy normális szülőnek az a fontos, hogy a gyermeke boldog legyen és ha a fia veled az, természetes, hogy nyitottan áll feléd és támogat titeket.


Sokszor az anyák elfogultabbak a gyerekeikkel, mint az apák. Persze vannak kivételek. Ha nem tud leszakadni a gyerekekről, akkor persze, hogy mindig mellettük fog kiállni, akkor is, ha nincs igazuk, hiszen neki az lenne a legjobb, ha más nő nem lenne az életükben rajta kívül. Nem csak a lányos apukáknak nehéz, a fiús anyukáknak is, mert érezhetik azt, hogy le vannak cserélve. Hiába pótolhatatlan egy édesanya, bekerül egy tündéri lány, akiben veszélyt, ellenfelet látnak, mert megadja a fiúknak a törődést, a szeretetet, a gyengédséget, az odafigyelést, anyáskodó is tud lenni, ha arra van szükség és még plusz dolgot is ad, amit az anya normális esetben nem. Szerelmet, testiséget, gyermeket, párkapcsolati boldogságot.


Itt a legnagyobb baj nem is azzal van, hogy az anyósod mellette áll ki, hanem azzal, hogy a párod sem szakadt le az anyjáról teljesen. Neki már melletted kellene állni és a vita helyett kompromisszumot találni, hogy mindkettőtöknek megfelelő legyen. De ez rád is igaz. Ne az anyjával akarj harcba szállni, mert az halott ügy, hanem próbáljátok együtt kitalálni azt az utat, ami jó lehet.


Nem egyszerű, de sok sikert!

2022. febr. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%

Öö, miért is kellett lepontozni? MErt leírtam a tényeket? NEM anyós és NEM após. Pontozhattok akárhogy: ezek TÉNYEK.

amúgy szerintem """"após""""-nak bejön a csaj, dugná.

2022. febr. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Most akkor mi a kérdés valójában?
2022. febr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A kérdésem valójában az, hogy miért lehet hogy annyire más a véleményük? Mikor látszatra az anyuka is "kedvel", a cselekedeteivel mégsem ezt támasztja alá, ha beszél a fiával, rólam nem kérdez, felőlem nem érdeklődik, ellenben az apukájával, ő általában kíváncsi az én dolgaimat is...
2022. febr. 16. 06:32
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
Após utálja anyóst, ha anyós véleménye szerint zöld a fű, akkor após szerint akkor is kék lesz, kûrva nehéz volt kitalálni
2022. febr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

1. Tökmindegy anno miért váltak el.

2. Mivel utalják egymást, evidens, hogy sosem lesznek azonos véleményen.

3. Ideje volna elfogadnod, hogy a párod szereti az anyját.

2022. febr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

Köszönöm Istenem, hogy nem te vagy a menyem!

Neked éjjel fél 1-kor erre az értelmetlen szófosásra van energiád?

Az eszem megáll!

Az anyósod nem kavar ellened, legfeljebb amikor a fiával beszélget nem te vagy a téma és ez máris pozitívum.

Neked semmi jogod pálcát törni felette, mert nem jártál az ő cipőjében.

A gyerekei szeretik az anyjukat, neked csak ennyit kell tudomásul venni és nem kevergetni a szart, amihez egyébként semmi közöd nincs!

2022. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Amiket felsoroltál, az mind baromság és nem tartoznak rád! Láthatóan te vagy a családban a méregkeverő, nem az anyós!


".... volt helyzet mikor szülőként ő a párom érdekében ellenem fordult"


Miért, mit kellett volna tennie? Te írod, hogy a "párom érdekében"

Egyébként ti csináltok közügyet az életetekből és bocsájtjátok szavazásra a dolgaitokat, belevonva mindenkit.

Íme:

"A kérdésem, hogy ha egy konfliktus helyzetben az anyuka szorosan a fiával az apuka pedig "velem van", az normális dolog?"


Eleve az a nem normális, hogy mindnyájan nyakig vagytok egymás magánügyeiben.

2022. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!