Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bölcsőde mellett gyes jár,...

Bölcsőde mellett gyes jár, dolgozni lehet mellette?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a kisfiam,másfél hónapja bölcsibe jár.Most éppen a felmondási időmet töltöm itthon,ami január 9-ig tart.

Vállalhatok 4,vagy 6 órás munkát,hogy kapjam a gyest?

Másik kérdésem: Felmondási idő alatt is jár a gyes? Aktív állományba kerültem vissza november elejétől,de ugye a felmondási időmet töltöm.

Válaszokat előre is köszönöm!



2012. dec. 5. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én fiam is bölcsődés, 2,5 éves. 4 órában dolgozom, hivatalosan, és jár a Gyes, kapom! A felmondási idővel nem vagyok tisztában, abban sajnos nem tudok segíteni!
2012. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:
59%

Szia!


A gyes - tudomásom szerint - alanyi jogon jár, nincsen semmi köze a munkaviszonyhoz.

Nézz utána a munkaügyi törvényben, de én úgy tudom, hogy a gyes ideje alatt négyórás munkát lehet vállalni.


Remélem, segítettem!

2012. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hei max. 30 órában dolgozhatsz gyes mellett. Ha a felmondási idődet teljes munkaidős munkából, tehát 8 órásból töltöd, akkor addig nem veheted igénybe a gyest. A gyermek járhat bölcsibe attól, hogy te kapsz gyest.
2012. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A munkahelyem kifizető cég volt.Január elején akkor keressem fel az államkincstárat és igényeljem vissza a gyest?

2012. dec. 5. 10:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, visszaigényelheted a gyest, és mellette 4 vagy 6 órában dolgozhatsz is.
2012. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!