Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos anyós felháborodása?

Jogos anyós felháborodása?

Figyelt kérdés

Férjem öccse eljött hozzank a hétvégére. 17éves, meg sulis, anyóssal lakik (meg az ikerhugukkal).

2 órára laknak busszal, azzal jött. Hozta a számítógépet is, ne unatkozzon a hétvégén (🤨).

Szombaton nekiálltak férjemmel kipucolni, belül is portalanítani a gépét. Olyan gép, hogy egy konitor az egész, abban van benne a "gépház" is. Én nem értek hozzá. Addig szerencsetlenkedett az öccse vele, míg valamilyen alkatrészt levert, tönkrement az egész gép. (1 éve kapta szülinapjára/karácsonyra 80ezer ft-ért).

Vasárnap elmentek ferjem számitógép szerelő ismerősehez, ő sem tudta megcsinálni.

Ezért, hogy szó ne érje a ház elejét, raktak össze egy gépet neki. Egy régebbi (de modern) gépházba egy jóval erősebb, többet tudó gépet, 110ezer ft-ért. A srác 1 év garanciát vállal is rá.

Az öccsének tetszett.

Vasárnap este hazavitte tesoját.

Tegnap már 2 rokontól hallottuk vissza, hogy anyós pocskondiázott minket, mert egy szart adtunk a jó gép helyett a gyereknek, meg egy 1000éves szar, stb... (hozzáteszem annyira sem ért a gépekhez, hogy bekapcsolja). Mert hogy szegény gyerek milyen rosszul járt, ferjem meg lehúzta őket.


Ma beszéltem telefonon férjem mamájával (anyos anyja) ő is egyből ugy kezdte, miért vertük at őket azzal a géppel, mert anyós elmondta nekik is, hogy az egy szar, semmit nem ér


Na férjem felhivta az anyját, elküldte melegebbre. De ő még most is azt hajtogatja, hogy az egy regi gép, férjem fizesse ki a 80ezret neki a masik gépre.


2022. febr. 22. 13:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%
Elnézést, de ha jól értem, az öccse törte össze az eredeti gépet, miért is a férjednek kéne megfizetni bármit is? Nem értem...
2022. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
44%

Na, itt az újabb "összetörte a rokon valami eszközt" jellegű trollkérdés?


Pfffff!


Volt már iPad, gitár, és a többi....

2022. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

1! Ezt mondtuk mi is. Férjem igy is jofejségből vett másikat.

A tesoja azt állítja férjem verte le az asztalról, anyós meg egyből ferjemet hibaztatja, hiába mondzuk ketten is, hogy nem igy volt.


2!

Olvastam én is ilyen troll kerdéseket, ez nem az. Ha szeretnéd le is fényképezem neked a rossz gépet....

2022. febr. 22. 13:42
 4/26 anonim ***** válasza:
58%
Hát férjed annyiban hibázott, hogy nem egyeztetett az anyjukkal az új gép megvétele előtt. Nem biztos, hogy most hirtelen nem hiányzik nekik az a 110ezer. Tesó tette tönkre, az lett volna a dolga, hogy felhívja az anyját és közli, hogy ez van, x forintért tud a bátyja újat szerválni. Ha meg az anyjuk azt mondja hogy nem, akkor így járt. Ha más nem 1-2 hónap alatt ennyi pénzt valami laza kis diákmelóval is össze tudott volna lapátolni.
2022. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4!

Férjem kifizette neki. 1ft-jukba nem került.

2022. febr. 22. 14:12
 6/26 anonim ***** válasza:
35%

"Olyan gép, hogy egy konitor az egész, abban van benne a "gépház" is."


Konitor? Monitor akart lenni? Az Apple iMac gépei ilyenek, nem 80-100e arkategoria....

2022. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem jogos. Mekkora gáz ez a nő.... A férjed és a te felháborodásod viszont jogos. Kérjétek vissza a gépet és vegyen amit akar. Persze ne tegyétek, de oda lehetne bökni neki.
2022. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%

Még hihető is lenne a történet, ha azt írtad volna, hogy magával vitte a laptopját. Amúgy az olyan gépek amiről írsz, hogy egy monitor az egész, nincs külön gépház, azok többszázezer forintnál kezdődnek és asztali számítógépnek számítanak, az ember nem cipelgeti magával, mint egy laptopot.

1 éves gépet a garancia elvesztése miatt nem szokás megbontani otthon.

2022. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Na, pont ezért nem szabad az ilyen gépeket laikusoknak tisztogatni, mert 100%, hogy valamit elbac. Én nem merném cseszegetni a gépem.
2022. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Kérjétek vissza a gépet amit a férjed kifizetett (ezt vagy használjátok, vagy megpróbáljátok visszavetetni vele), és adjátok oda nekik azt a használtan vett vackot, amit eddig használt. Én odavágnám hozzájuk a 80e-t is, úgy, hogy kedves öccse is lássa, a jövőre vonatkozóan pedig megkérném őket, felejtsék el a számunkat, bármi gondjuk is van.
2022. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!