Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nem akar látni minket...

Anyósom nem akar látni minket húsvétkor, ez normális?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva lesz az esküvőnk, amivel kapcsolatban anyósom nagyon furcsán viselkedik. Mióta megvolt a lánykérés, azóta egy kedves szava sincs hozzám. Addig azért úgy ahogy kijöttünk.. Megbeszéltük előre, hogy húsvétkor adjuk át nekik, a sógornőmnek és a többi rokonnak is a meghívót. Erre ma közölte, hogy ők inkább elutaznak, a sógornőmhöz közel vettek egy lakást egy nagyvárosban (szándékosan nem írom, hol, hogy ne legyen ez felismerhető),és inkább odamennek húsvétkor. Ebből kifolyólag mi nem fogunk találkozni, a meghívót küldjük el nekik postán, ez volt a válasz. Borzasztóan rosszul esik, hogy így viselkedik velem, de a legrosszabb, hogy a vőlegényem elintézte egy vállrándítással, mondván úgyis utál hazamenni, legalább többet leszünk az én családommal, mert ott viszont nagyon szeret lenni. Ti mit tennének a helyemben?
2022. ápr. 9. 20:03
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, szerintem is, ha már nem jó a viszony, akkor ez a legjobb variáció, ami most van Nálatok. Vőlegényedet nem eszi a lelkifurdalás (miért is enné, ha egészséges lelkű, a dolgokat reálisan látó pasi). Koncentráljatok kettőtökre, építsétek majd fel a saját életeteket. Családozni pedig ott van a Te családod, ahol semmi sem kényszeres, ahol jól érzed magad Te is és a párod is.

Visszatérve a húsvétra, tényleg nincs értelme így találkozni sem, meghívók nélkül sem lenne értelme, de így sem. Jól írta valaki, postán intézzétek, és örüljetek a 4 napos ünnepnek. Azon meg ne lamentálj, hogy miért nem szeretnek, tudod, nem szerethet mindenki. Ne rágd magad ezen egy percig sem, figyelj azokra, akik szeretnek, ők az életed részei.

2022. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, főleg az utolsó két választ.. Nagyon sokat segítettetek.
2022. ápr. 10. 10:33
 23/45 anonim ***** válasza:
91%
A leendő sógornőddel meg a vőlegényed többi rokonával jó a viszony? Mert ezesetben én azt csinálnám, hogy anyósnak elküldeném postán a meghívót, ahogy ő azt kérte, a többiekhez meg elvinném személyesen. Ő lenne legjobban megsértődve :)
2022. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
78%

Én csak azt nem értem, ha a sógórnőnek is személyesen tervezitek átadni a meghívót, aki közelében vett lakást a leendő anyós, akkor miért nem lehet ott átadni neki?


AMúgy meg mi esik rosszul? Hogy húsvétkor elmernek utazni?

Ja tudom. Azt szeretnéd, hogy a családi történelembe úgy kerüljön be az idei húsvét, hogy "az ünnep, amikor átvettük az esküvői meghívót". Értsd már meg, ez csak neked olyan fontos, másoknak nem.

2022. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Mert az ország másik végében lakunk, mint ahol sógornőm. Egyáltalán nem arról szól, hogy én akarok a középpontban lenni vagy az esküvőt akarom odatenni. Arról van szó, hogy a lánykérés óta leszarja az egészet, úgy beszél róla, hogy én erre rávettem a fiát, de akkor már essünk túl rajta...ha muszáj. Eddig a húsvét náluk mindig családi ünnep volt. A lakást nem most vették, hanem tavaly, teljesen be van rendezve, nem most fogják tatarozni. Egyszerűen arról van szó, hogy a vőlegényemet és engem sem szeretnek, és magasról szarnak ránk. Valóban kicsit érzékeny vagyok ebben a kérdésben, mert én nem ilyen családban nőttem fel és nekem fontosak a hagyományok.
2022. ápr. 10. 10:48
 26/45 anonim ***** válasza:
28%
Én nem küldeném el postán sem a meghívót. Hadd egye őt a fene, hogy meg sem akarjátok hívni.
2022. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
89%

"Mert az ország másik végében lakunk, mint ahol sógornőm. "


Na de azt írod, hogy húsvétkor átadjátok a sógórnőnek is a meghívót. Akkor most nem ti mentek a sógórnőhöz?

2022. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
61%
"Egyszerűen arról van szó, hogy a vőlegényemet és engem sem szeretnek, és magasról szarnak ránk." - Ennyi a lényeg. Ha a saját fiukat sem szeretik, miért olyan meglepő, hogy zéró érdeklődést mutatnak a meghívók, meg úgy egyáltalán az esküvő iránt? A fontos hagyományokat tartsad a saját családod körében, ne másokra akard ráerőszakolni az akaratodat.
2022. ápr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
92%
Ha szarnak rátok minek meghívni őket?
2022. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

27es: így nyilván neki se fogjuk odaadni, mert anyóséknál találkoztunk volna mindannyian, ahogy az elmúlt években mindig húsvétkor így volt.

A vőlegényem sajnos ragaszkodik ahhoz, hogy meghívjuk őket, mert ez az egy családja van, kicsi is a családjuk és anyós már a nagy részével annyira összeveszett, hogy alig tartják valakivel onnan a kapcsolatot, így az ő részéről kevés családtag lesz eleve ott.

2022. ápr. 10. 14:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!