Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem normálisan...

Hogyan kezeljem normálisan ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A barátom anyukája alapjáraton nagyon kedves nő, elfogadott, jól kijövünk, DE!


Folyton főz és tukmálja ránk a kaját, mintha én nem tudnék főzni, vagy rosszul csinálnám. Karácsonykor pl jó előre kitaláltuk a menüt, bevásároltam hozzá, erre szenteste előtti nap felhívta a barátomat, hogy csinált egy csomó féle ételt és vigyük el tőle... Mikor direkt meg lett mondva, hogy nem kell főzni, mert amúgy meg folyton panaszkodik hogy mennyire kifárasztja a főzés és mindene fáj.


Tegnap is direkt főztem, mert barátom mondta hogy kifogyott a kajából (még nem élünk együtt), ma viszem neki. Erre ma reggel írja, hogy ne csináljak kaját mert az anyja főzött...


Kezdek ettől besokallni, mert amúgy meg emiatt sokszor megrohad a kaja a hűtőben mert nem bírja megenni, én meg dobom ki a pénzt az ablakon. De ha meg azt mondja az anyjának hogy nem kell a kaja mert van, előadja a nagyhalált,hogy mennyit dolgozott ezzel fájós lábbal, és nem értékeljük. Fuuuuu.


2022. jan. 12. 17:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez már csak ilyen, próbál szintén gondoskodni, nem olyan egyszerű ugymond elhagyni azt amit évtizedekig csinált, és csak egyik pillanatról a másikra nem főzni többet a gyerekének.
2022. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem rosszindulatból csinálja, hanem szeretetből. Egyeztessetek; hétfő-szerda-péntek te (hivatkozzál a fájós lábára), a hétköznap többi napján ő.

Vagy kérd meg, hogy bizonyos kajákat ő főzzön - isssteni a töltött káposztája, neked az nem sikerül olyan jól (kegyes hazugság) -, így kiélheti a gondoskodását.

Ja, és használjátok a fagyasztót:)

2022. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy szeretetből, hisztiből! Nélkülözhetetlennek akarja beállítani magát. A barátodnak kell leállítania, nem a te dolgod.
2022. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen, szeretetből csinálja, de közben meg mártírkodik. Karácsonykor, mikor direkt mondtuk, hogy ne főzzön, ő meg ennek ellenére csinált egy regimentnyi kaját, azt hallottuk vissza a férjétől, hogy mennyire elfáradt és miért nem mondtuk neki hogy ne fáradjon, tudjuk hogy nem jól van. Ez meg kínos. A barátom letudja annyival, hogy ő ilyen. Nekem viszont kellemetlen, hogy bevásárolok,főzök aztán megy a kukába.


Van fagyasztó, de nem túl nagy, abban húsok vannak és mirelit zöldség. Plusz nem minden kaja fagyasztható.

2022. jan. 12. 17:54
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Tehát nem együtt laktok. Bennem itt felmerül a kérdés, hogy ha külön éltek, akkor miért főztük őnagyságára felváltva az anyukájával, akivel ezek szerint be sem lehet osztani, hogy ki mikor mit?


Nekem itt a következő válaszom arra, amikor azt mondja, hogy az anyja ilyen és nem lehet vele mit csinálni, akkor megmondanám, hogy akkor innentől ez a te problémád lesz, főzöl magadra és anyáddal egyeztetsz, hogy mikor ad kaját vagy mikor nem. Én innentől csak magamra főzök akkor, és kivonom magam ebből a családi huzavonából, oldjátok meg. Nekem sem a fán terem a pénz meg az energia, amit a kajába fektetek, hogy aztán tönkremenjen az én hűtőmben, ugyanis a hűtés is pénzbe kerül. Oldd meg magadnak, én is megoldom magamnak.

2022. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

De miért nem mondtátok meg a férjének, hogy előre szóltatok neki, ne főzzön, és most dobbatjátok ki a kaját?! Így ő teljesen el van tévedve, azt hiheti, hogy ti éhen halnátok, ha ő nem főzne áldozatosan rá. Hogy lehettek nyámnyilák?

Tessék beszélni vele, segítséget kérni tőle, mert jelen helyzettel ő sem elégedett.

2022. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Pont erre gondoltam én is. Miért főznél rá ha nem is együtt éltek? Értem én, hogy gondoskodás meg minden, de így? Oldják meg anyuval vagy oldja meg anyu nélkül.
2022. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Életemben nem főztem pasira, akivel nem éltem együtt!

Az más, hogyha átjött és volt készen kaja, akkor meg lett kínálva, de hogy mint egy hadtápos szállítsam neki helybe a kaját, az kizárt!

Nem is látom át ezt a problémát, amit a Kérdező ír.

Hol lakik a fickó? A szüleivel?

Akkor miért a Kérdezőt nyaggatja kajáért?

Külön él a szüleitől?

Akkor miért nem élnek együtt, vagy miért nem főz magára?

Én a Kérdező helyében örülnék, ha valaki megfőzne és nem lenne ezzel gondom, sem anyagilag, sem tevőlegesen, ellenben a Kérdező eljátssza a pasi szorgos asszonykáját, aki a távolból is gondoskodik az uráról!:)

2022. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Mivel a pasi anyjának van férje és normális háztartást vezetnek, (a pasi is valószínűleg ott lakik), akkor nyilvánvaló az anyja számára, hogy főz a "gyereknek" is, nem kell, hogy az aktuális barátnő lötyögtesse oda az ellátmányt. De ha a pasi esetleg albiban él, az anyja majd akkor száll ki a kölke etetéséből, ha az összeköltözik valakivel. Majd ha egyszer eljuttok idáig Kérdező, akkor térjünk vissza a kérdésre!
2022. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez a szeretetnyelve. Elfogadod, kidobod, annyi. Én ezt teszem 15 éve.
2022. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!